Білім беру ұйымының атауы



Дата22.11.2023
өлшемі23,71 Kb.
#192823
Байланысты:
21.11.-әліппе
лек 3, Культура письменного делового общения (на Русском языке), тест Мүмкіндігі шектеулі балалар психологиясы, М тіндік редактор 261. М тіндік редакторда олданылатын е кіші , 585210.pptx 2, Арыстанбек Аяжан

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:




Күні:

21.11.23ж

Сынып:1ғ

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ә дыбысы мен әрпі

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

Сабақтың мақсаты

Әәдыбысы және әрпін таныстыру, үйрету

Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (ин)

Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш қадам» әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар сұраққа жауап береді


Тамаша!Керемет!
Ғажап!







Сабақтың ортасы
(5 мин)


10 мин

«Ой қозғау»
Жұмбақтың шешуін тап.
Бұрап қойған сағаттай
Айқайлайды таң атпай (Әтеш)
Ертегі айтып береді,
Сені жақсы көреді
Мейірімді ол кісі
Қандай ғажап күлкісі(Әже)
Әтеш, әже сөздері қандай дыбыстан басталып тұр?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерге назар аудар.
Сурет бойынша сөйлем құра.
Сөздер буындап, қосып оқы.
Мәтінді тыңда, мазмұнын айт.
Дескриптор:
- сурет бойынша сөйлем құрайды
-әже сөзіне дыбыстық талдау жасайды
- сөздерді буындап, қосып оқиды
-мәтіннің мазмұнын айтады

Жұмбақтардың шешуін табады.
Сұрақтарға жауап береді

1. сурет бойынша сөйлем құрайды


2.әже сөзіне дыбыстық талдау жасайды
3.сөздерді буындап, қосып оқиды
4.мәтіннің мазмұнын айтады

Мадақтау
Білім зарядтарыменбағалау (жауабына қарай)

Оқулық
67 бет
Ә әрпінің
баспа, жазба
түрлері

Оқулық
67 -бет


Әріптер жазылған қақпақтар.



8 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
Әәрпінің жазу үлгісі (бейнекөрініс)
Ә ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап
жазады

Ә әрпін жіптен жасап көрсет



1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Жіптен Ә әрпін жасайды

«Комментарий» арқылы

«Басбармақ» арқылы



https://youtu.be/BJ7izgLy3aQ

Дәптер
қаламсап


Жіп


Сабақтыңсоңы
10 мин

3 – тапсырма Жұптық жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Сызба бойынша берілген сөздерден сөйлем құрап жаз.
Тыңда мағынасын біліп ал.
Дескриптор:
-сызба бойынша берілген сөздерден сөйлем құрайды
-құраған сөйлемді жазады
-тыңдаған сөйлемнің мағынасын ашады



1. сызба бойынша берілген сөздерден сөйлем құрайды
2.құраған сөйлемді жазады
3.тыңдаған сөйлемнің мағынасын ашады



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау»

https://atamuraweb.kz/?page_id=32737

Таратпа
Қаламсап,


түрлі –түсті қарындаш
тар

Рефлексия
7 мин

«Білім заряды» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»
арқылы

Зарядтар,
«Білім заряды» таратпасы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет