Сабақтың тақырыбы: Айырмалық салыстыруға берілген есептер. Педагогтің аты-жөні



Дата08.11.2022
өлшемі35,48 Kb.
#157162
түріСабақ
Байланысты:
матем азайтуға


№25 жалпы орта білім беру мектебі
(білім беру ұйымының атауы)


Қысқа мерзімді жоспар
Әдіскер Кабышева С.А._________ Мұғалім: Турсунова А.К.________
_

Пән:

Математика

Сабақтың тақырыбы:

Айырмалық салыстыруға берілген есептер.

Педагогтің аты-жөні:

Шайхсултанова Шынар

Күні:

19.10.22

Сынып: 2 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу.

Сабақтың мақсаты:

Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйрету.



Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 мин

Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу.
-Орнымыздан тұрып, бір-бірімізге жүрек көрсетейікші. Жарайсыздар. Сабаққа дайынбыз ба? Онда бастайық!



Амандасады.
Сұрақтарға жауап береді.

Жарайсың!




Сабақтың ортасы
30 мин

-Ал енді балалар біз сендермен математикалық диктант орындаймыз. Ауызша.
1. Бірінші қосылғыш 7, екінші қосылғыш 1. Қосындыны тап.
2. Азайғыш 5, айырма 4, азайтқышты тап.
3. Азайғыш 7, азайтқыш 2, айырманы тап.
4. Екінші қосылғыш 3, қосынды 8, бірінші қосылғышты тап.
5. 5 шығу үшін 1 - ді қандай санға артыру керек?
6. 4 шығу үшін қандай саннан 1 - ді азайту керек?
7. 7 шығу үшін 6 – ға нешені қосу керек?
8. 6 санының 5 – тен нешеуі артық?
9. 6 мен 8 – дің, 7 мен 9 – дың арасында қандай сан тұр.
10. 5 – тен кейінгі санды атаңдар. Ол бестен нешеге артық?


–Ал енді балалар мына тақтада не көріп тұрсыңдар?
– Ақ қағаз.
– Дұрыс.
– Осы ақ қағазға аппликация арқылы суреттер салайық. Тақтада дайын әр түрлі суреттер тұр. Сол суреттерді ақ қағаздың бетіне желімдеуіміз керек. Осы суреттердің артында тапсырмалар берілген, сол тапсырманы дұрыс орындасақ қана желімдейміз. Сонда бұл сурет қандай екенін біле аламыз. Әр суреттер сандармен нөмірленген.Тақтамен жұмыс. Тақтамен жұмыс. №4,5. Есепті шығар. Теңдеулерді шеш.
-Тақтаға есептің шартын жазайық. Жауабын қалай табамыз?
-Теңдеулерді шығаруға шығайық. Минус болса, х-ті табі үшін не істеу керек?
Тақтамен жұмыс. №6.
Карточкамен жұмыс. №7.
-Мына заттардың астында тұрған есептерді шығарып, оның мәнін балалардың қағаздарынан табасыздар.
№9. 1-ден 100-ге дейін 7 цифры неше рет кездеседі?
Үй жұмысы: №8,10.

Есептерді шығарады.

Тақтамен жұмыс жасайды.



Тамаша!

Кітап
Карточкалар.

Сабақтың соңы
5 мин

-Сабағымыз аяқталуға жақын, бүгін істедік?
Рефлексия.
«Телефон» әдісі. Мына телефондардың ішінен қай телефонды таңдайсыздар?

Сабақты қорытындылайды.

Керемет!





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет