Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар: 7 санына көбейту мен бөлу кестесін құрады, біледі және қолданады



бет1/3
Дата21.11.2022
өлшемі177,6 Kb.
#159085
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
1573839584 (копия)
Дәріс 12

Тақырыбы: «7 санына көбейту және бөлу кестесі»




Күні:

Мұғалімнің аты–жөні: Қонысбекова Аружан.

3-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.1.2.4. 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану.
3.5.1.2. Есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»; «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын» шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

7 санына көбейту мен бөлу кестесін құрады, біледі және қолданады.

Бірқатар оқушылар:

Есептерді шығаруда шамалардың арасындағы тәуелділікті пайдаланады.

Кейбір оқушылар:

Шамалардың арасындағы тәуелділікті кескіндейтін әріптік өрнектерді өз бетінше жазады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: Тұжырымдар, пікір, ақиқат, жалған
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
-Бір заттың бағасын қалай білеміз?
-Заттардың саны мен жалпы массасын біле отырып, бір заттың массасын қалай анықтаймыз?

Бағалау критерийлері

Білім алушы:
-Көбейту және бөлу кестесін біледі, есепті шығарады.
-Өмірде қолдана алады.

Құндылықтарды дарыту

Зайырлы қоғам және жоғары руханият қадамын басшылыққа алу және адал болуға, денсаулықты сақтай білуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Музыка,

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтамен жұмыс.

Бастапқы білім

Сандар жүйесін түсіну және заңдылықтар мен тізбектерді зерттеу тәжірибесі.



Жоспарланған кезең

Жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
«Миға шабуыл»

Сабақтың ортасы

Ойлау дағдысының деңгейі
Критерий


Дескриптор


1 – тапсырма
Ойлау дағдысының деңгейі
Критерий


Дескриптор
ҚБ


2 – тапсырма


Ойлау дағдысының деңгейі


Критерий


Дескриптор
ҚБ


Сергіту сәті
3 – тапсырма


Ойлау дағдысының деңгейі
Критерий


Дескриптор
ҚБ

4 – тапсырма


Ойлау дағдысының деңгейі


Критерий


Дескриптор
ҚБ

-Сәлеметсіздер ме, оқушылар!
«Сиқырлы қорапша» әдісі.
-Балалар, қорапшаның ішінде тапсырмалар бар. Әуен арқылы қорапшаны кезекпен бір – бірімізге береміз. Әуен тоқтаған кезде қорапша кімнің қолында қалса сол оқушы қорапшаның ішіндегі тапсырманы орындайды.

  1. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама – қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар?
    Жауабы: 4 мысық

6 7=42

  1. Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
    Жауабы: жоғары

7 5= 35

  1. Машина жүргізушісі ауылға бара жатқанда жолдан өзіне қарсы үш жеңіл машина және бір камазды кездестірді. Ауылға неше машина бара жатыр?
    Жауабы: Бір ғана машина

28 7= 4

  1. Аулада бірнеше қой бар. Олардың əрқайсысының маңында 7 қой бар. Сонда аулада қанша қой бар?

Жауабы: 8 қой бар
14 7= 2

  1. Үстел үсті төрбұрышты оның 1 бұрышын арамен кесіп алмақ неше бұрыш қалады?

Жауабы: 5 бұрыш
49 7= 7

  1. Қараңғы бөлмеде майшам мен керосин лампасы бар. Бірінші не жағасыз? 



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет