Сабақтың тақырыбы : 8 санының құрамы Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды 8 санының құрамымен таныстыру



Дата26.08.2017
өлшемі67,74 Kb.
#28098
түріСабақ
Пәні:математика

Сыныбы:1 «Ә»

Сабақтың тақырыбы:8 санының құрамы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды 8 санының құрамымен таныстыру.

Сюжетті мысалдар,түрлі ойындар ойнау арқылы өрнек

құрастырып, 8 санының құрамын табу.

Тәрбиелік:Оқушыларды Отанын сүюге,еліне қызмет ететін

Білімді азамат болуға,достарын сыйлауға тәрбиелеу.



Дамытушылық:Оқушыларды ойын арқылы ойлауын,есте сақтау-

ын,сөйлеуін дамыту.



Сабақтың типі:Жаңа материалды түсіндіру

Сабақтың түрі:Ойын сабақ

Сабақтың әдісі:Үшөлшемді әдістемелік жүйесі

Сабақтың формасы:жеке,топ,ұжым

Сабақтың көрнекілігі:

1)Интерактивті тақта

А)8 санының құрамына жасалған презентация

Ә)Балапан арнасынан жазылған бағдарламалар:

«Ғажайыпстанға саяхат», «Санамақ»

Б)ойындар:

« Шыршаны безендір», «Үйін тап» т.б.

В)Кесіндіні салу жолы

Г) «Қонағымыз қоян келді» анимация

Сабақ барысы

І.Ұйымдастыру кезеңі

-Балалар,бүгінгі сабағымыз өте ерекше болғалы тұр.Себебі бізге көп қонақтар келді.Сонымен бірге «Балапан» арнасынан келген қонақтар да бар екен.

Олар:Аяжан мен Елдос

(Видео үзінді көрсетіледі)

-Аяжан мен Елдос білімді болсаңдар жақын болар алыста дейді.Неге?

-Алыс жерлерге білімді адамдар ойлап шығарған көлікпен барамыз да тез жетеміз.

-Жарайсыңдар!

-Аяжан мен Елдостың бізге әкелген жұмбағы бар екен.

-Шешуін табамыз ба ?

Жұмбақ


8 аяқ, 8 қол ,

Жібектен тор тоқиды.

Өз ісінің шебері,

Сырын білген оқиды. (Өрмекші)

-Бұл жұмбақта қай сан айтылды?

-8

-8 санын немен белгілейміз? (8 цифрымен)



-Енді 8 саны туралы не білеміз?

ІІ Жаңа сабақ

1-тапсырма:Сурет бойынша теңдіктер құру

Интерактивті тақтаға назар аудару.

-Балалар мына көрініске қарап өрнек құрып,мәнін табамыз.

7+1=8


6+2=8

5+3=8


4+4=8

-Қосындылардың мәндері 8-ге тең болды.

-Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы 8 санының құрамымен танысу.

-Сонымен 8 санының құрамы қандай өрнектер екен.




8

8

8

8

8


6 2 7 1 5 3 4 4 8

-Балалар құрған өрнегімізге қайта оралайық.

7+1=8 6+2=8 5+3=8 4+4=8

-Осы теңдіктерден тағы да қандай өрнектер құрастырып,мәнін табуға болады?



-Қосылғыштардың орнын ауыстыру арқылы өрнек құруға болады.

1+7= 2+6= 3+5=



Азайту амалымен орындалатын теңдіктер құрастыру.

(Интерактивті тақтадан сюжетті көрініс көрсетіледі.)

8-7=1 8-1=7 8-6=2 8-2=6 8-5=3 8-3=5 8-4=4.

ІІІ.Жаңа сабақты пысықтау.

2-тапсырма:Шыршаны безендіру ойынын ойнайық.

-Алдымызда жаңа жыл мерекесі де келе жатыр.Осы мерекеге арнап шыршаны безендірейік.


3- тапсырма.«Үйін тап» ойыны.


1

3

4

8

7

5

6

2

-Аяжан мен Елдос бүгінгі сабағымызды түсіндіріп берді.Түсінгенімізді байқау үшін ойындар ойнатты. Енді олар бізбен қоштаспақшы.8 туралы айтқан жұмбағы,ойындары үшін рақмет айтып шығарып салайық.

(Аяжан мен Елдос қоштасады)

-Балалар, бізге тағы да біреулер қонаққа келді. Олар да «Балапан»телеарнасынан Аружан мен Жамбыл. Олар сендерге санамақ үйретемін дейді.



Сергіту жаттығуы: Санамақ

ІҮ.Өткен сабақты пысықтау.

4-тапсырма: Практикалық жұмыс

Кесіндіні өлшеп, салыстыру.

8см


7см

5см


6-тапсырма: Бос әйнекшені толтыр:

5+3>5+ 8-5<8- 8-2<8+



Ү.Деңгейлік тапсырма.

-Балалар, бізге қарды ғырт-ғырт басып біреу қонаққа келе жатқан сияқты.

Ол кім болды екен?

-Ақ қоян екен ғой. Өзі қандай сүйкімді.



Қоян: -Балалар: мен сендерге үлкен қуаныш әкелдім. Себебі менің жылымда Қазақстан Тәуелсіздігінің 20 жылдық мерекесін тойлағалы тұрсыңдар.Осы мерекемен қатар сендер мектеп табалдырығын аттадыңдар. Осы уақытқа дейін не үйренгендеріңді көргім келеді. Сендерге мынадай тапсырмалар әкелдім. Жақсы орындаған балаларға сыйлығым бар.

Деңгейлік тапсырмалар:

І деңгей.Салыстыр:> < =

0*8 8см*6см 5*8 3см*8см

8*8 8см*8см 8*7 8см*5см

ІІ деңгей. 8 санының құрамын тап:

ІІІ деңгей. Өрнектің мәнін тап:

8-1= 8-2= 8-3=

8-7= 8-6= 8-5=

Қоян: -Рахмет, балалар, ,Сендерге риза болдым.Математиканы жақсы меңгеріпсіңдер.Қазақстанның болашағы сендердің қолдарыңда! Ол үшін жақсы оқып, білімалуларың керек. Мен сендерге сенемін!Сау болыңдар, балалар!(Қоянның сыйлығын беремін)

ҮІ.Сабақты қортындылау.

-Балалар,бүгінгі сабағымызды қорыту үшін ауызша тест жұмысын орындайық.



Тест

1.7+1=

А)9 ә)8 Б)6



2. +2=8

А)5 Ә)4 Б)6



3.5+ =8

А)3 Ә)5 Б)7



4.8-2=

А)10 Ә)6 Б)5



5.8- =5

А)2 Ә)1 Б)3



ҮІІ.Сабақты бағалау.

Әр жауаптары үшін берілген жұлдызшалар арқылы бағалау.



ҮІІ. Үйге тапсырма.

53-бет №4

8-5*7-4 2+4*8-3 8-4*0+3



7-4*8-5 8-3*2+4 0+3*8-4
Каталог: uploads -> doc -> 0248
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0248 -> Пәні: дүниетану Тақырып
0248 -> Стан облысыныңӘкімдігі бiлiм басқармасының
0248 -> Тақырып: Ұлттық сусындар Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет