Сабақ тақырыбы Тәуелсіз қазақ мемлекетінің тарихи қалыптасу жолдары Оқу мақсаттары



Дата24.02.2020
өлшемі30,42 Kb.
#58986
түріСабақ
Байланысты:
Тәуелсіз қазақ мемлекетінің тарихи қалыптасу жолдары

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Мектебі: №22 Еңбек орта мектебі

Күні: 11.12.19 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Алдаркосеева А.С

Сыныбы: 9

Қатысқандар -

Қатыспағандар -

Сабақ тақырыбы

Тәуелсіз қазақ мемлекетінің тарихи қалыптасу жолдары

Оқу мақсаттары

9.3.1.6 Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау;

9.3.1.7 өткен оқиғалармен сабақтастықты орнатып, Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіру;



Сабақ мақсаты

Барлығы: Өткен оқиғалармен сабақтастықты орната отырып,Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтайды,қорытындылайды;

Көбісі: Тәуелсіз Қазақстанның алғашқы қадамдамдарын тарихи оқиғалармен байланыстырып,талдайды

Кейбірі:Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтау арқылы Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызына баға береді.

Бағалау критерийі

Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтайды;

Өз ойын тұжырымдайды;

Өткен тарихи оқиғалармен байланыстырады;

Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызына баға береді.



Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Қазақ хандығы, Жарғы, Керей мен Жәнібек, Қасым хан,Есім хан, Тәуке хан, Алаш Орда,Әлихан Бөкейханов,Ахмет Байтұрсынов, Қазақ газеті,Кеңес үкіметі, .



Диалог/жазылымға арналған сөз тіркестері:

Менің ойымша........................

Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақстан

Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан...............................




Тарихи концепт

маңыздылық

Құндылықтарға баулу

Тарих пен мәдениеттің,тілдің біртұтастығы

Пәнаралық

байланыс

Әдебиет, география

Алдыңғы білім

Тәуелсіз мемлекеттердің құрылуы туралы бастапқы білімдері бар

Сабақтың барысы

Жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басталуы

3 минут


Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу

1 топ- «Болашақ»

2-топ- «Талапкер»

3-топ- «Арман»

Сабақтың тақырыбы,бағалау критерийлерімен таныстыру.

Мұғалім сөзі: Бүгінгі сабақта оқу мақсатына жету үшін «Жетістіктің 4 нүктесі» әдісін қолданамын.

1-нүкте «Білемін»

2-нүкте «Білмеймін»

3-нүкте «Түсінемін»

4-нүкте «Басқаларға көмектесемін»

Бүгінгі тақырып бойынша білім деңгейлеріңнің дәрежесіне сәйкес 4 нүктелерінің біріне орналасуын сұраймын.




әсері

себебі

салдары










Қорытынды ой тұжырымы



Ортасы

15 минут
5 минут

8 минут


(ТЖ) Білемін нүктесінің тапсырмалары Қазақ хандығының құрылуына байланысты болады.

1-топ: Керей мен Жәнібек

2-топ: Қасым хан ,Есім хан, Тәуке хан

3-топ: Абылай хан, Кенесары хан.


ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Білмеймін нүктесінің тапсырмалары Алаш Орда үкіметіне байланысты болады.

1-топ: Алаш Орданың құрылуы

2-топ: Қоғам қайраткерлері

3-топ: Алаш Орда үкіметінің құлауы



ҚБ «Бір ұсыныс, бір тілек»

Түсінемін нүктесінің тапсырмалары Кеңес үкіметі кезіндегі Қазақстанға байланысты.

1-топ: Қазақ АКСР-інің құрылуы

2-топ: Жағымды тұстары

3-топ: Жағымсыз тұстары



ҚБ «ҚҚҚ»

Басқаларға көмектесемін нүктесінің тапсырмалары Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан.

1-топ: Тәуелсіздіктің жариялануы

2-топ: Тәуелсіздіктің белгілері

3-топ: Елбасының жолдаулары

Осы жерде саралаудың «Тапсырма» әдісін қолданамын.

Барынша қолдауды қажет етеді: Мемлекеттік символдар мен тірек сөздерді ұсынамын

Қолдауды аз қажет ететін : «Қазақстан-2030», «Қазақстан-2050», «Рухани-жаңғыру» бағдарламаларын ұсынамын.

Қолдауды қажет етпейтін: Тәуелсіздік туралы өлең айтады.

Дескриптор:


  • Қазақ хандығының құрылуын біледі;;

  • Алаш Орда үкіметінің құрылуы мен құлауы туралы ақпараттармен бөліседі;

  • Қазақ АКСР-інің құрылуы туралы айтады;

  • Кеңес үкіметінің жағымды/жағымсыз тұстарына баға береді;

  • Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіреді

ҚБ «Лайк,пікір,репост»

Суреттер


Дид.материалдар кесте, маркер

Суреттер, Елбасы жолдаулары



Аяқталуы

3 минут



(Ж) «Бір минуттық эссе» әдісі

  1. Мені таңқалдырды....

  2. Мен үшін қиын болды...

  3. Маған ұнады.....

  4. Мен алдағы уақытта....

Сабақты қорыту




Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша кӛмек кӛрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс,

Құндылықтардағы байланыс










Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?



Мен ӛз жоспарыма қандай түзету- лер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге кӛмектесетін не білдім?

«Бекітемін»

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет