Сабақтың мақсаты : Тақырып мазмұнын меңгерту. Дұрыс, сапалы мәнерлі оқу дағдысын төселдіру



Дата26.08.2017
өлшемі29,39 Kb.
#28699
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Е. Өтетілеуов. Қайрат.

Сабақтың мақсаты : 1. Тақырып мазмұнын меңгерту. Дұрыс, сапалы мәнерлі оқу дағдысын төселдіру.

2. Сөздік қорын молайта отырып, сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Спорттың адам өміріндегі маңызын оның денсаулыққа пайдасын түсіндіру. Спорт түрлерімен таныстыру.

3. Оқушылардың ой-өрісін дамыта отырып, өздіктерінен қорытынды жасауға машықтандыру, өзіндік ой - пікірін айта білуге баулу.

Пән аралық байланыс: дене шынықтыру, бейнелеу өнері.

Көрнекіліктер: суреттер, тірек сызбалары, буклет,спортқа қажетті құралдар.

Типі: Аралас сабақ.

Түрі: Дәстүрлі сабақ.



Сабақ барысы:

Ұйымдастыру: сәлемдесу. Психологиялық дайындық.

Спортпен шұғылдан

Сұлулық сыйлаған

Сол саған пайдалы іс.

Сауық пен кинодан.

Спорт-денсаулық кепілі деген ұранмен сабағымызды бастаймыз.



Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақ жауап. 3-4 оқушы мазмұндау.

Тұйғын өскенде кім болып шықты? -------

Чемпион --------1- орын алған адам

2----бәрін жеңген адам

3------жеңімпаз болған адам

Шығармашылық жұмыстарын тексеру

Спорттың қай түрімен айналысасың? Спортты сүйіп онымен ерінбей шұғылданған бала есімін бүкіл әлем білетін атақты спортшы болады.

Ондай спортшы елінң атын шығарады, халқының құрметіне бөленеді.Біздің елімізде де атақты спортшыларымыз бар.Біздің еліміздің танымал спотшыларын білесіңдер ме?

Біз де осы ағаларымыз сияқты спортшы болуға ұмтылайық.

Сергіту сәтін орындау.



Жаңа сабақққа даярлық. Сабақ мақсатын хабарлау.

Спорт түрлерін ата



Жаңа сабақ: Бүгін Е. Өтетілеуовтың шығармасын оқимыз.Шығарманың атын мына сөзжұмбақты шешсек табамыз.

1. Қазақтан алғаш шыққан чемпион.?

2.Аяғыма байладым,қос таяқпен айдадым.

3.Хоккей ойынына қажетті құрал.

4.Палуандар айналысатын жекпе-жек түрі.

5.Қырға сүйрепмініп, айға мініп түсемін.

6.Спорттың бір түрі. Қайрат----күш, қуат.

Мұғалім оқуы .

Сөздік жұмысы. құрбысы---досы, құрдасы.

басын тұқыртып-----төмен түсіріп.

немқұрайды------селсоқ, көп мән бермей. Қолғанат-----көмекші.

Мәтінді рөлге бөліп оқ(автор, Сайран,Шахман, Ораз)



Алғаш тексеру. сұрақ--жауап ---Әңгіме кімдер туралы?

Екі құрбы арасында қандай әңгіме болды?

Олардың әңгімесі неге үзілді?

Шахман ағайға екі бала қалай көмектесті?

Шахман ағай Оразға неге риза болды?

Мәтінді бөлімге бөлу.1. Ораз бен Сайранның әңгімесі. Жазу орталығы.

2.Шахман ағайға көмек.

3.Істерінің нәтижесі. оқушы пікірін тыңдау.

Спортпен шұғылданған баланың денсаулығы мықты, өзі әлді, төзімді, икемді болады.Еліміздің келешігін жалғастыратын жігерлі, білімді азамат болып шығады.Сондықтан спортпен айналысуды әдетке, қажетке айналдырыңдар.

Деңгейлік тапсырмалар.1.5---мақал-мәтел.

2. 4----Спортқа қажетті құрал.

3.3-----жаттығу жасау.

Бейнелеу орталығы спорт құралдарын салу.

Бес жолды өлең құрастыру.



Қорытынды. Венн диаграммасы арқылы салыстыру.

Үйге тапсырма. Мазмұндау. 1 шумақ өлең жазу.

Бағалау.
Каталог: wp-content -> uploads -> lessons
lessons -> Сабақтың тақырыбы Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
lessons -> Қазақстан Республикасының Конституциясы туралы мағлұмат
lessons -> Сабақ жоспары (Өңделген оқулық бойынша жасалған) Алматы 2010
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Абайдың қара сөздері
lessons -> Тәрбие сағатының тақырыбы: «Көкжиегім келешегім» Тәрбие сағатының мақсаты
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Олжас Сүлейменов «Арғымақ», «Қыз қуу», «Махамбетке» 2
lessons -> Сабақтың тақырыбы:
lessons -> Сабақтың тақырыбы Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
lessons -> Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Әдебиет өнердің бір саласы Сабақтың мақсаты: Білімділік
lessons -> Тәрбие сағатының тақырыбы: Елбасы-ел тірегі Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет