Сабақтың тақырыбы: 3-4 сабақ. "Жануарлар және тіршілік" Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата08.12.2023
өлшемі189,23 Kb.
#195735
түріСабақ
Байланысты:
Әлден Гүлназ қмж антоним


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі

Бөлім: 4.Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Антоним

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Әлден Гүлназ Ерланқызы

Сынып: 5

Қатысқан оқушылар: 22 Қатыспаған оқушылар : 3
Оналбекова Жания
Утеген Мөлдір
Жанабаева Айдана

Сабақтың тақырыбы: 3-4 сабақ. “Жануарлар және тіршілік”

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау;
5.4.3.1 антонимді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану.

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: Антоним сөздер туралы мәлімет беру,білім деңгейін көтеру, тереңдету. Антоним сөздерді ажырата білуге,сөйлем ішінен тез таба білуге үйрету.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Шаттық шеңбері» тренинг өткізеді

Сабақ мақсатымен таныстыру



«Шаттық шеңбері» әдісі бойынша оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді.Бауырмалдығын оятады.
Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, бір – біріне жақсы тілектер айтады.




слайд

Суреттер


Сабақтың ортасы


12 минут

5 минут


14 минут


4 минут

Жаңа сабақты түсіндіру :
1-тапсырма
Антоним
Антоним-тіліміздегі кейбір сөздердің мағыналары бір-біріне қарама-қарсы сөздер. Мысалы: ұзын-қысқа, жеңіл-қиын, қара-ақ, ыстық-жылы.

Тыңдалым және айтылым:


2-тапсырма
Мәтінді тыңдаңдар.Бір-біріңе сұрақтар қойып,мәтіннің мазмұнын талдаңдар.
Мәтіннен антоним сөздерді табыңдар..

Жазылым:
3-тапсырма


Антоним сөздерді тауып,бір-бірімен сәйкестендір

4-тапсырма
“Кім жылдам” ойыны:Оқушыларға мақалдарды бөліп беремін,өздері осы қағаздағы мақалдардан қарама-қарсы мағынадағы сөздерді тауып жазады

Оқылым :
5-тапсырма


Мәтінді оқып шық.Бір-біріңе сұрақтар қойып талқылаңдар.
Мәтіндегі антоним бола алатын сөздерді теріп ал.Олардың антонимдарын “Қос жазба” күнделігіне жазыңдар.

Ережені жаттайды;
Оқушылар сұрақтарға жауап жазады;

Оқушылар мәтінді тыңдап талдайды,антоним сөздерді табады.

Антоним сөздерді тауып,сәйкестендіреді

Мақалдардан қарама-қарсы сөздерді табады

Мәтіндегі антоним болатын сөздерді теріп жазады

Ауызша кері байланыс беру.


“Бағдаршам” әдісі бойынша бағалау

“Бас бармақ” әдісі

Стикер беру



Презентация

https://youtu.be/w3Zz4tEXCyE?feature=shared



Мақалдар(кеспе қағазда):
1)Жіптің ұзыны,сөздің қысқасы жақсы;
2)Күшті мен алысқан әлсіз өз қолын сындырады;
Оқулық 5-сынып “Атамұра” баспасы 57-58 бет


Сергіту сәті
2 минут

Сергіту сәті “Мен қазақпын”

Слайд көріп,қимылын жасайды




Слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : Антоним сөздерге сөйлем құрап келу




Кері байланыс
“Білім гүлі” әдісі
Өте жақсы түсіндім,мен үшін қызықты болды!
Мен сабақты жақсы түсіндім!
Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек!


Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейін гүл таңдау арқылы білдіреді





Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет