|
Сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары. 1- сынып Экологиялық тәрбие негіздері
|
Дата | 21.06.2017 | өлшемі | 140,33 Kb. | | #19471 | түрі | Сабақ |
| ШҚО.Көкпекті ауданы,Самар ауылы
Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Галиева Гульжан Ержановнаның
сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары .1- сынып
Экологиялық тәрбие негіздері(оқушы компоненті)
|
29.01.15
|
Сабақ № 19
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жыл мезгілдері.
|
Мақсаты
|
Жыл мезгілдері –табиғат құбылысы екенін дәлелдеу.Олардың ауысуының себептерін ашу.
Ойын толық жеткізе білу ,сұраққа толық жауап беруге дағдыландыру.Табиғатты сүюге,қорғауға баулу.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Жыл мезгілдерінің ауысуы туралы түсінік алады.
Ойын толық жеткізе білу ,сұраққа толық жауап беруге дағдыланады.
|
Сілтеме
|
«Дүниетану сабақтарындағы экологиялық білім беру » 1-2 сыныптар
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдері
|
диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялар
Инсерт кестесі:
Оқылған сабақ бойынша нені білемін?
Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?
Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
Рефлекция
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
1.Жаттау
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
критерийлер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Жыл мезгілдерін оқу ,оқушылар белгілеріне қарай жыл мезгілдерін ажыратады. қызығушылығын ояту.
|
Ой - толғаныс:
Тақтаға белгілерді салу.
|
Сұрақ арқылы қызығушылы
ғы оянады, білімін көрсетеді.
|
Білім көлемін зерделеу
|
толық жауап
|
3
|
|
толық емес
|
2
|
нақты емес жауап
|
1
|
Түсіну
|
Суретпен жұмыс:
|
Суретпен жұмыс.
Ағаштарды бақылау,қысқаша белгілер арқылы жазу.
|
Тақырыптың басты идеясын табу
|
Тақырып
тың басты идеясын табу
|
Тапсырманы толық орындады
|
3
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
Мүлдем орындай Сегіту сәтіалмады
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
І топ: күзді
ІІ топ: қысты
3-топ көктемді
4-топ жазды сипатта.
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
|
|
Сергіту бейнежазба бойынша
|
|
|
|
|
|
Талдау
|
Қай жыл мезгілдері ұқсас?
|
Жасырын бейнелерді атау арқылы талдау.(Суреттер көрсету)
|
Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі
|
Пікірталасқа түсу
|
диалог құрып,қорытынды жасайды
|
1
|
|
тек диалог құрайды
|
2
|
жұмысқа қатыспайды
|
3
|
Жинақтау
|
Салыстыру
|
Жыл мезгілдерінің суреттерін көрсету арқылы өз ойларын айту.
|
Айырмашылы
ғын салыстыра нақтылайды
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық шықты
|
3
|
|
Қиналды
|
2
|
Шыға алмады
|
1
|
Бағалау
|
Инсерт:қорытындылау
|
Жұмбақ шешу.
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Логикалық ойын
|
Креативті
|
3
|
|
Ойы жүйелі, тың ойы емес
|
2
|
ШҚО.Көкпекті ауданы,Самар ауылы
Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Галиева Гульжан Ержановнаның
сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары .1- сынып
Экологиялық тәрбие негіздері
|
12.02.15
|
Сабақ
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жемістер мен тұқымдар.
|
Мақсаты
|
Өсімдіктердің тұқымдары мен жемістерімен таныстыру.Осы тақырып арқылы оқушылардың есте сақтау дағдысын дамыту.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Жеміс пен тұқым туралы түсінік алды
|
Сілтеме
|
«Дүниетану сабақтарындағы экологиялық білім беру » 1-2 сыныптар
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдері
|
диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялар
Инсерт кестесі:
Оқылған сабақ бойынша нені білемін?
Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?
Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
Рефлекция
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
1.тәжірибе жаса.(бидай масағын отырғыз.)
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
критерийлер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Алманы 2-ге бөліп, тұқымын табу.(қызығушылығын ояту.)
|
Ой – толғаныс: Тұқым деп нені айтамыз?Жеміс деп нені айтамыз?
|
Сұрақ арқылы қызығушылы
ғы оянады, білімін көрсетеді.
|
Білім көлемін зерделеу
|
толық жауап
|
3
|
|
толық емес
|
2
|
нақты емес жауап
|
1
|
Түсіну
|
Оқулықпен жұмыс:
|
Суретпен жұмыс.
Асқабақтың тұқымын екіге бөліп тұқымның ішкі бөлігін құрылысын лупамен қарау.
|
Тақырыптың басты идеясын табу
|
Тақырып
тың басты идеясын табу
|
Тапсырманы толық орындады
|
3
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
Мүлдем орындай Сегіту сәтіалмады
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
Суреттерді қарап кестені толтыр.
Әр жеміс суреттерін тарату
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
|
|
Сергіту бейнежазба бойынша
|
|
|
|
|
|
Талдау
|
Тәжірибе қою: кішкене ыдысқа 10 -20 бидайдың дәнін себу.
|
Жұмбақ шешу.
Жемістер туралы жұмбақтар жасыру.
|
Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі
|
Пікірталасқа түсу
|
диалог құрып,қорытынды жасайды
|
1
|
|
тек диалог құрайды
|
2
|
жұмысқа қатыспайды
|
3
|
Жинақтау
|
1.Өсімдік тұқымын қай кезде жинайды?
2.Ерте көктемде себілетін өсімдік тұқымдарын ата.
|
Мақалы бар сөздерді айту.
|
Айырмашылы
ғын салыстыра нақтылайды
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық шықты
|
3
|
|
Қиналды
|
2
|
Шыға алмады
|
1
|
Бағалау
|
Инсерт:қорытындылау
|
Өз жеріңде өсетін жемістердің тұқымының суретін сал.
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Логикалық ойын
|
Креативті
|
3
|
|
Ойы жүйелі, тың ойы емес
|
2
|
ШҚО.Көкпекті ауданы,Самар ауылы
Ж.Болғанбаев атындағы Самар орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Галиева Гульжан Ержановнаның
сабақ топтамаларының қысқа мерзімді жоспары .1- сынып.
Ана тілі.
|
12.01.15
|
Сабақ № 4
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қысқа дайындық.
|
Мақсаты
|
Мәтінді түсініп оқуға, сөйлем, сөз ұғымдарын жетілдіру..Сұрақтарға дұрыс жауап беруге төселдіру.Оқушыларды кішіпейілдікке,адамгершілікке баулу.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Сөәйлем,сөз ұғымдарын игереді.
|
Сілтеме
|
Оқулық: Ана тілі 1- кл Атамұра 2012 жыл
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдері
|
диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялар
Инсерт кестесі:
Оқылған сабақ бойынша нені білемін?
Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?
Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
Рефлекция
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
Мазмұнын білу.
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
критерийлер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Қысқа дайындық не үшін керек? қызығушылығын ояту.
|
Ой - толғаныс: Қыста жануарлардың өмірі
|
Сұрақ арқылы қызығушылы
ғы оянады, білімін көрсетеді.
|
Білім көлемін зерделеу
|
толық жауап
|
3
|
|
толық емес
|
2
|
нақты емес жауап
|
1
|
Түсіну
|
Оқулықпен жұмыс:
-мұғалімнің оқуы
-оқушылардың ойы
-мұғалім оқуы,оқушылар ары қарай не болатыннын болжайды.
|
Суретпен жұмыс
Суреттегі ит туралы не айтасыңдар?
Қай жыл мезгілі деп ойлайсыңдар?
|
Тақырыптың басты идеясын табу
|
Тақырып
тың басты идеясын табу
|
Тапсырманы толық орындады
|
3
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
Мүлдем орындай Сегіту сәтіалмады
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
І топ: Бал арасының тірлігі
ІІ топ: Саршұнақ тірілігі
3 топ: Ит не істеді?
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
|
|
Сергіту бейнежазба бойынша
|
|
|
|
|
|
Талдау
|
Ит өзіне қандай серт берді?
|
Жаңылтпаш жаттау.
Жасырын бейне
|
Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі
|
Пікірталасқа түсу
|
диалог құрып,қорытынды жасайды
|
1
|
|
тек диалог құрайды
|
2
|
жұмысқа қатыспайды
|
3
|
Жинақтау
|
Иттің түсін оқы.Ит өзіне қандай серт берді.
|
Иттің түсін топтастыру арқылы болжа.
|
Айырмашылы
ғын салыстыра нақтылайды
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық шықты
|
3
|
|
Қиналды
|
2
|
Шыға алмады
|
1
|
Бағалау
|
Инсерт:қорытындылау
|
Менің білгенім...
Менің түсінгенім..
Маған ұнағаны...
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Логикалық ойын
|
Креативті
|
3
|
|
Ойы жүйелі, тың ойы емес
|
2
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|