Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар



Дата11.12.2016
өлшемі114,41 Kb.
#3627
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

М. Шаханов. Достық өлкесiнiң заңы



Мектеп:Ғали Орманов

Тексерілді:

Күні: 09.11.16

Мұғалім: С.Сарай

Сынып: 3 а

Қатысқан:

Қатыпағандар:

Сабақта меңгерілетін

дағдылық мақсаттар

Өлеңді өмірмен байланыстыра отырып, өлең мазмұнын меңгерту. Өлеңдегі ізгі қасиеттерді тани отырып,оларды өз бойларынан таба білуге үйрету


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білуге тиісті:

Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі.



Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:

Тақырып мазмұнын түсінуі тиіс



Кейбір оқушылар білуге тиіс:

Автордың өзге де шығармаларын біледі.



Алдыңғы оқу

Рәсім

Жоспар

Жоспарланған

уақыттар

Жоспарланған уақыт (жаттығулар)

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі. Шеңберде тұрып, жақсы тілек айтады.

Топқа бөліну (конфеттер таңдау арқылы). Мағынасын түсіндіру.


 Дос болсаң берік бол,
Досыңа серік бол.
 Жолдасы жақсының өзі жақсы
 Досы көпті жау алмайды,
Ақылы көпті дау алмайды.
 Жүз теңгең болғанша,
Жүз досың болсын.
Үй тапсырмасын тексеру.

Рәсім деген не? Қаныш Сәтбаев кім? Жаяу Мұса кім?



Конфет суреттері

Ортасы


Ой қозғау.- Дос деген кім?
- «Дос» сөзіне туынды сөз жаса:
- Достық дегенді қалай түсінесің?
- Қалай ойлайсыңдар, досың көп болған зиян ба?

Оқулықпен жұмыс.

М. Шаханов туралы мәлімет беру


1942 ж 2шілде Қазақстанның халық жазушысы,
Оңтүстік Қазақстан облысы ақын, сазгер, қоғам қайраткері.
Әкесі Досболов Шахан «Түрік халықтары арасынан 
анасы Ұмсын ең үздік әлем ақыны» атағының иегері
«Жалын» журналының бас редакторы «Мемлекеттік тіл қоғамдық қозғалысының төрағасы
М. Шаханов шығармаларының тақырыптары: Отан Тарих Табиғат Достық Махаббат
2. Оқулықпен жұмыс
Іштей оқу
• 1-топ 1,2,3шумағын
• 2-топ 4,5,6 шумағын
• 3-топ 7,8,9 шумағын
• Өлең мазмұнын қара сөзбен әңгімелеу 
3. Дәптермен жұмыс
Сүттей аппақ- таза
Көңіліміздің айдынында күн жүзді- қуану, шаттану
Өлке-адамның туған жері және өсіп өнген аймағы. Мұғалімнің түсіндірмесі

Автор портреті, дәптерлер. Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.


Сергіту сәті

Би билейді.

бейнежазба

Аяқталуы

Сұрақтармен жұмыс
-Өлең кімнің атынан баяндалып тұр?
- Мұхтар мен досы әжесінен неге қатты қорықты?
-Әжесі неге немересін жазалаусыз қалдарды?
-Баланың орнында болсаң сен не істер едің?

Берілген тапсырма барысында оқушылар өз белсенділктерін көрсетеді.

Үйге тапсырма: өлеңді мәнерлеп оқу.

Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау

көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалайша түрлендіресіз?



Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалайша

жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс –

Денсаулық пен қауіпсіздікті

тексеру, АКТ


Рефлексия

Сабақтың мақсаты

мен оқу міндеттері

анық па?


Бүгін оқушылар не

үйренді?


Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?



Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?


Не ұнады?

Неліктен?








Дифференциялау

жоспарым жүзеге

асты ма?

Тапсырмалары

сәйкес болды ма?

Уақыт дәлдігі қалай

болды? Жоспарыма

қандай өзгерістер



енгіздім?



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2: Рефлексия.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет