Сабақтың мақсаты: ә дамытушылығы: Оқушының ойлау қабілетін дамыту,тиімді тәсілдерді тез таңдай білуге дағдыландыру



Дата17.02.2017
өлшемі9,39 Kb.
#9540
түріСабақ
  • а) білімділігі: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздіктерді шешу алгоритмін сақтау, оның шешімдерінің жиынын табу немесе шешімдерінің болмайтындығын дәлелдеу
  • Сабақтың мақсаты:
  • ә) дамытушылығы: Оқушының ойлау қабілетін дамыту ,тиімді тәсілдерді тез таңдай білуге дағдыландыру .
  • б)тәрбиелілігі : Өз бетімен жұмыс жасай білуге баулу , шапшаңдыққа , ізденімпаздыққа , алдарына қойған мақсаттарына жетуге тәрбиелеу.
  • - 2
  • 6
  • [ -2; 6 ;] кесінді
  • -2 ≤ x ≤ 6
  • //////////////////////////////////////////////////////////////
  • ///////////////////////////////////////////////////////////////
  • /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  • /////////////////////////////////////////////////////////
  • 5
  • -6
  • 10
  • 12
  • (-6 ; 10 ] жартылай интервал
  • 4
  • (4 ; 12 ) интервал
  • ( -∞ ; 9 ] сәуле
  • /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  • 9
  • Тақырып бойынша сұрақтар
  • 1) Қандай жағдайда а > в
  • а – в >0
  • 2) а-в < 0 болса, салыстыруы қалай жазылады?
  • а < в
  • 4)
  • а
  • 1
  • <
  • в
  • 1
  • болса, онда а > в шамасы қандай?
  • 5) Санды теңсіздіктерді қосу ережесі
  • 6) Санды теңсіздіктерді азайту ережесі
  • 7) Санды теңсіздіктерді көбейту ережесі
  • Санды теңсіздіктерді қосу
  • Теңсіздік белгілері бірдей теңсіздіктерді мүшелеп қосуға болады . Қосынды теңсіздіктің теңсіздік белгісі қосылғыш теңсіздіктердің теңсіздік белгісімен бірдей болады .
  • Санды теңсіздіктерді азайту
  • Теңсіздік белгілері қарама – қарсы екі теңсіздікті мүшелеп азайтуға болады. Айырма теңсіздіктің теңсіздік белгісі азайғыш теңсіздіктің теңсіздік белгісімен бірдей болады .
  • Санды теңсіздіктерді көбейту
  • Санды теңсіздіктердің қасиетін пайдаланып, көбейткіш теңсіздіктердің теңсіздік белгілерін бірдей етіп алу керек.
  • 2) Көбейткіш теңсіздіктерді мүшелеп көбейту керек
  • 3) Көбейтінді теңсіздіктің теңсіздік белгісін көбейткіш теңсіздіктердің теңсіздік белгісімен бірдей ету керек
  • Санды теңсіздіктерді бөлу
  • Бөлгіш теңсіздіктің мүшелерін оларға кері сандармен алмастырып , теңсіздік белгісін қарама -қарсы белгіге өзгерту керек.Бөлінгіш теңсіздік және бөлгіш теңсіздік белгілерін бірдей теңсіздік белгісімен жазу керек . Теңсіздік белгілері бірдей теңсіздіктерді мүшелеп көбейту керек .
  • Ия ,
  • Жоқ жауабы
  • 1) Екі теріс санның қосындысы оң сан
  • Жоқ
  • Ия
  • 2) Теріс санның да , оң санның да модулі оң сан
  • 3) А(-3), В(-10) болса ,АВ кесіндісінің ұзынд.13-ке тең
  • Жоқ
  • 4) Санды 0-ге бөлгенде 0 болады
  • Жоқ
  • 5) [-1; 9 ] мынау сан аралық - кесінді. Ұзындығы 10 бірлікке тең .
  • Ия
  • 6) Есепің шешімі дұрыс па? 9∙(-2)-7= 11
  • Жоқ
  • 7) Мына теңсіздік дұрыс па ? -2 >-3
  • 14
  • 5
  • Ия
  • 8) -27 –нің ⅔ бөлігі -18 –ге тең
  • Ия
  • 10) Екі теріс санның бөліндісі оң сан
  • Ия
  • Ия
  • 18 +30y -- 2 –14y ≤ 20 + 15y
  • 30y -14y -15y ≤ 20 – 16
  • Жау: y ≤ 4 -∞ 4
  • Теңсіздіктің шешімдер жиыны координаталық түзуде
  • сәуле түрінде кескінделеді .
  • Кітаппен жұмыс: №1026 есеп
  • //////////////////////////////
  • 6( 3+5y) –(2+7y ) ≤ 5(4+3y)
  • Кітаппен жұмыс: №1032 есеп
  • 7≤ 2х+3 ≤11
  • 7-3≤ 2х ≤11-3
  • 4 ≤ 2х ≤ 8 ( :2)
  • 2 ≤ х ≤ 4
  • 2
  • 4
  • [ 2 ; 4 ]
  • №1033 есеп ( 3 )
  • ортақ бөлімге келтіреміз ( о/б 14 )
  • 7(4+у )-2(у+2
  • 14(у+3) жақшаны ашсақ
  • 28+7у-2у - 4
  • 14у+42
  • 7у -2у -14у
  • 42+4 -28
  • -9у
  • 18
  • ( -9 -ға бөлсек )
  • у -2
  • /////////////////////////////////////////////
  • -2
  • Жауабы : ( -2 ; +∞ )
  • Теңсіздіктің шешімдер жиыны координаталық түзуде ашық сәуле түрінде кескінделеді .

Каталог: algebra
algebra -> Тақырыбы: «Қосу формулалары»
algebra -> Тест спецификациясы Тақырыбы: Жалпы білім беретін орта мектеп оқушыларын алгебра
algebra -> Сабақтың тақырыбы: Шеңбердің хордалары кесінділерінің және қиюшыларының пропорционалдығы Сабақтың мақсаттары
algebra -> Сабақтың тақырыбы/ Тема урока: «Уравнения, приводимые к квадратным. Биквадратные уравнения»
algebra -> Пән мұғалімі: Досмуханова Бибигуль Камешовна Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Жалпы білім беретін Оян орта мектебінің математика пәні мұғалімі
algebra -> Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу. Шымкент қаласы №79 орта мектебі
algebra -> Сабақ: математика Сынып: 8 Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
algebra -> Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі
algebra -> Сабақтың Оқушыларға тригонометриялық функциялар мақсаты: туындыларының формуласын меңгерту және


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет