Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшектерді 10,100, және 0,1, 0,01, сандарына көбейту және бөлу алгоритмін үйрету



Дата22.02.2023
өлшемі16,45 Kb.
#169838
түріСабақ
Байланысты:
Саба ты ма саты Онды б лшектерді 10,100, ж не 0,1, 0,01, санд


Сынып: 5
Пән: математика
Тақырып: «10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлу» Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшектерді 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлу алгоритмін үйрету.
Күтілетін нәтижелер: Ондық бөлшекті 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлуді үтірмен айырып бөлуді үйренеді.
Сабақтың әдісі: Жеке, жұптық, топтық жұмыс, Блум таксаномиясы, Диалогтық оқыту, АКТ.
Тапсырмалар: Оқушылар сабаққа өткен тараулар бойынша мынадай тақырыптарға дайындалып келеді:
1.Ондық бөлшектерді қосу және азайту
2. Жай бөлшектерді көбейту
3. Натурал сандарды көбейту амалын қайталау
Керекті жабдықтар: Интерактивті тақта, плакат, маркер, стикер, бағдаршам түстері.

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу



Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады.

Топқа бөледі: карточкаларға 10, 100, 1000, ... сандары көбейту және бөлу


0,1, 0,01, 0,001, .. сандарына көбейту
0,1, 0,01, 0,001, .. сандарына бөлу

Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады.
Оқушылар үш топқа бөлінеді

Білу



  1. Топқа: 10, 100, 1000, ... сандары көбейту және бөлу

  2. Топқа: 0,1, 0,01, 0,001, .. сандарына көбейту

  3. Топқа: 0,1, 0,01, 0,001, .. сандарына бөлу

(Топтар «Басбармақ» арқылы бағалау)

Түсіну



Математикалық диктант.

  1. 0,02*2=0,04;

  2. 0,05*0,1=0,005;

  3. 0,003*10=0,03;

  4. 0,012*100=1,2;

  5. 10,03:10=1,003;

  6. 2,1:0,1=21;

  7. 5,0002:0,01=500,02;



Қолдану



Қас қағым сәт”-үтірін тап:

а) 1,83 × 10=1 8, 3;
г) 91,065 × 100=9 1 0 6, 5;
ә) 12,085 × 100=1 2 0 8, 5;
ғ) 2,1561 × 1000=2 1 5 6, 1;
б) 7,5492 × 1000=7 5 4 9, 2;
д) 0,103 × 10=1,03;
в) 1,51 × 10= 1 5, 1;
ж) 2,758 × 100=275,8;
з) 63,0457 × 1000=63045,7.

«Бағдаршам» арқылы бағалау










Сергіту сәті

Логикалық есептер

Талдау



Топтық жұмыс: «Қатесін тап»
І топ: №841 1 бағана
ІІ топ: №841 2 бағана
ІІІ топ: №841 3 бағана


Жинақтау



Топтық жұмыс: “Кім жылдам”
І топ: №843 1 бағана
ІІ топ: №843 2 бағана
ІІІ топ: №843 3 бағана

Бағалау

Топ жетекшілері мүшелерін бағалайды

Рефлексия

«Оң және теріс зарядтар»

Оқушылар стикерге бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады

Үйге тапсырма

№844 есеп , 5 есеп тест құрастыру

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет