Қордай ауданы
№28 Ш.Уәлиханов
атындағы орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Кожаназарова Саипжамал Наужановна
Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы:1
Пәні: Дүниетану
Сабақ тақырыбы:
|
Табиғаттағы жыл мезгілдері
|
Сабақ мақсаты:
|
СТО технологиялары пайдалану арқылы жаңа сабақты меңгерту.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Табиғаттағы жыл мезгілдерімен танысып, әр жыл мезгілінің өз ерекшеліктерін талдайды.
|
Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер
|
Жыл мезгілдері арқылы топқа бөлу, «Ой қозғау». «ЖИГСО», «Алтын балық арналған аквариум»,
|
Модульдердің кіріктірілуі
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,
|
Сабақ түрі:
|
Жаңа сабақ
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Уақыт
|
Оқушы әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Сынып тыныштығын,тазалығын сақтай отырып сабаққа психологиялық дайындық жүргізу
Жыл мезгілдері арқылы 4 топқа бөлінеді.
|
2 минут
|
Қайырлы күн досым,
Қайырлы күн болсын.
Аптаның әр күні
Сәттілікке толсын.
Біздің алар бағамыз,
Кіл бестіктер болсын!
|
Білу
|
Сұрақ-жауап әдісін пайдаланып
«Ой қозғау», арқылы білімдерін жан-жақты тексеру.Оқушыларға сабақтың тақырыбын таныстырып, мақсатын хабарлау.
|
5 минут
|
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріледі.
|
Түсіну
(суреттер
|
Оқулықтан 32-33 беттегі мәтінді оқып беру.
Жылдың неше мезгілі бар?
Аттарын атаңдар?
|
4 минут
|
Оқушылар суреттер арқылы көріп танысып біледі
Сұрақтарға жауап береді
|
Қолдану
|
Суреттерге қарата отырып, түсініктер беріп өту. Ресустар тарқатылып «ЖИГСО» әдісі бойынша талқылайды.
|
10 минут
|
Топта ақылдасуға уақыт беріледі, өз жанұясына оралып, сұраққа әр топтан бір бала жауап береді.
|
Сергіту сәті
|
Аман болсын елім.
Аман болсын жерім.
Аман болсын ата-анам
Қуанып біз күлейік
Бақытты өмір сүрейік.
|
1 минут
|
Сергіту сәтін қимыл қозғалыс арқылы көрсетеді
|
Талдау
|
Сұрақтар мен тапсырмалар
1 топ күз
2 топ қыс
3 топ көктем
4 топ жаз
|
10 минут
|
Оқушылар ақылдаса отырып топпен жауап береді.Постер қорғайды
|
Жинақтау
|
«Алтын балық арналған аквариум» арқылы түсінігін айтып береді.
|
2 минут
|
Оқушы тапқырлығын байқау.
|
Бағалау
|
Мадақтау , «Пішіндер» «Блоб ағашымен»
|
1 минут
|
«Пішіндермен» арқылы өзара бағалау, Блоб ағашы арқылы өзін-өзі бағалау
|
Келесі
|
32-33 бетті оқу, суретін салу
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
\
Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы:1
Пәні: Дүниетану
Күні: 10.12.2015ж
Сабақ тақырыбы:
|
Күз мезгіліндегі адамдардың еңбегі
|
Сабақ мақсаты:
|
СТО технологиялары пайдалану арқылы жаңа сабақты меңгерту.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Адамның күзгі еңбек түрлерімен танысады.
|
Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер
|
Дәнді дақылдар арқылы топқа бөлу. «Кім зерек?»
«Сұрақ қою, қайта сұрақ қою», «Ыстық орындық»
|
Модульдердің кіріктірілуі
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,
|
Сабақ түрі:
|
Жаңа сабақ
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Уақыт
|
Оқушы әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Сынып тыныштығын,тазалығын сақтай отырып сабаққа психологиялық дайындық жүргізу
Бидай, жүгері, арпа арқылы 3 топқа бөлінеді.
|
2 минут
|
Кел балалар, күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Күлкі көңіл ашады,
Күліп өмір сүрейік.
Сәлеметсіңдер ме,балалар!
Сәлемдесіп жүрейік!
|
Білу
|
Сұрақ-жауап әдісін пайдаланып
«Кім зерек?» әдісі
арқылы білімдерін жан-жақты тексеру.Оқушыларға сабақтың тақырыбын таныстырып, мақсатын хабарлау.
|
5 минут
|
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріледі.
|
Түсіну
(суреттер
|
Оқулықтан 51-52 беттегі мәтінді оқып беру.
Күзгі еңбектерді кімдер атқаруда?
Диқан еңбегі дегенді қалай түсінесің?
|
10 минут
|
Оқушылар суреттер арқылы көріп танысып біледі
Сұрақтарға жауап береді
|
Қолдану
|
Суреттерге қарата отырып, бір-біріне сұрақтар беру.
«Сұрақ қою, қайта сұрақ қою»
М/с. Адамдардың күзгі еңбегі жайында әңгімеле.
|
4 минут
|
Топта ақылдасады, сұраққа әр топтан бір бала жауап береді.
|
Сергіту сәті
|
Армысың, Әлем!
Армысың, Жарық күн!
Армысың, абзал Адам!
Армысың, менің досым!
|
1 минут
|
Сергіту сәтін қимыл қозғалыс арқылы көрсетеді
(Қолдарын жайып, көкке көтереді.)
(Қолдарын алға созады.)
|
Талдау
|
Сұрақтар мен тапсырмалар
1 топ Егістіктегі күзгі еңбек
2 топ Ауладағы күзгі еңбек
3 топ Фермадағы күзгі еңбек
|
8 минут
|
Оқушылар ақылдаса отырып топпен жауап береді.
|
Жинақтау
|
«Ыстық орындық» арқылы түсінігін айтып береді.
|
4 минут
|
Оқушы тапқырлығын байқау.
|
Бағалау
|
Мадақтау , «Бағдаршам» «Смайликтер»
|
1 минут
|
Бағдаршам арқылы өзара бағалау, смайликтер арқылы өзін-өзі бағалау
|
Келесі
|
51-52 бетті оқу, егістіктегі еңбек суретін салу
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |