Сабақ жоспары
Оқытушы:
Пән: Қазақстан тарихы
Мамандық,топ:
Тақырыбы: Қазақ АКСР-нің құрылуы.1920 жылдардағы Қазақстандағы саяси-экономикалық жағдай
Күні 04.03.2017ж
Сабақ түрі, өткізу үлгісі: аралас
Сабақтың мақсаттары:
Білімділігі: Студенттерді Қазақ АКСР-нің құрылуы.1920 жылдардағы Қазақстандағы саяси-экономикалық жағдай қазақ халқының ауыр зардаптары,ұжымдастыру саясаттарының тарихын кезеңдері мен бөліну тарихын ашу,айту
Дамытушылығы: Студенттердің білімін жетілдіріп, ой-өрісін, қиялын дамыту, көзқарасын қалыптастыру, пікір айтуға, өз ойын еркін жеткізуге баулу
Тәрбиелілігі:Тарихты дұрыс түсіндіру арқылы, адамгершілікке баулу, туған отанын сүйетін азамат тәрбиелеу.
Құндылықтары: Дұрыс әрекет.
Қасиеттері: Парыз, қамқоршылық,шыншылдық
Әдістері: сұрақ-жауап, баяндау
Сабақ жабдығы: АКТ (презентациялық слайд),плакат,суреттер
Пәнаралық байланыс: Өзін-өзі тану,саясаттану,қоғамтану
Әдебиет:
Негізгі:Ә.Төлеубаев,Ж.Қасымбаев,М.Қойгелдиев,Е.Қалиева,Т.Далаева.Қазақстан тарихы. Алматы: Мектеп, 2010
Қосымша: Асфендияров С.О. Происхождение казахов. История Казахстана,1993. Геродот История в девяти томах, Құрышжанов А. және т.б.
Әдістемелік көмекші құралдары (кестелер, сызбалар)
Сабақтың барысы және уақытының өлшемі
№
|
Сабақ кезеңдері
|
Кезең мазмұны
|
Уақыты
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Амандасу, студенттердің сабаққа қатысуын және аудиторияның дайындығын тексеру, сабақ өткізу жоспары
|
2 мин
|
2
|
Білімдерін тексеру (астын сызу)
|
Жалпы сұрау, нұсқа бойынша сұрау, тестілеу, тақта алдында сұрау, жағдайлық есептер, графикалық диктант, сөздік диктант, іскерлік ойын.
Үй тапсырмасын топқа бөлінген тақырыптар бойынша сұрау
І топ 1917ж қазан айындағы төңкеріс
ІІ топ 1918ж большевиктерге қарсы күрес
ІІІ топ 1919ж елдегі жағдайлар
ІҮ топ 1920-1921ж аштық
|
15 мин
|
3
|
Жаңа тақырыпты жеткізу әдісі
(астын сызу)
Түсіндірілетін сұрақтар тізімі
|
Ауызша, конспект арқылы, қосымша баяндама арқылы, аудио-дәріс, бейнедәріс, қойылған сұрақтар бойынша тақырыпты өздігінен игеру, рефератифтік
Мұғалім: Жаңа сабағымызды бастамас бұрын Қазақ АКСР-нің құрылуы.1920 жылдардағы Қазақстандағы саяси-экономикалық жағдай ұжымдастыру
туралы сөз қозғалғанда қандай ойға келеміз, сол туралы ой шақырып көрейік.
Ой шақыру
«Ұжымдастыру саясаты » атты шағын бейне ролик көрсету
- бейне роликтен көрген сюжеттен кейін «Ұжымдастыру саясаты » туралы ойларыңызды стикерге түсіріңіздер уақыты 1 минут. (Стикерге бейнефильм бойынша Ұжымдастыру туралы қысқа бір сөйлеммен жазады да тақтаға іледі, мұғалім бір-біріне ұқсас ойларды топтап қорытынды жасайды)
( Видео ролик көрсету)
Қар кесегі стратегиясы бойынша студенттерге тапсырма беріледі
І топҚазақ АКСР құрылуы
ІІ топЭкономикалық дағдарыс. ЖЭС-ке көшу
ІІІ топАуыл шаруашылығының қайта құрылуы мен эко-лық көп құрылысты шектер.ЖЭС-тің соңы және қорытындысы
ІҮ топ Ұжымдастыру саясаты
|
25 мин
|
4
|
Студенттердің өздік жұмысы
|
Рефераттар жазу, ғылыми мақалаларды конспектілеу, жазбаша шығармашылық жұмыстарды орындау.
|
8 мин
|
5
|
Тақырыпты бекіту
|
Жалпы сұрау, тестілеу, үлестірмелі жазбаша тапсырмалар, графикалық диктант, дағды мен біліктілікті іс жүзінде көрсету
|
5 мин
|
6
|
Сабақ қорытындысы
|
Түсінік бере отырып, бағалау
|
3 мин
|
7
|
Үй тапсырмасы
|
Қазақстан тарихы. 10 сынып. А 2010
79-83 бб.
1.Тақырыпты толығымен оқып,танысу;
2.Ұжымдастыру,қолдан жасалған аштық туралы қосымша мәліметтер жинақтау;
|
2 мин
|
Оқытушының қолы ______________________
Қар кесегі стратегиясы
1-топқа
Қазақ АКСР құрылуы
Қар кесегі стратегиясы
2-топқа
Экономикалық дағдарыс. ЖЭС-ке көшу
Қар кесегі стратегиясы
3-топқа
Ауыл шаруашылығының қайта құрылуы мен эко-лық көп құрылысты шектер.ЖЭС-тің соңы және қорытындысы
Қар кесегі стратегиясы
4-топқа
Ұжымдастыру саясаты
Достарыңызбен бөлісу: |