Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В: ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
|
Б.Қанатбаев атындағы о/м
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Исағалиева Б.С
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Ондық бөлшектерді азайту және қосу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.1.2.27 Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Сабақ мақсаттары
|
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Сабақ түрі
|
Білімді бекіту сабағы
|
Бағалау критерийлері
|
ондық бөлшектерді қосу және азайтуды «бағандап» орындайды және түсіндіреді;
ондық бөлшектерді қосады;
ондық бөлшектерді азайтады;
|
Тілдік мақсаттар
|
Ондық бөлшекке қолданылатын амалдардың алгоритмін түсіндіреді
Лексика және терминология:
бүтін бөлігі, бөлшек бөлігі;
ондық бөлшек;
үтірмен ажыратылған цифрлар саны;
үтірден кейінгі цифрлар саны;
ондық, жүздік, мыңдық т.с.с. бөліктер;
санды разрядтарға жіктеу;
разрядтық бірліктер;
ондық сандар.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрметті топтық жұмыстар арқылы дарыту, топ ішіндегі бір бірін бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту
|
Пәнаралық байланыстар
|
география – картадағы ара қашықтықты масштаб арқылы есептеу
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Видеороликтарды қарау
|
Бастапқы білім
|
Ондық бөлшек. Натурал сандарды алу және қосу. Сан разрядтары
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: сабақ мақсаттарын қою. Үй тапсырмасын тексеруді топта талдау және бір бірін бағалау түрінде ұйымдастыру.
Мұғалім үй тапсырмасын тексері жұмысын «Екі жұлдыз, бір тілек…» жаттығуы түрінде ұйымдастырады: оқушылар бір бірінің жұмысын тексеріп, жұмыстағы екі жақсы сәтті және қателіктерді түзетуге бір кеңес береді.
|
|
Сабақ барысы
10 мин
5 мин
10 мин
10 мин
|
Тірек тапсырмалардың өзектілігін айқындау және оларды реттеу
4 адамнан тұратын топтарда карточкамен жұмыс. Әр топ мүшесі 2 есептен тұратын карточка алады, артынан тапсырманы топта талдайды.
Карточка №1
1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:
2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:
|
Карточка №2
1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:
2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:
|
Карточка №3
1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:
2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:
|
Карточка №4
1. теңдік орындалатындай етіп, бос орындарды толтыр:
2. Жай бөлшекті ондық бөлшекпен алмастырып, есепте:
|
Топ ішінде тапсырманы талдау барысында, ондық бөлшектерді азайту және қосу алгоритмдерін қайталау қажет.
Топтық жұмыс. Топтарды тапсырма қиындығына қарай құру керек: A, B, C.
№843. Әдеби терминдарды тап
Топ 1
(Пародия) |