Сабақтың тақырыбы : Аққу,Шортан,һәм Шаян



Дата10.04.2017
өлшемі84,41 Kb.
#13635
түріСабақ


Қысқамерзімді сабақ жоспары




Сабақтың тақырыбы : Аққу ,Шортан,һәм Шаян

Сабақтың мақсаты: Мысалды оқу арқылы оқушылардың ойлауы мен тілін дамыту және оқушының бойына адами құндылықтарды: бірлікке,ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Міндеттері:1.Мысалды түсініп оқуға дағдыландыру;

2.Мысал мағынасына толық мінездеме жасауға үйрету;

3.Мысал авторы И.Крылов және аударған А.Байтұрсынов туралы мәліметтерін кеңейту;

4.Мысал кейіпкерлерінің әрекетінен ой тудырту;



Жұмыс түрі: 1) жеке-жұмыс 2) жұппен жұмыс 3) топпен жұмыс.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: диалог, сын-тұрғысынан ойлау, «Синквейн» әдісі, «Артығын сыз»ойыны «РАФТ» стратегиясы,эссе

Сабақта кездесетін кедергілерді жеңу:1) сәтті психологиялық ахуал тудыру;2)психологиялық, танымдық қабілеттерін ескеруде топтарды

қалыптастыру;



Оқып-үйренудің нәтижесі:мәтінді талдау,жаңа сөздермен жұмыс,қорытынды ой шығару

Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау: 1) өзін –өзі бағалау 2)бірін-бірі бағалау; 3) топпен жұмыстың бағасы;4) формативтік бағалау;

5) суммативтік бағалау;



Негізгі дерек көздер: И.Крылов және А.Байтұрсынов туралы мәлімет ,3- топқа арналған суреттер, үлестірмелі қағаздар , кластерге

арналған плакат;



Қолданылған модульдер:

  • оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер;

  • сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

  • оқыту үшін бағалау жәнеоқуды бағалау;

  • оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану;

  • талантты және дарынды балаларды оқыту;

  • оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;

  • оқытудағы басқару және көшбасшылық




уақыты

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Жұмыс түрі

Бағалау

Қолдан.модуль т

2 мин.

Психологиялық кезең

Психологиялық ахуал тудыру



Мұғалiмнiң оқушылармен сәлемдесуi. Барлық оқушы- лардың назарын сабаққа ауда- ру үшін психологиялық сәт ұйымдастыру.Бүгінгі күнге сәттілік тілеңдер.

Балалар орындарынан тұрып, жұп бойынша алақандарынан соғып,тілек тілейді.

Жұппен








2 мин.

Ұйымдастыру


Шеңбер құрып тұрған оқушының артына стикер жабысып тұрады.

Әр топ басшысы тағайындалады. өз түсі бойынша оқушыларды топтастырады.

Өздік және

топпен





ЖЕСО

1 мин

Оқушыларды топқа,рөлдерге бөлу.

Топ ішінен өз рөлдеріне бөлінуге тапсырма береді.

Оқушылар өз топтарынан басшы,хатшы,спикер,баяндамашы рөлдерін бөліп алады.


Топпен жұмыс




Өзін –өзі реттеу


Оқиға сен үшін қызықты ма, қорқынышты ма?
5 мин


Асүйдегі екі баланың сөзі

Оқиға немен аяқталды?
Үй тапсырмасын тексеру

Ашық және жабық сұрақтар арқылы оқушылар мәтіннің мазмұнын айтып береді.


Мәтіннің кейіп- керлерін ата

Олар неден шошыды?


Балалар не істеп отырды?

Мәтін мазмұнына сай мақалды тауып айт




Жан бітен қалпақ қайда бет бұрды?


Тақтадан сағат тілінің бойымен орналасқан сұрақтарды бір бірлеп алады. Сұрақтарға жауап береді.


