Сабақ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім



Дата07.05.2017
өлшемі199,68 Kb.
#15795
6-бөлім : Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті 1-сабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім:



Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің туған жерім

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы

на сілтеме)


1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлем сөйлем құрастыру

1.3.3.1 Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация

бойынш қарапайым (кім? не? қандай? қанша/неше?) сұрақ қоя білу

1.5.2.1 Әріп пен дыбысты ажырата білу, дыбыстардың дыбысталу

ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазу








Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Өзінің қайда тұратынын айта алады және Қазақстандағы үлкен қала туралы тақпақтың мазмұнын түсінеді, қ дыбысын таниды, дұрыс дыбыстайды, жаза алады,қ дыбысы кездесетін сөздер қатарын атай алады.

Көбі: Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады,тақырып бойынша өзара тілдесе алады,қ дыбысын меңгереді.

Кейбірі: Өздерінің туған жері туралы қосымша ақпарат бере алады,қ дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтыра алады.

Жетістік критерийлері

Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады.

Иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қояды



Дескриптор

- мәтінді түсініп оқиды;

- мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.

- сөздер бойынша сұрақтар қояды;

- сұрақтарды орынды қолданады;



Тілдік мақсаттар

Қазақстан,Алматы, Астана

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

«Қазақ елі» сериалы kaztubekz
Атамекен Қазақстан kaztubekz

Бастапқы білім

Біздің Отанымыз -Қазақстан екенін біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут



Ертеңгілік шеңбері

Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!

(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.





Сабақтың ортасы

37мин




(МК) Мұғалім «Менің туған жерім» тақырыпта таудың баурайында жылқылардың бейнеленген, суреттердің көмегімен туған жер сөзінің мағынасы түсіндіреді.

(МК,Ұ) 1-тапсырма бойынша Қазақстандағы екі үлкен қала Алматы мен Астана туралы ақпарат береді.

Оқушылар тақтада ілініп тұрған суреттер бойынша қалаларды тауып атайды.

Үлгі: Мынау-Алматы қаласы

(МК,Ұ) 2-тапсырма бойынша оқушыларға «Менің туған жерім- Қазақстан» Мен «Қазақстанда тұрамын»деген сөйлем үлгілерімен таныстыру.Оқушылар өздерінің Қазақстанда тұратындарын үйренеді.

3-тапсырманы «Бағдарлы оқу» әдісі

бойынша оқушылар «Менің туған жерім- Қазақстан» деген сөйлемді оқиды.Мұғалім тұрамын сөзінің болымсыз түрін түсіндіреді.

4-тапсырма. Сұрақ –жауап әдісі бойынша «Сен Алматыда тұрасың ба?»деген сұраққа жауап бере алуға жаттығады.Берілген үлгі бойынша жұппен сөйлеседі.



СЕРГІТУ СӘТІ.

5-тапсырмадағы өлеңді хормен айтады.

Жап-жасыл ағашы,

Қып -қызыл алмасы,

Ақ басты тауы бар-

Алматы қаласы.


(МК,Ұ) Дәптермен жұмыс

Дәптердегі тапсырманы орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысынды алған білімдерін бекіте түседі.



(МК,Ұ)Мұғалім қ дыбысымен таныстыру жұмысын Алмабектің суретінен бастайды. Аудиодискіден қ дыбысының айтылуын және қ дыбысы кездесетін сөздер қатарын тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі.Олар; қарындаш, қасқыр, қара.Сондай-ақ мұғалім оқушыларға қ дыбысы кездесетін есімдер туралы ақпарат береді. Қанат т.б

«Есте сақта!» айдары бойынша оқушылар сұрақтарды қайталайды. Кім? Не? Неше? Қандай? , мұғалім қ дыбысы кездесетін сөздерге қандай сұрақтар қойылатынын түсіндіреді.

Мысалы:

Қарындаш не?, қасқыр не?, қара қандай?, Қанат кім?

Оқушылар қ дыбысының дауыссыз дыбыс екенімен танысады.



Таныстырылым



«Қазақ елі» сериалы kaztubekz

Атамекен Қазақстан kaztubekz







Суреттер

Аудиодиск 6.1.1: 6.2.2

6.2.4: 6.3.4

















2 дәптер



Қ қ дыбысы жазылған кесте















Сабақтың соңы

3 минут


Рефлексия

«Қол сигналы» арқылы оқушылар бүгінгі сабақта не қиын болды, не жеңіл болғандары туралы айтып өтеді

Саусақтардың бәрі ашылса түсінген.



Жудырық түсінбеген.





Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Бағдаршам әдісі




Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)










Аты жөні;


Бөлімше 3.4 «Сұрақтар мен жауаптар құрастыру»

Оқу мақсаты: 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе

иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім?

не? қандай? қанша?) қою.

Ойлау дағдыларының

деңгейі:

Қолдану


Бағалау критерийі: Білім алушы

Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады.

Иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қояды

1-тапсырма

Мәтінді оқыңыз. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңыз.

Менің туған жерім-Қазақстан.Мен Қазақстанда тұрамын.Мен Алматыда тұрамын. Алматы әдемі қала.
Дескриптор: Білім алушы

- мәтінді түсініп оқиды;

- мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.

2-тапсырма

Жұптық жұмыс.

Сөздерге мұқият қараңыз. Кім? Не? Қандай? Неше? сұрақтарын пайдаланып,

бір-біріңізге сұрақ қойыңыз. Жауаптарын кестеге жазыңыз.

Қарындаш,қасқыр, қара,Қанат,қызыл,Қасым,қырық



Кім?

Не?

Қандай?

Неше?

























Дескриптор: Білім алушы

- сөздер бойынша сұрақтар қояды;



- сұрақтарды орынды қолданады;

- кестеге сөздерді дұрыс жазады.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет