Пән: Математика Мектеп: Аль-Фараби атындағы орта мектеп
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Сандар мен шамалар
Бөлімше:«1.1. Натурал сандар және 0 саны.Бөлшектер»
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Кабдыкова Салтанат
Сынып: 1 сынып Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Заттарды санау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.1.1.1 Натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсіну. 10 көлемінде тура және кері санау; натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: натурал сандар және нөл санының құрылуын түсіну, 10 көлемінде тура және кері санауды білу.
Басым бөлігі: 10 көлеміндегі заттарды санау дағдыларын, тура және кері санауды есте сақтау, жазу.
Кейбір оқушылар: Заттардың санын сурет арқылы цифрмен сәйкестендіру.
|
Бағалау критерийлері
|
Натурал сандар және нөл санының құрылуын түсініп, заттарды 10 көлемінде тура және кері санайды .
10 көлеміндегі заттарды тура және кері санап, есте сақтау арқылы жазады.
Заттардың санын цифрмен сурет арқылы сәйкестендіреді.
|
Тілдік мақсаттар
|
10 дейін тура және кері санайды.
Пәнге тән лексика мен терминология:
1-ден 10-ға дейінгі сандардың атауы; санау; санап шығу, барлығы;
Қанша? Саны бойынша нешінші? сан және цифр, алдыңғы сан, келесі сан
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Талқылау:
Қалай ойлайсыз, менде қанша ..........бар?
Мұны қалай біле аламыз?
Неліктен… екенін айта аласыз ба?
Бұл санды алдыңғы/келесі сан деп атаймыз.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өмір бойы білім алу. Өмір бойы білімін арттыруға, жаңаны тануға және шығармашылыққа деген ынтаны қалыптастыру. Өзін –өзі оқыту мен өз бетінше білңм алу дағдыларын қалыптастыру.Сабақ барысында оқушылардың бір-бірін тыңдау, көмектесу бірлесіп тапсырма орындату, диалогтық сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.
|
Пән аралық байланыстар
|
Сауат ашу (диалог, оқу) , Музыка (шаттық шеңбері, ширату жаттығуы кезінде қолдану)
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта
|
Бастапқы білім
|
Күнделікті өмірде сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесі бар
|
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Ұ) Психологиялық дайындық
Оқушылардың бүгінгі сабақтарына сәттілік тілеу.
(Оқушылардың санай алу қабілетін байқау)
1-10-ға дейін санау («Санамақ» айту)
Топтарға бөлу.
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
1-топ «Сары кәмпиттер»
2-топ «Көк кәмпиттер»
3-топ «Қызыл кәмпиттер»
Оқу мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерімен таныстыру.
|
Шаттық шеңбері, музыкалық әуен
|
Сабақтың ортасы
10 минут
10 минут
10
минут
|
(Ұ) Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі. «Ой қозғау» әдісі
Тапсырма. Суретке қарап, әр топтағы заттарды сана.
- дәптерден нешеу санаңдар? (3)
- қанша альбом бар? (1)
-түрлі түсті қарындаштар нешеу көріп тұрсыңдар? (10)
- қанша кітап бар? (5)
-қалам нешеу көріп тұрсыңдар, қалам бар ма? (0)
Балалар 0 деген сан ол жоқ деген сөз. Бұл санға біз қоса да, азайта да алмаймыз.
-құрылған сандық қатарды тура және кері санап көрейік?
Бағалау критерийі:
Натурал сандар және нөл санының құрылуын түсініп, заттарды 10 көлемінде тура және кері санайды .
|
Достарыңызбен бөлісу: |