Сабақтың тақырыбы 100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша



бет1/5
Дата05.11.2023
өлшемі33,51 Kb.
#189893
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
2 сынып "100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша қосу және азайту" ҚМЖ


Бөлім




Педагогтің аты-жөні

Темирбаева Гульмира Мукашевна

Күні

21.09.2022ж.

Сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың
тақырыбы

100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттамай ауызша қосу және азайту

Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқыту
мақсаттары

2.1.2.6. 40 + 17, 57 – 40, 57 – 17, 35 ± 12 жағдайларында ондықтан аттамай, екі таңбалы сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар ондықтан аттамай, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындайды.
Көптеген оқушылар 100 көлемінде екі таңбалы сандарды ауызша қосуды, азайтуды қалай орындауға болатынын түсіндіреді және осы негізде екі таңбалы саннан екі таңбалы санды азайтуды, қосуды орындайды.
Кейбір оқушылар 100 көлеміндегі екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай ауызша қосу және азайту тәсілін өрнектің мәнін табу, теңдеу шешу, есеп шығару әрекетінде тиімді қолданады.



Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі
«Жалған, ақиқат» әдісі.
Жалған болса, ақ таяқшаны көтеру, ал дұрыс ақпарат болса, көк таяқшаны көтеру ұсынылады.

  • Жақшасыз өрнектерде қосу мен азайту солдан оңға қарай ретімен орындалады.

  • Жақшалы өрнектерде алдымен жақша ішіндегі амалдар, содан кейін жақша сыртындағы амалдар солдан оңға қарай ретімен орындалады.

  • Белгісіз санның орнына әріп жазып, әріпті өрнек аламыз.

  • Санды өрнектер сандар мен амал таңбаларын пайдаланып жазылады.

Берілген мәліметтердің ақиқат не жалған екенін анықтайды.



Кері байланыс:
«Сөзбен бағалау» мұғалім мен
оқушы арасында ауызша жүргізіледі.

Алдыңғы білімдерін пысықтау үшін қолданылатын кестелер, тірек сызбалар.


Сабақтың ортасы

Операционалдық-танымдық кезеңі Оқулықпен жұмыс.
Екі таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу ауызша қосу мен азайту тәсілдерінің негізі болып табылады. 1-тапсырмада оқушылар 48 + 30; 78 – 30 үлгісінде берілген өрнектердің мәнін табады.
(40 + 30) + 8 = 70 + 8 = 78;
Неліктен 40-қа 30-ды қостық?
(70 – 30) + 8 = 40 + 8 = 48;
Неліктен 70-тен 30-ды азайттық?
Қосу мен азайтуды қалай орындағанын түсіндіреді. Қорытынды жасайды.
Қосылғышты (48 санын) разрядтық қосылғыштарға жіктейді.
Ондыққа ондықты қосады, нәтижесіне бірлікті қосады.
48 + 30 = (40 + 8) + 30 = (40 + 30) + 8 = 40 + 8 =
= 48
Қосылғышты (78 санын) разрядтық қосылғыштарға жіктейді.
Ондықтан ондықты азайтады, нәтижесіне бірлікті қосады.
78 – 30 = (70 + 8) – 30 = (70 – 30) + 8 = 40 + 8 =
= 48

ә) тапсырмасы жаңа білімді меңгеру деңгейін тереңдетуге бағытталған. Бұл тапсырма «Үш қадам» әдісі арқылы орындалады.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет