Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Ақпаратты электрондық кестеде өңдеу
|
Мектеп: №273
|
Күні: 15.12.2020
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сатлабаев
|
Сынып: 8
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы
|
Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.2.2.3. электрондық кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану
|
Сабақ мақсаты
|
- оқушыға электрондық кесте көмегімен есептерді шешу үшін кіріктірілген функцияларды қолдану дағдыларын қалыптастыру
|
Бағалау өлшемдері
| -
Барлық оқушылар электрондық кесте көмегімен есептерді шешу үшін кіріктірілген функцияларды қолдана алуы мүмкін.
-
Көпшілік оқушылар электрондық кесте көмегімен есептерді шешу үшін кіріктірілген функциялардың басым бөлігін қолдана алуы мүмкін.
-
Кейбір оқушылар электрондық кестені қолдана отырып, есептерді шешу үшін құрылымдық кіріктірілген функцияларды қолдана алуы мүмкін.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
-
электрондық кесте көмегімен есептерді шешу үшін кіріктірілген функцияларды қолдана алуы туралы айта алады.
Пәнге тән лексика және терминология.
Деректерді талдау – Анализ данных – Data analysis
Спарклайн – Спарклайн – Sparkline
Жиынтық кесте – сводная таблица – summary table
Нәтижелері – Итоги - Results
|
Құндылықтарға баулу
|
Бір біріне деген сыйластық, жұптық жұмыс, өзара көмек
|
Пәнаралық байланыстар
|
Ағылшын тілі, Математика
|
Алдын ала білім
|
Оқушылар нені білуі керек:
-
кестенің не үшін қолданылатынын;
-
Кестенің негізгі элементтерін;
-
Кестені құру мен редакциялаудың негізгі тәсілдерін;
-
Кестені жаңарту мен форматтау тәсілдері мен ережелерін;
-
Кестеде математикалық есептеулерді қолдану мүмкіндіктерін;
-
Ұяшықтың абсолюттік және салыстырмалы адрестерін.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған қызмет
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
0-4 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.
Үй тапсырмасын тексеру.
Сабақ тақырыбын түсіндіруге өту.
|