Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім
|
Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні : Ахмет Айзада Маратқызы
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
|
Күні:
|
Сынып: 2
|
Сабақ тақырыбы
|
Өзім туралы
Ауызекі сөйлеу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)
|
2.4 Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
|
Мұғалімнің көмегімен тақырып анықтау
|
Оқушылардың көпшілігі:
|
Тақырыпты өздігінен анықтай алады
|
Кейбір оқушылар:
|
Негізгі ойды анықтай алады.
|
|
Жетістік критерилері
|
Негізгі ой мен тақырыпты анықтай алады.
|
Сөздік қор
|
Құлын, танауы, су құбыры, шөлдеу.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жауапкершілік
|
Пәнаралық байланыстар
|
Әдебиет пәнімен байланыс
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Жазбаша және ауызша сөйлеу туралы білді.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Қызығушылықты ұйымдастыру
10 минут
|
Түстер арқылы жұптасу. Ынтымақтастық ортасын құру. Берілген сөздерден басталатын жылы сөздерді айту.
Сен - қызыл
Саған – сары
Cенде – көк
Сенсіз – жасыл
Сені - ақ
|
Слайд
|
Сабақ басы
10 мин
10 мин
5 минут
|
Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау.
Тапсырма: берілген сюжетті суреттерге қарап тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды.
А) суреттердің тақырыбы мен н. о. анықтайды
В) Суреттері сәйкес келетін оқушылар жұптасады, тақырыбы мен н. о. салыстырады, бір бірін тыңдайды.
С) ортақ тақырып пен н. о. анықтайды.
Оқылым.
А) Бірнеше шағын мәтіндерді оқиды. Т. пен н.о. анықтайды.
В) Ұнаған мәтінін мазмұндайды.
Бір минуттық әңгіме. «Маған қандай мәтін ұнады?» тақырыбында жұбына әңгімелейді. Бір минут уақұыт ішінде жұбына айтып береді. Уақыт аяқталғанда жұбымен алмасады.
|
Суреттер
Үлестірмелі материал
Үлестірмелі материал
Үлестірмелі материал
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
(МК)
+ Мен ................ үйрендім.
-Маған .............. қиын.
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:
Қабілеті жоғары оқушылар оқу құралдарын өз бетінше айта алады.
|
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Достарыңызбен бөлісу: |