Оқу мақсаты
|
Өрнек пен теңдік құра білу
|
Табыс критерийлері
|
Барлық оқушылар:
|
Көпшілік оқушылар:
|
Жекелеген оқушылар:
|
а) Өрнекті таңбалардың көмегімен жазуға үйренеді.
|
а) Өрнек пен теңдік құрай алады.
|
а) Сан мен өрнекті салыстыра алады.
|
Уақыты
|
Кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мақсаты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
8.00
8.01
8.01
8.03
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал тудыру.
|
Амандасу.
Қайырымды жүрекпен, меірімді тілекпен, ізгілікті ниетпен, қамқор болып өсеміз.
|
Балаларды бір-бірімен амандастырып, сабаққа деген қызығушылықтарын ояту.
Оқушылардың бір-біріне деген құрметін арттыру.
|
Оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін көтере отырып, сабаққа дайындықтарын бақылау.
«Шаттық шеңберіне» тұрғызады.
|
Орындарынан тұрып амандасып, сабаққа дайындықтарын білдіреді.
Қайырымды жүрекпен, мейірімді тілекпен, ізгілікті ниетпен, қамқор болып өсеміз. Бір бірінің қолдарынан ұстап, барлығы бірге айтады.
|
|
8.03
8.05
|
Топтастыру.
|
Сандардың көмегімен топқа бөлу.
|
Өткен сандарды есте сақтау.
|
Сандарды таратып беру.
|
1 топ 1 саны және цифры,
2-топ 2 саны және цифры,
3-топ 3 саны және цифры.
|
|
8.05
8.08
|
Жаңа сабақ.
|
http://imektep.kz/ornek-zhane-tendik
фильм көру.
|
Өрнек және теңдік туралы мәлімет алу.
|
Өрнек және теңдік туралы оңай түсінуге жағдай жасаймын.
|
Оқушылар фильмнен түйген ойларын ортаға салады.
|
Компьютер,
Интернет.
|
8.08
8.11
|
Алған түсініктерін дамыту.
|
Бірнеше өрнектер мен теңдіктер беріледі. Соны оқушы ажыратып, теңдікті теңдікке, ал өрнекті өрнекке жабыстырады.
|
Өрнек пен теңдікті ажырата білу.
|
Бірнеше өрнектер мен теңдіктер берілді. Мысалы: 2+3, 4+2, 2+1=3 т.б.
|
http://imektep.kz/ornek-zhane-tendik
фильмін көріп, түсінгені арқылы тапсырманы орындап береді.
|
2+1 3+1 2+3
2+1=3
|
8-11
8-18
|
Мағынаны тану.
|
Әр топқа тапсырма беріледі. Тапсырманы топтасып орындайды.
|
Оқушының сыни ойлауын дамыту.
|
Топтардың тапсырмаларын түсіндіру.
|
1-топ өрнек құрастыру.
2-топ теңдік құрастыру.
3-топ теңсіздік құрастыру.
|
Плакат, маркер, қалам,
Сөздер қиындысы.
|
8.18
8.24
8.24
8.29
|
Дәптермен жұмыс.
Кітаппен жұмыс.
|
№1, №2, №3 орындау.
Суретпен жұмыс.
|
Тақырыпты пысықтау.
Бірін-бірі оқытуға жағдай туғызу.
|
Бақылау, түсіндіру.
Қадағалайды.
|
Есептерді ретімен орындайды.
Сурет бойынша бір-екі оқушы түсіндіреді.
|
Жұмыс дәптері,
Кітап.
|
8.29
8.33
|
Жеке жұмыс.
|
http://imektep.kz/iw_1109
тест беріледі.
|
Әр оқушының тақырыпты қаншалықты түсінгенін бақылау.
|
Сұрақты оқып тұру.
|
Дәптерлеріне қай жауап дұрыс деп ойлайды сол жауапты белгілейді.
|
http://imektep.kz/iw_1109
Компьютер.
|
8.33
8.35
|
Рефлексия.
|
Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс.
|
Оқушылардың сабақ барысы туралы пікірін білу.
|
Үлестірмелі қағаздарды таратып беру.
|
Үлестірмелік қағаздарға, сабақ ұнаса «+», ал ұнамаса «-» таңбасын қойып, не үйренді жазады.
|
Үлестірмелі қағаздар
|
Сабақтан кейін ойлануға сұрақтар:
|
Не сәтті болды?
|
http://imektep.kz/ornek-zhane-tendik фильм көрсетуім сәтті өтті.
Себебі фильмде нақты мысалдар көрсетілу арқылы балаларға түсінікті болды. Қайталау арқылы оқушылардың ойына тағы бір салып өттім.
|
Не сәтсіз болды?
|
Дәптермен жұмыс барысында таза жазуға дағдыландыру керек
|
Нені жақсарту керек?
|
Топтық жұмысқа барлық оқушыны жұмылдыру.
|
Мен өзімнің қандай дағдыларымды дамыта алдым?
|
Оқушылардың тақырыпты өздері түсініп, талдауларына жағдай жасай алдым.
|