Вовканың үрейлі кей пін келтір,рөлге ен




Жеке-жұп-топ

Формативт Өзін-өзі бағалайды Алдын ала бағалау парағы таратылады. Әр кезеңде өздеріне +,- ? қойып


Оқыту үшін бағалау

2 мин

5мин



Жаңа сабақ

I. Қызығушылықты ояту.
Жаңа сабақты хабарлау

«Ынтымақ» сөзін берілген әріптердің көмегі арқылы шығарып алу

Тапсырма: Кезектесіп орналасқан әріптерді бір әріптен кейін сызып таста,сызылмаған әріптерді қосып сөз тудыр


1.Сөз тудырта отырып,жаңа сабаққа енеді.

2.Мысал авторлары туралы түсінік беру

И.Крылов-орыс жазушысы. Көптеген мысалдардың авторы.

А.Байтұрсынов-қазақ халқының ағартушысы,жазушы,аудармашы


АЫӘНБТВЫГМҒАДҚЕ-



ЫНТЫМАҚ


Түлкі мен қарға

Алғашқы әліппе оқулығын жазды
Аққу,Шортан,һәм Шаян

Мысалын оқып танысады.

Әр топ бір шумақтан оқиды.


Жеке-дара


Жұппен


топпен


отырады.

+ жақсы қатыстым - толық емес ?-түсініксіз

Параққа бағалайды

Өзін-өзі бағалайды, жұптасы бағалайды
ЖП


сто

оқыту үшін бағ





5мин


Болжау жасау


Сұрақ:

  • Осы әңгіме не туралы деп ойлайсыңдар? (Болжау жасау.)

-Өз ойларыңды дәлелдеңдер.

Мәтінді үш бөлікке алдын ала бөліп алу. «Болжау» стратегиясы бойынша



1топ 1шумақты оқиды.

  • Мәтін не жайында?

  • Не туралы?

  • Әрі қарай не болады деп ойлайсындар?

2топ 2ші шумақты оқиды.

-Оқиға қалай жалғасты?

-Не көріп отырсыңдар?

-Оқиға қалай өрбиді?

3топ 3-4шумақты оқиды


  • Әңгіме қалай аяқталды?

  • Көкейіңе не түйдің?

Мәтіннің негізгі идеясы неде?

Өзін-өзі бағалайды, жұптасы бағалайды

ЖП

топпен



бағалайды


Өзін-өзі басқару және көшбасшылық


1мин

Топқа бөлу

Тақтаға «ЫНТЫМАҚ,БІРЛІК,ТАТУЛЫҚ» сөздері ілулі тұрады. Оқушыларға Ы,Б,Т әріптері таратылады.Сол әріптер бойынша топқа бөлінеді,



6мин

III. Ойтолғау.


Әр топқа мынадай тапсырмалар беріледі:(Мәтіннен кейінгі түйген ой.)

1.Рафт

2.Синквейн

3. эссе жазу.


Оқушылар өздері таңдаған тапсырманы орындайды

1.Р - рөл- әкім

А - аудитория - халық

Ф - формасы - жиын

Т - тақырып – Бірлік

2.Синквейн (5жолды өлең)

3. «Бірлік» тақырыбына эссе жазу




топпен


Жұппен,

топпен


ТжДБО

3мин

Жаңа сөздермен жұмыс

Дүркін- дүркін —қайта-қайта

Ғибрат- өнеге


Оқушылар осы сөздерді пайдаланып сөйлем құрастырады. Машақат- әурешілік

Һәм- және

жеке

Жеке б

ЖЕСО

8мин

Рефлексия

Әр топқа мысалдың кейіпкерлеріне постер қорғау тапсырылады.

тақырыпты ашатын мақал-мәтел жаз

Әр топ мысалдың кейіпкерлері туралы постер қорғап,өздері жазған мақал-мәтелді топқа оқып, мағынасын ашады.

топпен

Жп

Жеке б


СТО

3


Бағалау

Жауап парағы белгілерімен бағалайды.


Белгілерді топтастырады. Әрқайсысы жауап парағын қорытындылап, мұғалімге береді

Тақтада ілінген жауап парағына стикер жапсырады.

жеке

Жиынтық

ОЖТ

2

Үйге тапсырма

1.Мысалды түсініп оқу

2.Мысал бойынша сурет салу

Күнделіктеріне 164 бет

7-тапсырма жазылады.












Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет