Сабақтың мақсаттары: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер формуласы



бет1/3
Дата25.08.2017
өлшемі178 Kb.
#27021
түріСабақ
  1   2   3
Сабақтың тақырыбы: 10.Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер.

Сабақтың мақсаттары:1.Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер формуласы,

тікбұрышты үшбұрышында сүйір бұрышы үшін тепе-теңдіктер

алуға болатынын түсіндіру.

2.Формулаларды пайдаланып есептер шығару дағдысын

қалыптастыру.

3. Оқушыларды шапшаңдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ түсіндіру.

Сабақтың типі: аралас сабақ

Оқыту формалары: жеке, топтық

Сабақтың әдісі: СТО технологиясы, деңгейлеп-саралап оқыту технологиясы

Сабақтың көрнекілігі: Сөзжұмбақ, слайдтар, үлестірме қағаздар

Пәнаралық байланыс:

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу,

ленталар арқылы тілектер айту, топқа бөлу. 1 минут

ІІ.Кешегі күн-бүгінгінің өлшемі. Үй тапсырмасын тексеру. Тест тапсырмалары.3 минут

ІІІ.Қызығушылықты ояту. 1) Жалғасын тап 2) Кім шапшаң?

ІY.Мағынаны ажырату. Жаңа сабақ түсіндіру.

Y.Деңгейлік тапсырмалар.

YІ. Қорытындылау. Тепе-теңдіктерді тап.

YІІ.Үйге тапсырма беру.

YІІІ. Бағалау.

І.Ұйымдастыру. Ленталар арқылы тілектер айтып, топқа бөлу. Сабақта жоғары ұпай ал! Сабақта тек «5» деген баға ал! Сәттілік тілеймін! Оқуда озат бол! Мақсатыңа жетуіңе тілектеспін! ІІ.Кешегі күн-бүгінгінің өлшемі. Үй тапсырмасын тексеру. Тест тапсырмалары. 1.Тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузаның квадраты катеттері квадраттарының қосындысына тең. А/ Фалес теоремасы В/үшбұрыштың тамаша нүктелері С/ Пифагор теоремасына кері теорема Д/ Пифагор теоремасы 2.Тікбұрышты үшбұрышта катеттердің ұзындықтары а=12, в=16 болса, онда гипотенузасының ұзындығы с-ны табыңдар. А/ 20 В/18 С/ 19 Д/21 3.Тікбұрышты үшбұрышта а=24, с=25 болса, онда в-ны табыңдар. А/ 9 В/8 С/ 7 Д/6 4.Тікбұрышты үшбұрышта катеттері а=4, в=5 болса, онда ауданын табыңдар. А/ 5 В/10 С/ 20 Д/2 5.Тікбұрышты үшбұрышта катеттерінің біреуі 12 см тең, екіншісі 3 см-ге кем. Гипотенузаны табыңдар. А/ 15 В/14 С/ 13 Д/ 16 ІІІ.Қызығушылықты ояту. 1-тапсырма. Жалғасын тап. Тікбұрышты үшбұрышта сүйір бұрыштары үшін 1-топ. , , , 2-топ. , , 2-тапсырма: Кім шапшаң? қандай теорема? Пифагор теоремасына кері теорема. /жеке жұмыс / ІY.Мағынаны ажырату. Жаңа сабақ меңгерту. /*/ Пифагор теоремасы. b=c cosa, a=c sina /*/-ға қойсақ, тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышы үшін /1/ теңдігі орындалады. /2/ , /3/ /4/ , /5/ Кез келген сүйір а бұрышы үшін /6/, /7/ /8/

Каталог: uploads -> doc -> 0bd8
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0bd8 -> 1. Жасушаның іші шырынға толы бөлігі a жасуша қосындылары
0bd8 -> Сабақтың мақсаты: Жоғары молекулалы қосылыстар туралы түсінік қалыптастыру
0bd8 -> Дарынды балаға жаңашыл ұстаз
0bd8 -> Сабақ типі: аралас І. Ұйымдастыру кезеңі


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет