Сабаќтыњ таќырыбы : М



бет1/4
Дата06.02.2022
өлшемі135,32 Kb.
#31016
түріСабақ
  1   2   3   4

Мекеме атауы «Павлодар қаласындағы №20 лицей-мектебі» ММ
Аты – жөні Шажанканова Бибігүл Мадатқызы
Лауазымы қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Жұмысы өтілі 11 жыл
Санаты 1 /бірінші/
Пәні қазақ әдебиет
Тақырыбы Мұқағали Мақатаевтың «Райымбек, Райымбек» поэмасы
Сынып 9


Сабақтың мақсаты: Шығарманың мазмұнын меңгерту, тақырыбы мен идеясын ашқызу, тіл көркемдігін табу.Шығармаға композициялық, жан-жақты талдауду жасау арқылы, әдеби тілде сөйлеуге дағдыландыру.
Сабақтың типі: Жаңа білімді игерту сабағы
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Кубизм стратегиясы, топтық, жұптық жұмыс,диалогтік оқыту, СТО
Сабақтан күтілетін нәтиже: оқыған шығарманың мазмұнын толық меңгеруі.
Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушылардың іс - әрекеттері

Ескерту, қолданылған материалдар

І. Ұйымдастыру Амандасу. «Қара жорға биі»



2

Психологиялық ахуал туғызу.Оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеру.







Топқа бөліну

2

(Санға байланысты бөліну).Ролдік ойын енгізу. (Басшы, хатшы, таймспикер, репортер)







ІІ. Үй тапсырманы тексеру М.Мақатаевтың шығармашылығына байланысты жоғары деңгейлі сұрақтар

5

Диалогтік әдісті пайдалану. Талантты және дарынды балаларды ескеру.



Сұраққа толық жауап беру




ІІІ.Қызығушылығын ояту.

3

Мұқағалидің хатын оқу, ол арқылы тақырыпқа шығу.СТО, АКТ технологияларын қолдану.

Хат бойынша өз ойларын білдіру. Интербелсенді тақтаны пайдалану арқылы өз ойларын жинастыру.




ІУ.Мағынаны тану

10

Жоспар бойынша тақырыпты сомдау. Топ ішінде композициялық құрылысын жасату. Оқушылардың
жауаптарын бағалау. СТО стартегиясын енгізу. Диалог әдісі.

Үйде оқылған шығармаға композициялық жоспар құру.

Оқулық-хрестоматия

Сергіту сәті.

3

«Шырмауық шешу» ойыны. Топ ауыстыру.







Кубизм стратегиясы
бойынша талдау

7

І топ. Талдау
ІІ топ. Дәлелдеу.
ІІІ топ. Сипаттау.
ІУ топ. Салыстыру.
У топ.Зерделеу
Оқытудағы жаңа тәсілдерді пайдалану.

СТО,Берілген тапсырмаларды жұп, топ арасында талқылау. Өз жауаптарын қорғау

Шығарманың мәтіні

У. Шығармашылық жұмыс

5

«Ақтабан шұбырынды» көрінісін көзбен көру. Суретін салғызу .

Презентацияны жасап, қорғау. Көшбасшы, рөлдік ойын.




УІ. Рефлексия

3

Қорытындылау

Пікір білдіру.




УІІ Бағалау.

4

Алдын-ала берілген бағалау парағы арқылы әр кезеңінен кейін бағалату.

Бағалау критейлерін құрастыру.Өзімді, жұпты, топты бағалау

Бағалау парақшылары

УІІІ. Үй тапсырмасы

1

«Болар бала он бесінде баспын дер» Райымбектің әрекетіне талдау жасай отырып эссе жазу

Күнделектерге жазу








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет