Сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары. 1- сынып Экологиялық тәрбие негіздері



Дата21.06.2017
өлшемі140,33 Kb.
#19471
түріСабақ
ШҚО.Көкпекті ауданы,Самар ауылы

Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі Галиева Гульжан Ержановнаның

сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары .1- сынып

Экологиялық тәрбие негіздері(оқушы компоненті)

29.01.15

Сабақ № 19


Сабақтың тақырыбы

Жыл мезгілдері.

Мақсаты

Жыл мезгілдері –табиғат құбылысы екенін дәлелдеу.Олардың ауысуының себептерін ашу.

Ойын толық жеткізе білу ,сұраққа толық жауап беруге дағдыландыру.Табиғатты сүюге,қорғауға баулу.



Жұмыс нәтижесі

Жыл мезгілдерінің ауысуы туралы түсінік алады.

Ойын толық жеткізе білу ,сұраққа толық жауап беруге дағдыланады.



Сілтеме

«Дүниетану сабақтарындағы экологиялық білім беру » 1-2 сыныптар

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялар

Инсерт кестесі:

Оқылған сабақ бойынша нені білемін?

Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?

Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлекция

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

1.Жаттау



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Жыл мезгілдерін оқу ,оқушылар белгілеріне қарай жыл мезгілдерін ажыратады. қызығушылығын ояту.

Ой - толғаныс:

Тақтаға белгілерді салу.



Сұрақ арқылы қызығушылы

ғы оянады, білімін көрсетеді.



Білім көлемін зерделеу


толық жауап

3




толық емес

2

нақты емес жауап

1

Түсіну

Суретпен жұмыс:

Суретпен жұмыс.

Ағаштарды бақылау,қысқаша белгілер арқылы жазу.



Тақырыптың басты идеясын табу

Тақырып

тың басты идеясын табу



Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай Сегіту сәтіалмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

І топ: күзді

ІІ топ: қысты

3-топ көктемді

4-топ жазды сипатта.




Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру


Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1





Сергіту бейнежазба бойынша











Талдау


Қай жыл мезгілдері ұқсас?

Жасырын бейнелерді атау арқылы талдау.(Суреттер көрсету)



Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі

Пікірталасқа түсу

диалог құрып,қорытынды жасайды

1





тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

3


Жинақтау

Салыстыру

Жыл мезгілдерінің суреттерін көрсету арқылы өз ойларын айту.

Айырмашылы

ғын салыстыра нақтылайды



Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Инсерт:қорытындылау

Жұмбақ шешу.

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойын

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2



ШҚО.Көкпекті ауданы,Самар ауылы

Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі Галиева Гульжан Ержановнаның

сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары .1- сынып



Экологиялық тәрбие негіздері

12.02.15

Сабақ


Сабақтың тақырыбы

Жемістер мен тұқымдар.

Мақсаты

Өсімдіктердің тұқымдары мен жемістерімен таныстыру.Осы тақырып арқылы оқушылардың есте сақтау дағдысын дамыту.


Жұмыс нәтижесі

Жеміс пен тұқым туралы түсінік алды

Сілтеме

«Дүниетану сабақтарындағы экологиялық білім беру » 1-2 сыныптар

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялар

Инсерт кестесі:

Оқылған сабақ бойынша нені білемін?

Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?

Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлекция

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

1.тәжірибе жаса.(бидай масағын отырғыз.)



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Алманы 2-ге бөліп, тұқымын табу.(қызығушылығын ояту.)

Ой – толғаныс: Тұқым деп нені айтамыз?Жеміс деп нені айтамыз?

Сұрақ арқылы қызығушылы

ғы оянады, білімін көрсетеді.



Білім көлемін зерделеу


толық жауап

3




толық емес

2

нақты емес жауап

1

Түсіну

Оқулықпен жұмыс:

Суретпен жұмыс.

Асқабақтың тұқымын екіге бөліп тұқымның ішкі бөлігін құрылысын лупамен қарау.



Тақырыптың басты идеясын табу

Тақырып

тың басты идеясын табу



Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай Сегіту сәтіалмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

Суреттерді қарап кестені толтыр.

Әр жеміс суреттерін тарату



Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру


Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1





Сергіту бейнежазба бойынша











Талдау


Тәжірибе қою: кішкене ыдысқа 10 -20 бидайдың дәнін себу.

Жұмбақ шешу.

Жемістер туралы жұмбақтар жасыру.



Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі

Пікірталасқа түсу

диалог құрып,қорытынды жасайды

1





тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

3


Жинақтау

1.Өсімдік тұқымын қай кезде жинайды?

2.Ерте көктемде себілетін өсімдік тұқымдарын ата.



Мақалы бар сөздерді айту.

Айырмашылы

ғын салыстыра нақтылайды



Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Инсерт:қорытындылау

Өз жеріңде өсетін жемістердің тұқымының суретін сал.

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойын

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

ШҚО.Көкпекті ауданы,Самар ауылы

Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі Галиева Гульжан Ержановнаның

сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары .1- сынып.

Ана тілі.

12.01.15

Сабақ № 4


Сабақтың тақырыбы

Қысқа дайындық.

Мақсаты

Мәтінді түсініп оқуға, сөйлем, сөз ұғымдарын жетілдіру..Сұрақтарға дұрыс жауап беруге төселдіру.Оқушыларды кішіпейілдікке,адамгершілікке баулу.

Жұмыс нәтижесі

Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Сөәйлем,сөз ұғымдарын игереді.

Сілтеме

Оқулық: Ана тілі 1- кл Атамұра 2012 жыл

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялар

Инсерт кестесі:

Оқылған сабақ бойынша нені білемін?

Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?

Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлекция

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Мазмұнын білу.



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Қысқа дайындық не үшін керек? қызығушылығын ояту.

Ой - толғаныс: Қыста жануарлардың өмірі

Сұрақ арқылы қызығушылы

ғы оянады, білімін көрсетеді.



Білім көлемін зерделеу


толық жауап

3




толық емес

2

нақты емес жауап

1

Түсіну

Оқулықпен жұмыс:

-мұғалімнің оқуы

-оқушылардың ойы

-мұғалім оқуы,оқушылар ары қарай не болатыннын болжайды.



Суретпен жұмыс

Суреттегі ит туралы не айтасыңдар?

Қай жыл мезгілі деп ойлайсыңдар?


Тақырыптың басты идеясын табу

Тақырып

тың басты идеясын табу



Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай Сегіту сәтіалмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

І топ: Бал арасының тірлігі

ІІ топ: Саршұнақ тірілігі

3 топ: Ит не істеді?


Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру


Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1





Сергіту бейнежазба бойынша











Талдау


Ит өзіне қандай серт берді?

Жаңылтпаш жаттау.

Жасырын бейне



Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі

Пікірталасқа түсу

диалог құрып,қорытынды жасайды

1





тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

3


Жинақтау

Иттің түсін оқы.Ит өзіне қандай серт берді.

Иттің түсін топтастыру арқылы болжа.

Айырмашылы

ғын салыстыра нақтылайды



Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Инсерт:қорытындылау

Менің білгенім...

Менің түсінгенім..



Маған ұнағаны...

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойын

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет