Бөлім: Парасат пайымы
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қабылова К.Т.
|
|
Күні:19 .01.2023
|
|
Сынып: 11А
№ 37
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
А. Кемелбаева «Шашты» әңгімесі
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
10.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану .
10.2.4.1 көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу
|
Сабақ мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы: көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады; көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазады.
Оқушылардың көпшілігі: көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады;
Оқушылардың кейбірі: көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазады.
|
Сабақтың жоспары
|
Сабақтың кезеңі, уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Баға-
лау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату.
Топқа бөліну (берілген мақал-мәтелдер арқылы 4 топқа бөлінеді):
1-топ: Өз елің – алтын бесігің;
2-топ: Ат – ер қанаты;
3-топ: Туған жердің күні де ыстық, түні де ыстық;
4-топ: Жүйрік атқа жел қамшы.
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері таныстырылады.
«Болжау» әдісі
Ой қозғау.
- Мұстафа Шоқай деген кім?
- Әңгімені жазуға себеп болған қандай жағдайлар?
- Әңгіменің «Шашты» деп аталуы нені меңзейді?
|
1 ұпай
|
Айгүл Кемелбаева — Уикипедия
kk.wikipedia.org/wiki/Айгүл_...копия
|
Ортасы
|
Бұл тапсырманы жазу барысында оқушы шығармада көтерілген мәселені түсініп, тақырыпқа қатысты сыни ой білдіруді, өз ойын нақты аргументтермен дәлелдей білуді үйренеді. Анализ жасау үшін шығармадан алған дәлелдер, автор қолданған тәсілдерді талдай отырып, әдеби шығармаға сараптама жасай білуге төселеді.
|
|