Сабақтың тақырыбы: №109 сабақ. Келер шақ Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата11.05.2022
өлшемі337,89 Kb.
#142757
түріСабақ
Байланысты:
Қазақ тілі, жаратылыстану.


Білім беру ұйымының атауы

«А. Байтұрсынұлы атындағы №47 ЖОББМ»

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Педагогтің аты-жөні:

Оразгалиева Ж.О.

Күні:

07.04.2022ж.

Сынып: 4 «Г»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

109 сабақ. Келер шақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану.

Сабақтың мақсаты

Өлеңнің тақырыбы мен мазмұнының сәйкестігін анықтайды, етістікті келер шақта қолданады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас
тыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту


Кері байланыс

Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы
Жұмбақ сайысында айтылған жұмбақтарға қатысты суреттер салып келу.
Жаңа тақырып
22-жаттығу
Білімнен жұпар жинайын,
Еліме бақыт сыйлайын.
Жүрекпен сүйіп Отанды,
Жүрекпен мәңгі жырлайын.

Отаным гүлге бөленсін,


Өзге елдермен теңелсін,
Амандық болса,ағайын,
Бәрін де бірге көрерсің

Өлең мазмұны мен тақырыбы сай келеді.


Етістіктер келер шақта айтылып тұр.

23- жаттығу


Мен көмектесемін
Сен көмектесесің
Сіз көмектесесіз
Ол көмектеседі
Біз көмектесеміз
Сендер көмектесесіңдер
Сіздер көмектесесіздер
Олар көмектеседі
Ережемен жұмыс жасау
Келер шақ етістіктері алдағы уақытта болатын іс-әрекетті білдіреді
Сұрақтары: Не істеймін?, не істейсің?, не істейді?.

24-жаттығу


Көкке ұшамын,
Ұшқыш болар баламын.
Соңына ерем
Гагариндей ағаның.
Батыр болам,
Көк аспанды сүйемін.
Жұлдыздарға
Барып-келіп жүремін.
25-жаттығу
Барамын, табамын, жазамын, қаламын.
1-жақта,жекеше түрінде, келер шақта айтылып тұр.

Келеміз,жүреміз,береміз, сүйеміз.


1-жақта, көпше түрінде, келер шақта айтылып тұр.
Үйге тапсырма
26- жаттығу.
Сөздерді етістіктермен сәйкестендіру.
Мағжан келді. Ағаш өсті. Сабақ басталған. Біз естідік. Досы ақылдасты.




Бір-біріне игі тілектер айтады
Үй тапсырмасын көрсетеді
Өлеңді оқиды.

Етістіктердің қай шақта тұрғанын айтады


Сөйлем құрайды


Етістіктерді табады

Ережені оқиды


Етістіктерді қойып,көшіріп жазады

Етістіктерді тауып жазады


Үйге тапсырма алады
Кері байланыс жасайды

ҚБ:

Дескриптор:
Өлеңді мәнерлеп оқиды-1Б
Етістіктерді табады, астын сызады, қай шақта айтылып тұрғанын табады-1Б

ҚБ:




Дескриптор:


Сөздерден сөйлемдер құрайды-1Б
Етістіктердің қай жақта тұрғанын айтады-1Б
ҚБ:

Дескриптор:
Өлеңге тиісті етістіктерді қояды-1Б
Өлеңді толықтырып жазады-1Б

Дескриптор:


Торкөздерге сәйкес келетін етістіктерді тауып жазады.-1Б
Тапқан сөздерді дәптерге жазады-1Б
Дескриптор:
Сөздерді етістіктермен сәйкестендіреді-1Б
Етістіктің шақтарын ажырата алады-1Б
«Ыстық орындық» әдісі



Суреттер
Оқулық


Отан туралы суреттер


Бейнебаян
Суреттер

Оқулық

Ереже жазылған плакат

Ю.Гагарин туралы суреттер


Суреттер

Оқулық
Кері байланыс парақтары




Білім беру ұйымының атауы

«А. Байтұрсынұлы атындағы №47 ЖОББМ»

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Педагогтің аты-жөні:

Оразгалиева Ж.О.

Күні:

07.04.2022ж.

Сынып: 4 «Г»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

55 сабақ. Еліміздің жер бедері қандай?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.2.1 жекелеген ғарыш денелерін сипаттау
4.4.2.2 Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін анықтау
4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақтың мақсаты

Еліміздің жер бедерінің ерекшеліктерімен танысады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас
тыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту
Кері байланыс


Сабаққа дайындық
Психологиялық дайындық жасау
Өткенді қайталау

Үйге тапсырма


Қазақстандағы таулар туралы ізденіп, мәліметтер жазып келу

Жаңа тақырып


Жедел жауап
1.Жер бетінде-Гималай, Тянь-Шань, Альпі,Анд таулары өте биік.
Батыс-Сібір жазығы, Тұран ойпаты, Каспий маңы ойпаты үлкен жазықтарға жатады
2.Тауларбиік, орташа, аласа таулар болып жіктеледі.
3.Жазықтың ойыс, қазаншұңқыр сияқты түрлері бар.

Тау.
Қазақстан таулары туралы әңгімелесу.


Елімізде Тянь-Шань тау сілемдері, Алатау, Алтай,Қаратау, Көкшетау сияқты таулы өлкелер бар.
Таулы аймақта мал жаяды, кейбір дәнді дақылдарды егеді, бау-бақша өсіреді. Таулы аймақтарда демалыс орындары орналасқан.Таулы жердің табиғаты әдемі, ауасы таза болады.

Жазық
Суреттегі жазықтарды салыстыру.


Жазықтар тегіс жазық және төбелі жазық болып екіге бөлінеді. Жазық аймақтарда егін шаруашылығы дамыған. Тегіс жерде егін жақсы өседі.Суаруға да ыңғайлы. Мал шаруашылығына да ыңғайлы болады.
Қазақстанның көп өлкесі жазық болып келеді.
Қазақстан таулары мен жазықтары,жер бедері туралы не білеміз?

Қазақстанның ең биік нүктесі-Іле Алатауындағы Хан Тәңірі шыңы, оның биіктігі-6995метр.


Ең төмен нүкте-Маңғыстаудағы Қарақия ойысы, оның тереңдңгң-132 метр.


Еліміздегі табиғаты мен жер бедері ерекше аймақтың бірі-Үстірт.


Үй тапсырмасы
Тұратын өлкеңнің жер бедері туралы жазып кел.






Шаттық шеңберін жасайды
Өткенді пысықтайды
Сұрақтарға тез жауап береді

Таулар туралы айтады


Картадан тауларды көрсетеді

Жазықтар туралы айта отырып,физикалық картадан жазықтарды көрсетеді


Оқулықпен жұмыс жасайды

Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды



ҚБ:


Дескриптор:


Жер бедері туралы мәліметтер біледі-1Б
Сұрақтарға тез жауап бере алады-1Б
ҚБ:



Дескриптор:
Таулар туралы мәліметтер біледі-1Б
Қазақстандағы таулар туралы айтады, картадан көрсетеді-1Б
Дескриптор:
Жазықтарды атай алады-1Б
Картадан жазықтарды көрсетеді.шартты белгісін біледі-1Б
ҚБ:



Дескриптор:
Таулар мен жазықтар туралы түсінігі бар-1Б
Қазақстанның жер бедері туралы біледі-1Б
ҚБ:

«ТИР» әдісі арқылы қорыту



Суреттер

Оқулық

Жұмыс дәптері


Оқулық

Таулы өлкелер туралы суреттер

Физикалық карта

Жазықтар туралы суреттер


Физикалық карта


Суреттер

Оқулық

Кері байланыс парағы




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет