Сабақты ң тақырыбы Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күші және күшке төзімділігі



бет1/52
Дата07.02.2023
өлшемі0,95 Mb.
#167808
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   52
Байланысты:
9 сынып 3-токсан КМЖ Биология



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
9.3А Қозғалыс





Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып:

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күші және күшке төзімділігі




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.6.1 қол бұлшық еттерінің максималды жұмыс күшін және күшке төзімділігін зерттеу
9.1.6.2 бұлшық еттің жиырылу жиілігіне бұлшықет жұмысының тәуелділігін зерттеу




Сабақ мақсаттары

Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күшін және күшке төзімділігін зерттеу
Бұлшық еттің жиырылу жиілігіне бұлшықет жұмысының тәуелділігін зерттеу
Оң қол мен сол қолдың күшін салыстыру




Бағалау критерийлері
Дағдылар:
түсіну, білімін қолдану, зерттеушілік дағдылар, талдау, бағалау

  • Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күшін зерттейді;

  • Қол бұлшық еттерінің күшке төзімділігін зерттей алады;

  • Қол бұлшықеттерінің күшін салыстырады;

  • Айнымалыларды анықтай алады.







Тілдік мақсаттар



Пәндік лексика және терминология: көлем, болжам, энергия, оттегі, көмірқышқыл газы, бұлшық еттер, аэробты, анаэробты, сүт қышқылы.
Оқытудың тілдік мақсаты: тыныс алу жиілігі физикалық жаттығу ұзақтығынан неге өзгеретіндігін түсіндіру үшін болжам құруға топта жұмыс істей (айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары) алады. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Қалыпты жағдайда қол бұлшықеттерінің жұмысы .... болады. Мен физикалық жаттығу жасаған кезде тыныс алу жиілігі …себебі ..... Бұның себебі … ... ... байланысты. Егер физикалық жаттығулар саны ұлғайса, онда … ... ..... Физикалық жаттығулар ұзақтығы артқан кезде, біз … ... ... болатынын байқадық.




Құндылықтарды
дарыту

Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, дені сау ұрпақ- ұлттың болашағы.




Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілінде терминдерді кіргізу және қысқа мәтіндермен жұмыс. Бұлшықет жұмысын анықтау үшін математикалық формуланы қолдану. Аэробты және анаэробты тынысалудың химиялық реакция теңдеуін пайдалану. Графиктер құру арқылы физикалық, математикалық білімдерін пайдаланады.




АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта, презентация




Бастапқы білім

Адамның тыныс алу жүйесінің құрылымы (8.3C бөлімі)




Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер



Ресурстар




Сабақтың басы
0-3 мин



- Ұйымдастыру.

  • Ағзалардың қозғалысы қалай жүзеге асады?

  • Қозғалысқа не қатысады?

  • Не себепті бұлшықеттер шаршайды?

  • Бұлшықеттің шаршауын қалай түсінеміз?

  • Сабақтың мақсатын анықтау;

  • Оқушылармен бірге сабақ мақсатымен, тапсырмалармен және бағалау критерийлерімен танысу.

презентация
Слайд 1-3






Сабақтың ортасы
4-5 мин
6-20 мин
21-30 мин

31-50 мин


51-75

Қайталау

  • Қозғалысқа қандай ұлпа қатысады?

  • Бұлшықет ұлпасының түрлерін ата?

  • Қаңқа бұлшықеттері қандай ұлпа түріне жатады?

  • Қаңқа бұлшық еттерінің қасиеттерін талдау.






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   52




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет