Пәні: қазақ тілі. Сыныбы: 8 І тоқсан – 27 сағат
ОРТА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
№
|
Сабақ тақырыбы
|
Мер
зімі
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Әдіс-тәсілдер
|
Кіріктірілген
модульдер
|
Сыныптағы іс-әрекеттің нәтижесі
|
Бағалау
|
Негізгі дерек көздер
|
1
|
Қазақ тілі - ұлттық мәдени, рухани асыл мұра
|
02.09.2013
|
1
|
Оқушыларға қазақ тілінің қоғамдық
қызметі мен маңызын нақты
деректер келтіре отырып түсіндіру.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Графикалық тапсырма.
Ой толғау.
Бетпе-бет студиясы
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатыса алады. Оқушылардың сабақ өтуге деген ерекше қызығушылығы оянып, белсенділіктері арта түседі.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, интерақтивті тақта,8-сынып қазақ тілі оқулығы
|
2
|
Қазақ әдеби тілі
|
04.09.2013
|
1
|
Оқушыларға өнердің бір саласы
болған –әдебиет туралы білім
беру.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
ББҮ стратегиясы,
|
СТО
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.
АКТ
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатысып жоғары белсенділік танытуға атсалысады. Қызықты, ой толғау, сергіту тапсырмалары арқылы оқушылардың көңіл – күйлері жақсы болуын бақылаймын. Оқушылар жиынтық бағалану арқылы әрбір іс-әрекетінің назардан тыс қалмай бағаланатынын түсінеді. Нәтижесінде бүгінгі жіберген қателіктерін келесі сабақтарда жібермеуге ұмтылады.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар
|
3
|
Әдеби тілдің грамматикалық нормалары
|
07.09.2013
|
1
|
Оқушыларға әдеби тілдің
грамматикалық нормаларын
түсіндіре отырып,
қығармашылыққа баулу.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
БИШ БАУН әдісі
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар түрлі ақпарат көздерін пайдалануға, достарына әділ баға беруге дағдыланып, мәліметтер топтай алуға, көрші топтардың жұмыстарын тыңдап, ұсыныстар мен кемшіліктер айта білуге өз ойын жүйелендіруге дағдыланады.
|
Формативті Суммативті
|
Электронды оқулық тапсырмалары, деңгейлік тапсырмалар
|
4
|
Диктант
|
09.09.2013
|
1
|
Оқушыларды сауатты әрі әдемі,
таза, қатесіз жазуға үйрету.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
|
сто
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ.
|
Сабақ нәтижесінде оқушылар жетістікке жетуден шаттанып белсенділігі мен сабаққа деген қызығушылығы оянып, шығармашылық қабілеттері арта түседі.Әр оқушы өз білімін өзі бағалауға, өзіне және достарына әділ баға беруге дағдыланады.
|
Формативті Суммативті
|
Диктанттар жинағы
|
№
|
Сабақ тақырыбы
|
Мер
зімі
|
Сағ
|
Сабақтың мақсаты
|
Әдіс-тәсілдер
|
Кіріктірілген
модульдер
|
Сыныптағы іс-әрекеттің нәтижесі
|
Бағалау
|
Негізгі дерек көздер
|
5
|
Қатемен жұмыс
|
11.09.2013
|
1
|
Диктанттың қатесін тұзете отырып,
сауаттылыққа тәрбиелеу
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатыса алады. Оқушылардың диктант жазуға деген ерекше қызығушылығы оянып, белсенділіктері арта түседі.
|
Формативті. Суммативті
|
8-сынып ,қазақ тілі оқулығы, диктанттар жинағы
|
6
|
Синтаксис. Сөйлем туралы түсінік
|
14.09.2013
|
1
|
Сөйлем оның түрлері туралы түсінік бере
отырып,оқушыларды сабаққа деген
қызығушылықтарын арттыру
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
ББҮ стратегиясы,
|
СТО
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.
АКТ
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
|
Оқушылар жиынтық бағалану арқылы әрбір іс-әрекетінің назардан тыс қалмай бағаланатынын түсінеді. Нәтижесінде бүгінгі жіберген қателіктерін келесі сабақтарда жібермеуге ұмтылады.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар
|
7
|
Сөйлем түрлері. Хабарлы сөйлем
|
16.09.2013
|
1
|
Оқушыларға хабарлы сөйлемнің
айтылу мақсатын түсіндіре отырып,
шапшаң ой қорыта алуға дәріптеу.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
"Бинго" ойыны,
БИШ БАУН әдісі
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар түрлі ақпарат көздерін пайдалануға, достарына әділ баға беруге дағдыланып, мәліметтер топтай алуға, көрші топтардың жұмыстарын тыңдап, ұсыныстар мен кемшіліктер айта білуге өз ойын жүйелендіруге дағдыланады.
|
Формативті Суммативті
|
Электронды оқулық тапсырмалары, деңгейлік тапсырмалар
|
8
|
Сұраулы сөйлем
|
18.09.2013
|
1
|
Оқушыларға сөйлем арасында
кездесетін сұраулы сөйлемдердің
айтылу мақсатын түсіндіре отырып,
ой қорыта алуға, көркем ұқыпты
жаза білуге дағдыландыру.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
ББҮ стратегиясы,
Венн диограммасы
|
СТО
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ нәтижесінде оқушылар жетістікке жетуден шаттанып белсенділігі мен сабаққа деген қызығушылығы оянып, шығармашылық қабілеттері арта түседі.Әр оқушы өз білімін өзі бағалауға, өзіне және достарына әділ баға беруге дағдыланады.
|
Формативті Суммативті
|
Электронды оқулық,
деңгейлік тапсырмалар,
үлестірмелі қима кеспелер
|
№
|
Сабақ тақырыбы
|
Мер
зімі
|
Сағ.
|
Сабақтың мақсаты
|
Әдіс-тәсілдер
|
Кіріктірілген
модульдер
|
Сыныптағы іс-әрекеттің нәтижесі
|
Бағалау
|
Негізгі дерек көздер
|
9
|
Лепті сөйлем
|
21.09.2013
|
1
|
Түрлі әдістерді пайдалана отырып балаларды тапқырлық пен жылдамдыққа бағыттап, лепті сөйлемнің айтылу мақсатын түсіндіру.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Графикалық тапсырма.
Ой толғау.
Көршінің сұрағы.
Бетпе-бет студиясы
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатыса алады. Оқушылардың сабақ өтуге деген ерекше қызығушылығы оянып, белсенділіктері арта түседі.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, интерақтивті тақта,6-сынып қазақ тілі оқулығы
|
10
|
Бұйрықты сөйлем
|
23.09.2013
|
1
|
Бұйыру мақсатында айтылатын сөйлемнің жасалу жолдары мен тыныс белгілерін бала бойына түсіндіре отырып дарыту.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
ББҮ стратегиясы.
|
СТО
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.
АКТ
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатысып жоғары белсенділік танытуға атсалысады. Қызықты, ой толғау, сергіту тапсырмалары арқылы оқушылардың көңіл – күйлері жақсы болуын бақылайды. Оқушылар жиынтық бағалану арқылы әрбір іс-әрекетінің назардан тыс қалмай бағаланатынын түсінеді. Нәтижесінде бүгінгі жіберген қателіктерін келесі сабақтарда жібермеуге ұмтылады.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар
|
11
|
Диктант
|
25.09.2013
|
1
|
Оқушыларды сауатты әрі әдемі, таза, қатесіз жазуға үйрету.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
"Бинго" ойыны,
БИШ БАУН әдісі
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Оқушылар диктантты сауатты, қатесіз, грамматикалық талғамға сай етіп жазады.
|
Формативті Суммативті
|
Электронды оқулық тапсырмалары, деңгейлік тапсырмалар
|
12
|
Қатемен жұмыс
|
28.09.2013
|
1
|
Диктанттың қатесін тұзете отырып, сауаттылыққа тәрбиелеу
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
ББҮ стратегиясы,
Венн диограммасы
|
СТО
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Оқушылар жазған диктантының қатесін түзетіп, ережесімен салыстыра біледі.
|
Формативті Суммативті
|
Электронды оқулық,
деңгейлік тапсырмалар,
үлестірмелі қима кеспелер
|
№
|
Сабақ тақырыбы
|
Мер
зімі
|
Сағ.
|
Сабақтың мақсаты
|
Әдіс-тәсілдер
|
Кіріктірілген
модульдер
|
Сыныптағы іс-әрекеттің нәтижесі
|
Бағалау
|
Негізгі дерек көздер
|
13
|
Сөйлем құрамы. Сөйлем мүшелері туралы түсінік
|
30.09.2013
|
2
|
Сөйлем мүшелері туралы түсінік бере отырып,оқушылардың ойлау қабілетін сабаққа деген қызығушылығын және негізгі мәселелерге аса көңіл бөлуге үйрету.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау.
БҮҮ стр.
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатыса алады. Оқушылардың сабақ өтуге деген ерекше қызығушылығы оянып, белсенділіктері арта түседі.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, интерақтивті тақта,6-сынып қазақ тілі оқулығы
|
14
|
Тұрлаулы мүшелер. Бастауыш
|
02.10.2013
|
2
|
Тұрлаулы мүшелер туралы түсінік бере отырып,оқушылардың ойлау қабілетін сабаққа деген қызығушылығын және негізгі мәселелерге аса көңіл бөлуге үйрету.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
ББҮ стратегиясы,
|
СТО
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.
АКТ
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
|
Сабақ барысында оқушылар сабаққа түгел қатысып жоғары белсенділік танытуға атсалысады. Қызықты, ой толғау, сергіту тапсырмалары арқылы оқушылардың көңіл – күйлері жақсы болуын бақылаймын. Оқушылар жиынтық бағалану арқылы әрбір іс-әрекетінің назардан тыс қалмай бағаланатынын түсінеді. Нәтижесінде бүгінгі жіберген қателіктерін келесі сабақтарда жібермеуге ұмтылады.
|
Формативті. Суммативті
|
Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар
|
15
|
Баяндауыш
|
05.10.2013
|
2
|
Бастауыш туралы түсінік бере отырып,оқушылардың ойлау қабілетін сабаққа деген қызығушылығын және негізгі мәселелерге аса көңіл бөлуге үйрету.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
Ой толғау,
"Бинго" ойыны,
БИШ БАУН әдісі
|
СТО
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ барысында оқушылар түрлі ақпарат көздерін пайдалануға, достарына әділ баға беруге дағдыланып, мәліметтер топтай алуға, көрші топтардың жұмыстарын тыңдап, ұсыныстар мен кемшіліктер айта білуге өз ойын жүйелендіруге дағдыланады.
|
Формативті
Суммативті
|
Электронды оқулық тапсырмалары, деңгейлік тапсырмалар
|
16
|
Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықша
|
07.10.2013
|
2
|
Бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның жасалу жолдарын түсіндіремін,түрлі әдістерді пайдалана отырып балаларды тапқырлық,жылдамдық,есте сақтау қабілеттерін арттыру,сөйлеу тілін жетілдіріп,шешендік өнерге баулу.
|
Топтық жұмыс,
Жеке жұмыс,
ББҮ стратегиясы,
Венн диограммасы
|
СТО
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
АКТ
|
Сабақ нәтижесінде оқушылар жетістікке жетуден шаттанып белсенділігі мен сабаққа деген қызығушылығы оянып, шығармашылық қабілеттері арта түседі.Әр оқушы өз білімін өзі бағалауға, өзіне және достарына әділ баға беруге дағдыланады.
|
Формативті Суммативті
|
Электронды оқулық,
деңгейлік тапсырмалар,
үлестірмелі қима кеспелер
|
Достарыңызбен бөлісу: |