Сабақтың тақырыбы: 6 саны және цифры Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата20.09.2022
өлшемі9,98 Mb.
#150028
түріСабақ
Байланысты:
Шамшетова Индира 1-топ математика


Білім беру ұйымының атауы:

№46 Абай атындағы ЖОМ




Ортақ тақырыбы:

Менің мектебім




Бөлімі:

Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер




Педагогтің аты-жөні:

Шамшетова Индира




Күні:







Сыныбы: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспаушылар саны:




Сабақтың тақырыбы:

6 саны және цифры




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру;






Сабақтың мақсаты:
(Бағалау критерийі:)







Ойлау дағдысы

Білу, түсіну, ойлау




Сабақтың барысы

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау 

Ресурстар 







Сабақтың басы
3-мин


2-мин
2-мин





Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз. Оқушылар шаттық шеңберге тұрып, бір- біріне жылы тілектер айтады.
Жұп сандар арқылы топқа біріктіреміз
1 топ -2
2 топ-4
3 топ- 6 сандары арқылы топқа біріктіріп аламын.
Бүгінгі сабағымызда өткен сабақпен ұштастыра отырып, алдыңғы білімді пысықтаймыз.


Үй тапсырмасын сұрау.
«Сен маған, мен саған» әдісі арқылы үйге берілген тапсырма тексеріледі

«Ширату» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу



  1. Табақта 5 алма,

Қолымда 1 алма.
Қосқанда барлығы
Болады неше алма?
(6 алма)

  1. Дүкеннен бір сабын алдым,

Оның және қабын алдым.
Екі дәптер, бір қарындаш,
Тіс ысқышты тағы алдым.
Қанша болды қолда бәрі? ( 6)


Жұмбақтың жауабын табады.
6-саны демек біз бүгін 6 санымен танысамыз.

Әр бала бір- біріне жылы тілектер айтады.

Балалар жұпта бір-бірінің жұмысын тексереді.

Көрсетілген сан суреті арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.





ҚБ «Бас бармақ әдісі»





https://videouroki.net/razrabotki/asykata-iuzhno-kazakhstanskaia-oblast-makhtaaral-skii-raion-yntymak-ossh-s-asano.html




6

4

2

Сандар жазылған қағаздар







https://bilimdiler.kz/daindyk/21818-6-sany-men-cifry.html










Сабақтың ортасы


7 мин


2-мин


8 мин

Сергіту сәті
3-мин
5-мин

5-мин


Сабақтың соңы:
5 мин

Сабақтың мақсатымен таныстыру. 


Бағалау керитерийі:
6-санын сандық сәуле сызығынан орналасқан жерін анықтайды.
5 санынан кейін 6 саны тұратынын айтады. Бір таңбалы сандар бір ғана цифрмен жазылатынын түсінеді.
Мұғалім түсіндірмесі:
Сандық сәуледе ретімен орналасқан сандарды көрсету арқылы сандарды санату, 6 саны туралы алғашқы түсінік қалыптастыру.
6-санын сандық сәуле сызығынанда орналасқан жерін анықтаймыз. 5 санынан кейін 6 саны тұрады.

Бір таңбалы сандар бір ғана цифрмен жазылады. Әрі қарай қысқаша видеоролик көру арқылы толық мәлімет алады.
(ҰЖ)
«Стоп кадр» әдісі. «Менің мектебім» тақырыбында сурет көрсетіледі.
Сыныпта неше оқушы отыр?
- Бес оқушы.
- Кім сабақ үйретіп жатыр?
- Мұғалім
- Мұғалім мен оқушыларды қосқанда сыныпта барлығы нешеу болды?
-Алты кейіпкер
Суретте бейнеленген кейіпкерлерді санайды.


Дәптермен жұмыс.
(ЖЖ) 1-тапсырма.
Жабық тапсырма.
Бағалау керитерийі: 6 санын ауада және дәптерде жазып үйренеді
Жұмыс дәптерімен жұмыс жүргіземін Суретпен жұмыс. 6 санын жазып үйренеді. Алдымен ауаға жазып көрсетемін.



«Санамақ» видеоролик
ҚБ.
(Жеке жұмыс)
Жабық тапсырма.
Ойлау дағдысының деңгейі: Білу,түсіну.
Бағалау критерийі:
1.Бір таңбалы сандарды салыстырады
2-тапсырма.
«Кім жылдам» әдісі
Сандарды салыстыр.

ЕББҚ оқушыларының тапсырмасы:
Берілген суреттердегі оқу құралдарын санап жауапты бос ұяшыққа жаз және салыстыр >,<,= белгілерін қой.









кітап >,<,= дәптер



Қб
(Жұптық жұмыс)
Ашық тапсырма.
Ойлау дағдысының деңгейі: Ойлау, Білу,түсіну.
Бағалау критерийі:

  1. Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады

  2. Есептің шешуін табады

3-тапсырма.
«Білім жәрмеңкесі» әдісі
Мектеп құралдарын жасырын есептерді шешу арқылы сатып ал.



ҚБ.
(Топтық жұмыс)
Жабық тапсырма
Ойлау дағдысының деңгейі: Білу,түсіну
Бағалау критерийі:
1.Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады.
4-тапсырма:
«Ретімен жаз» әдісі
А) Бос орынды толтыр
Б) Жұп сандарды қызыл түспен боя.







Оқушылар ақпарат алады.


Видеоролик көріп, бір-бірімен ой бөлісті.


Суреттегі кейіпкерлердің саны 6 екенін анықтайды.

6 санын дәптерге жазады

Ықтимал жауап:
5<6 6>3 1<6 2<6 4<6 6=6

Ықтимал жауаптар:


5+8=13
9+3=12
4+9=13
8+5=13
7+6=13
6+7=13

Ықтимал жауап:
Сандарды ретімен жазады, жұп сандарды қызыл түске бояйды.


Дескриптор:
1.Бір таңбалы сандарды салыстырады.
2. Суреттегі оқу құралдарын санап,сандарды жазады және салыстырады
«Жұлдызшалар» арқылы бағалаймын

Дескриптор:
1.Бір таңбалы сандарды оқып, жаза алады.

Оқу құралдары мен бағалаймын.




Дескриптор:
-Сандардың ретін біледі.
-Сандарды жаза алады
-Жұп сандарды ажырата алады.
Мадақтау әдісімен бағалау



Сандық сауле салынған парақшалар



Интербелсенді тақта, ноутбук, сандар




https://youtu.be/jluAH8_ACvM

Интербелсенді тақтадан суретті көрсетемін.



Дәптермен жұмыс.




Интербелсенді тақта, ноутбук,


https://youtu.be/GyY9Pdw3lW8


https://en.ppt-online.org/273041










































Кері байланыс
3-мин

Кері байланыс:
«Жетістік баспалдағы»
–тапсырманы орындай алмадым
–аздап қиналдым
-тапсырманы орындай алдым.



Балалар кері байланыста өздерінің сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді




«Жетістік баспалдағы»
https://melimde.com/sabati-tairibi-25-ejelgi-grek-tarihshilari-men-filosoftari-sab.html?page=2












Қосымшалар:


Дәптермен жұмыс.
(ЖЖ) 1-тапсырма.
Жабық тапсырма.
Бағалау керитерийі: 6 санын ауада және дәптерде жазып үйренеді
Жұмыс дәптерімен жұмыс жүргіземін Суретпен жұмыс. 6 санын жазып үйренеді. Алдымен ауаға жазып көрсетемін.





ҚБ.
(Ж)
Ойлау дағдысының деңгейі: Білу,түсіну.
Бағалау критерийі:
1.Бір таңбалы сандарды салыстырады
2-тапсырма.

>,<,= белгілерін қой
5*6 6*3 1*6 2*6 4*6 6*6

Сандарды салыстыр
ЕББҚ оқушыларының тапсырмасы:
Берілген суреттердегі жемістерді санап жауапты бос ұяшыққа жаз және салыстыр >,<,= белгілерін қой.
жеке жеке кой

Кітап >,<,= дәптер


Қб
(Жұптық жұмыс)
Ойлау дағдысының деңгейі: Ойлау, Білу,түсіну.
Бағалау критерийі:
1. Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады
3-тапсырма.
Ашық тапсырма.
«Білім жәрмеңкесі» әдісі арқылы жұптық ойын ұйымдастырамын. Мектеп құралдарын жасырын есептерді шешу арқылы сатып ал.
Балалар әр оқу құралдарында есептің шешуін тауып, себетке жинайды. 2 минут уақыт беремін. Уақыт біткен соң әр жұптың жинаған оқу құралдарын санаймыз. Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқу құралдары мен бағалаймын. .


ҚБ.

(Топтық жұмыс)

Ойлау дағдысының деңгейі: Білу,түсіну

Бағалау критерийі:

1.Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады.

4-тапсырма:

Жабық тапсырма

«Ретімен жаз» әдісі

А) Бос орынды толтыр

Б) Жұп сандарды қызыл түспен боя.




Кері байланыс. «Жетістік баспалдағы»


–тапсырманы орындай алмадым
–аздап қиналдым
-тапсырманы орындай алдым.


Балалар кері байланыста өздерінің сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет