-Автор стиліне сүйене отырып, қазақ халқының өткен тарихы мен бүгінгі заманын салыстырып талдайды.
-«Мәңгілік ел» идеясының мағынасын түсінеді;
-Өз ойларын ашық айта алады;
Қалыптастырушы бағалау: Мұғалімнің тапсырмасын оқушылырдың орындаған жұмыстарына кері байланыс беріледі.
Сабақты қорытындылау
«INSTER» картасы
VНені білемін?
-Ненені білмеймін?
+Мен үшін жаңалық?
?мені таң қалдырғаны?
Үйге тапсырма
«Менің елім- Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбына эссе жазыңдар.(эссе құрылымы 120-150 сөзден аспауы керек)
Кесте
Оқулық «Арман ПВ» баспасы 9 сынып әдебиет. 244 бет
А/ 4
Түрлі түсті маркерлер
«INSTER» картасы
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс-
АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Әр оқушының танымдық қабілетіне байланысты «Қос жазба» күнделігі, «Сұрақ- жауап алаңы», «Автор мінбері» әдістерін таңдадым. Қабілеті жоғары оқушылар шығармадағы көркемдегіш құралдарды тауып, «INSTER» картасы арқылы зерттейді, талдайды, салыстыра отырып өз білімін шыңдайды.
2 тпсырмада жеке жұмыс жүргізу барысындаөзін-өзі бағалайды.Мұғалім сұрақ арқылы тапсырманын орындалуын пысықтайды.
3 тапсырмада топтық жұмыстарына мұғалімнің тапсырмасын оқушылырдың орындаған жұмыстарына кері байланыс беріледі
Бүгінгі сабақта әдеби шығарманы қазастан тарихымен, қазақ тілі пәндерімен байланыстырдым. Себебі, Қазақстандағы қоғам мен дамудың әл ауқатына жауапкершілікпен сезіндіру және қалыптастыру. АКТ-ны қолданғанда кестелерді қолданғанда көрсетем.
Рефлекция :
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Сабақ қалай, қандай деңгейде өтті?
Қорытынды бағымдау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?