Сабақтың барысы Оқытушының іс әрекеті Оқушының іс- әрекеті Бағалау Ресурстар



Дата19.02.2022
өлшемі3,48 Mb.
#132482
түріСабақ
Байланысты:
Лиза апайға




Сынып

2 А

Күні




Пән

Жаратылыстану

бөлімі

Жер және ғарыш

Тақырыбы

Уақытты қалай өлшейміз?

Сабақтың барысы

Оқытушының іс әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың тақырыбы хабарланады.


Сабақтың мақсатымен танысады.



Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықтар отырып
Сұрақтарға жауап береді.

Форматифті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

1-тапсырма: «әңгімеле»

1 минутта не істеп үлгеруге болады?
3 минутта ше?

Сен білесің бе?


Қазақша күн аттары парсы тілінен шыққан . тек «жұма» сөзі ғана араб тілінен алыңған. Парсы тіліндегі «шамбе» (қазақша ө сенбі)сөзі

Дескриптор:
1.Суретте бейнеленген уақыт өлшем бірліктерін атайды;
2.Ұзақ уақыт өлшем бірліктерін анықтайды;
3. Бір-бірінің пікірін тыңдап, қорытындылайды;


К ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.

Сергіту сәті



Бойларын сергітіп жаттығуларын жасайды;



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Музыканың ырғағымен қозғалады;




2-тапсырма: «Анықта»



Ойлан апта неге жеті күннен тұрады?





Дескриптор:
1. Аптаның жеті күнін атайды;
2.Бір минутта не істеп үлгеруге болатынын зерттейді;
3.Қазақша күн аттарының парсы тілінен шыққанын біледі;
4. Бірін-бірі толықтырады;
Дескриптор:
Ойлан апта неге жеті күннен тұрады?

Дескриптор:


Оқулықтағы тапсырманы оқиды. Уақыт өлшеу мағынасын түсіндіреді. Суреттен қарап ой түйіндейді.



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.
Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы



Дескриптор;
Баспалдақ жетістігін пайдалана отырып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді;

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.





Үйге тапсырма беру

62-63 бет












Сынып

2 А

Күні




Пән

Жаратылыстану

бөлімі

Күш және қозғалыс

Тақырыбы

Жылдамдықты қалай өлшейміз?

Сабақтың барысы

Оқытушының іс әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың тақырыбы хабарланады.


Сабақтың мақсатымен танысады.



Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықтар отырып
Сұрақтарға жауап береді.

Форматифті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

1-тапсырма: ЖЖ « Жылдамдық»



Дескриптор:
1.Тапсырманы жұпта бірігіп талқылайды;
2. Тез жету үшін керекті көлік түрін атайды;;
3. Жылдамдық ұғымын түсінеді;
4. Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіреді;
К ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.





Сергіту сәті



Бойларын сергітіп жаттығуларын жасайды;






Музыканың ырғағымен қозғалады;




2-тапсырма: «Ойлан» есте сақта! Қозғалыста денелердің жылдамдықтары әрүрлі болады.

Дескриптор:
1. Берілген сурет бойынша тапсырманы талқылайды;
2. Жылдамдықты асыру үшін не керктігін біледі;
3. Өз ойларын ортаға салып айтады;
К ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»




Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.






Сабақтың соңы



Дескриптор;
Баспалдақ жетістігін пайдалана отырып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді;

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.





Үйге тапсырма беру

66-67 бет

Күнделікке жазып алады.
























Сынып

2 А

Күні




Пән

Жаратылыстану

бөлімі

Күш және қозғалыс

Тақырыбы

Күшті қалай өлшейміз?

Мақсаты

2.5.1.3 - қозғалыс тудыратын күштерді зерттеу;
2.1.2.6 - эксперименттің басты белгілерін анықтау (мақсат, болжам, ресурстар, жоспар, мерзім, нәтиже);

Сабақтың барысы

Оқытушының іс әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың тақырыбы хабарланады.


Сабақтың мақсатымен танысады.



Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықтар отырып
Сұрақтарға жауап береді.

Форматифті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

1-тапсырма: ТЖ «Көршіңе әңгімелеп бер»


Дескриптор:
1.Суретке қарап, адамдар мен нысандарды қозғалту үшін не істейтеуге болатынын анықтайды;
2.Қозғалыс ерекшеліктерін түсіндіреді;
3. Бір-бірінің пікірін тыңдап, қорытындылайды;


К ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.







Сергіту сәті



Бойларын сергітіп жаттығуларын жасайды;



Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.


Музыканың ырғағымен қозғалады;




2-тапсырма: ЖЖ «Анықта»

Ойлан
Қандай табиғи құбылыстар заттарды қозғалысқа келтіреді?



Есте сақта!
Күштің әсерімен затты қозғалтуға не тоқтатуға, жылдамдығын арттыруға баяулатуға болады.




Дескриптор:
1. Заттарды қозғалысқа келтіретін табиғи құбылыстарды атайды;
2.Күштің әсерімен болатын қозғалыс түрлерін атайды;
3. Өз ойларын ортаға салып айтады;
4. Бірін-бірі толықтырады;
Дескриптор:
Ертегіні еске түсіріп әңгімелейді.
Ондағы болған күш әсерін айтап береді.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.





Сабақтың соңы



Дескриптор;
Баспалдақ жетістігін пайдалана отырып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді;

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.





Үйге тапсырма беру

68-69 бет.


























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет