Бөлім:
|
Тұқым қуалаушылық пен өзгергіштік заңдылықтары
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Турмагамбетова Мейрамгул Изтаевна
|
Күні:
|
|
Сыныбы: 9 «В»
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Адам қан топтарының тұқымқуалау заңдылықтары. Резус-фактор
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
9.2.4.4 адамның қан тобының тұқымқуалауын және қан топтарын анықтау механизмін түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты:
|
адамның қан тобының тұқымқуалау механизмін сипаттау
қан топтарын анықтау механизмі бойынша генетикалық есептер шығару
Резус-фактор, резус –конфликт бойынша есептер шығару
|
Құндылықтарға баулу:
|
Жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу. Қан топтарын білудің өмірдегі маңызына мән беру.
|
Сабақ кезеңі
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Баланың қан тобы ата-анасының қан тобынан өзгеше болуы мүмкін бе?
«Padlet» тақтасы арқылы сұраққа жауап жаза отырып, жаңа тақырыпты анықтайды. Мақсаты айқындалады
|
«Padlet» тақтасы арқылы сұраққа жауап жазып, жаңа тақырыпты анықтайды. Мақсатын айқындайды
|
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
https://padlet.com/meiramgul666/ztjjo4ojudgp8ffm
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
|
Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді, бақылайды.
Бейне жазбамен танысады. Тақырып бойынша ақпараттандырылады
|
Жеке жұмыс.Мәтінді оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
|
Қолдауды қажет ететін оқушыларға жетелеуші, бағыттаушы, түрткі сұрақтар қойып, қолдау көрсетіледі
|
Презентация
Оқулық, жұмыс дәптерлері, АКТ
|
Топпен жұмыс
Жеке жұмыс
|
Қолдану дағдысы бойынша тапсырмаларды орындайды.
Сабақты сұрау әдісі таблица түрінде жүзеге асырылады
|