Сабақ:
Тақырып: жасанды талшықтар
|
Мектеп: Амангелді атындағы жалпы орта мектебі
|
Күні: 21.02.2017ж.
|
Мұғалімнің есімі: Бухарбаева М.
|
Сынып:11-сынып
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты :
|
Оқушылар полисахаридтердің алыну жолдарын, қасиеттерін біледі.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Тақырыпты меңгере отырып оның қасиеттерін түсінеді, есептерді дұрыс шешуге қалыптасады.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді.
|
Кейбір оқушылар: : Өз бетінше жұмыс істеу дағдылары қалыптасады
|
|
Тілдік мақсат:.
|
Оқушылар: термин сөздердің мән мағынасын аша біледі, сахарозаның, лактозаның формуласын біледі
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Сахарозаның атауын және таңбасын біледі
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: оқушылар сахароза, лактоза сөдерін дұрыс жазады
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Өз ойын еркін жеткізе алады, пікір айта алады, берілген сұрақтарға нақты жауап бере алады.
|
|
Сіз неліктен, қалай екенін айта аласыз ба? Мұғалім көшбасшылық арқылы білім біліктерін қалыптастырады.
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: термин сөздерді дұрыс жаза білу
|
этилацетат
|
Алдыңғы оқу
|
Дисахаридтер. Глюкоза, Лактоза
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт 45 минут
|
Жоспарланған жаттығулар
Оқулықпен жұмыс
|
Ресурстар
оқулық
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері
Топқа бөлу.
Басталуы
10 минут
|
Балалар шаттық шеңберін жасап бір-біріне тілек тілейді.
«Миға шабуыл» әдісі. Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Үй тапсырмасын тексеріп шығу.
|
Интерактивті тақта
|
Қызығушылық
тарын ояту
|
Өткен тақырыпқа байланыста «Конвер әдісі » арқылы қайталау.Өткен тақырыпты оқушыларға қысқаша қайталау мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.
|
Стикер
|
Ортасы
25 минут
Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жаңа сабақ. «Полисахаридтер. Сахароза, Лактоза » тақырыбын қайталау. Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады.
Тыныштық сәті
|
Электрондық оқулықтан,
кітаптан алған білімдерін постерге түсіру, оны қорғау
|
Аяқталуы
10 минут
Қортындылау.
Кері байланыс
Бағалау
|
.
«Нені есте сақтадық»? Ойыны ойнатылады.Балалар бүгінгі сабақтарын қалай түсінгенін байқау.
Нені білдім? Нені білмейді екенмін? Бүгінгі сабақтан алған әсерім? Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі
Балалар житон арқылы бағаланады.
|
Кеспелер
маркер
|
|
Сабақтан соң мұғалім келесі сабақты кері байланыс арқылы жоспарлау мақсатында беріледі
|
Саралау- Сізқосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенліруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?
|
Пән аралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс
|
Бүгінгі сабақта топқа бөлінген кезде
|
Әр сабақта топ басшылары арқылы оқушының берген жауабы ынталандырады. Кері байланыс арқылы бағалау.
|
Зертханалық жұмыс жүргізгенде қауіпсіздік ережесі айтылады.
|
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау жоспарлары тиімді болдыма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алда (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|