Сабақтың тақырыбы: Адам эволюциясының бағыттары. Адам мен адамтәрізді маймылдардың жалпы ататектері
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларға адам эволюциясының бағыттары және адам мен адамтәрізді маймылдардың жалпы ататектері жөнінде мағлұмат беру, өздігімен ізденуге баулу;
2. Дамытушылық: Оқулықпен және кестемен жұмыс жасау қабілеттерін дамыту;
3. Тәрбиелік: Пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: аралас (бекіту сабағы)
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, баяндау
Көрнекіліктер: кесте
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын сұрау
«Адамдардың пайда болу кезеңі: Антропоген Адамның шығу тегін, тарихи даму кезеңдерін зерттейтін ғылым саласы: антропология
Алғашқы қылқанжапырақтылар шықты: Палеозой
Алғашқы құс – археоптерикстің шыққан кезеңі: Юра
Алғашқы құрлық өсімдіктері: Псилофиттер
Алғашқы прокариоттар пайда болды: Архей
Алғашқы құс – көнеқұс пайда болды? Мезозой
Ежелгі заманның атауы: Архей
Ерте палеозойға жатады? Кембрий
Ең ұзақ мерзімге созылған заман: Архей
Жер бетіндегі алғашқы организмдер: Протобионттар
Жер бетінде тірі ағзалар қай заманда пайда болды? Архей
Көпжасушалы балдырлар өсті: Протерозой
Қай дәуірде жалаңаш тұқымдылар кеңінен таралды? Мезозой
Қай дәуірде өсімдіктер судан құрлыққа шықты? Палеозой
Органикалық дүниенің даму кезеңдері: Архей, пртоерозой, палеозой, мезозой, кайнозой
Палеозой кезеңі: Девон
Парапитектің пайда болуы: Кайназой
Палеозой эрасының қай дәуірінде өсімдіктер құрлыққа шықты: Силур
Папоротник тәрізділердің жер бетінде кеңінен таралу дәуірі: Палеозой
Псилофиттерден пайда болды? Папоротниктер
Приматтардың миы және сезім мүшелері дамыды? Кайнозой
Силур, девон кезеңдері жататын заман: Палеозой
Теңіз ішекқуыстылары, буылтық құрттар, ұлулардың басым көпшілігі дамыған заман:Протерозой
Сынақөтем сұрақтары:
Тіршіліктің ежелгі, өліп біткен формаларын зерттейтін ғылым