Сабақ тақырыбы Мен не үйрендім? «Саяхат» тақырыбы бойынша



Дата22.06.2017
өлшемі64,52 Kb.
#19788
түріСабақ
Сабақ жоспары





Мектеп: №42 орта мектебі

Күні: 20..03.2017

Мұғалімнің аты-жөні :Абдижалелова А.Т.

Сынып: 1Ә

Пән: сауат ашу




Қатысқандар:

Қатыспағандар саны: 0






Сабақ тақырыбы

Мен не үйрендім? «Саяхат» тақырыбы бойынша




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап беру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: қоршаған ортадағы заттарды таниды,сипаттайды,сұрақтарға жауап береді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өлеңнің ұйқасын табады,саяхатқа шығу құралдарын атайды,дыбыстарды таниды,ажыратады

Кейбір оқушылар орындай алады : байланыстырып сөйлейді,өз пікірін айтады,шытырман оқиғалар құрастырады,алған білімдерін өмірмен байланыстырады.




Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері жасыл орман,сайраған құстар,шөлейт дала,мөлдір су,биік таулар

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар: Неліктен шөлейт жерлерде жасыл шөптер жок деп ойлайсың?




Не себепті ормандар аңға,құсқа пайдалы деп ойлайсыз?

Неге балықтар құрғақ жерде жүрмейді?

Таудың беті неге тегіс емес?

Алдыңғы меңгерілген білім


Мен не үйрендім? «Бізді қоршаған әлем» тақырыбы бойынша

Сабақ барысы



Сабақтың басы

(Ұ) Қайырлы таң,көздерім!

  • Ояндыңдар ма?

  • Қайырлы таң, құлақтарым!

  • Ояндыңдар ма?

  • Қайырлы таң,қолдарым!

  • Ояндыңдар ма?

  • Қайырлы таң,аяқтарым!

  • Ояндыңдар ма?

  • Қайырлы таң,Күн!

  • Мен ояндым!

Ресурстар



Сабақтың ортасы

Барлығымыз терезеден қарайықшы,далада қандай өзгерістер бар?

-көктемде күн қандай болады?

-қазір көктемнің қай айы?

-көктем весна SPRING деп аталады

-Көктемде жыл басы –наурыз

Ізденуді ұйымдастыру
-Бұлар қайда болуы мүмкін?
-Мынау ненің дыбысы деп ойлайсыздар?

Қане көзімізді жұмамыз . Табиғатты аралауға шықтық.

Кімнің басына күн сәулесі түседі ол қоршаған ортадан бір сөйлем айтады

Суретке қарайық.


Неліктен шөлейт жерлерде жасыл шөптер жок деп ойлайсың?

Не себепті ормандар аңға,құсқа пайдалы деп ойлайсыз?

Неге балықтар құрғақ жерде жүрмейді?

Таудың беті неге тегіс емес?

Әлимен бірге орманға саяхатқа шықтық
Балалар кім жан –жануардың дыбысын салады?

-Шөл дала

-Шөлге шыдамды қай жануар ?

Орман,,көл,шөл,тау

Ұйқасын тап

Аң мен құсқа қорған

Болған қалың орман
Жердің аты - шөл

Болмайды онда-. ......

Дала жап-жарық

Көлде жүзді.........

Тау басында қар

Онда елік ...........

Жұптық жұмыс дәндерден сөз жазу

Алда көктемгі демалысқа шығамыз.Балалар қандай жерге барғыларың келеді

Тапқан сөзге сөйлем ауызша құрастыру

Қорық


Астана

Мұражай


Театр

Оқушыларды жауап беруге бағыттау

Сергіту сәті

Қалың қалай?

-осылай

Жүріс қалай?



-Жүгіріс ше?

Ұйқы қалай?

-Күлкі қалай?

Шығармашылық тапсырма

Берілген суреттер бойынша орындау

Дәптермен жұмыс

Ой шылдың алты қалпағы бойынша сөйлеу


Ақ қалпақ

Ақ түс Фактілер, ақпарат, сұрақтар негіз болады.

Қандай ақпаратымыз бар?


Қызыл қалпақ

Қызыл қалпақта адамды эмоциялар, сезу, сезімдер билейді. Осыған байланысты менде қандай сезімдер туындайды? 



Сары қалпақ

Сары түс – күн көзінің, тіршілік түсі. Бұл кім үшін пайдалы? Артықшылықтар қалай пайда болады?



Қара қалпақ

Қара түс – қараңғылық, қаһарлық, бір сөзбен айтқанда – суық. Қара қалпақта адам қауіптілік танытады.



Жасыл қалпақ

Жасыл қалпақ. Жаңа идеялар туындап, шығармашылық бастауын алады.



Көк қалпақ

Көк қалпақ – аспан түсі. Болашақта не істеу керек?



 





Сабақтыңсоңы

«Еркін микрофон»

-Бүгін не ұнады?

-Қандай әсер алдым?

-Не білдім?




Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет