Сабақтың тақырыбы: «Қаныш Сәтбаев»



Дата18.12.2023
өлшемі23,22 Kb.
#197497
түріСабақ
Байланысты:
Кейіпкерлер бейнесі 10ә


Уақыты

15.12.2023ж 9-сынып

Мұғалімнің аты-жөні:

Туржупарова Гульшат

Пән/Сынып:

Қазақ әдебиеті, 10-сынып

Тарау немесе бөлім атауы:

1-бөлім: «Қазақтың Қанышы»

Сабақтың тақырыбы:

«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесіндегі кейіпкерлер әлемі

Оқу мақсаттары:

10.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау

Сабақ мақсаты:

шығармадағы кейіпкелерді жинақтау;
іс-әрекеттері арқылы портреттік мінездеме беру;
кейіпкерлердің жеке тұлғасын анықтау.

Бағалау критериі:

-көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтап, даралайды;
-шығармадағы кейіпкерлердің жеке тұлғасын анықтайды.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті



Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы



Сәлеметсіздер ме ?!
Сабағымыздың тақырыбы: «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе.
Бүгінгі сабақта:«Сібір шамшырағында»
Сіздің білетініңіз : Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау
•Роман-эссенің тарихи және көркемдік құндылығы

  • Сенің меңгеретінің:шығармадағы кейіпкелерді жинақтау;

  • іс-әрекеттері арқылы портреттік мінездеме беру;

  • кейіпкерлердің жеке тұлғасын анықтау.

  • Роман-эссені талдайсың;

  • Көркемдік құндылығын анықтайсың;

  • Тарихи құндылығына баға бересің.

1-тапсырма
«Қаныш Сәтбаев» роман- эссесіндегі кейіпкерлерді анықтап, жазып шығу
2-тапсырма «Кейіпкерді зерттеу»
Оқушыларға шығарма кейіпкерлерін таныту тапсырмаларымен жұмыс жасату (Имантай, Әлима, Овсянников, Әбікей, Николай Ермилович, Нұрым, Қаныш, т.б.).
1. Жазушының кейіпкерлерді суреттеуі, олардың портреттері;
2. Кейіпкерлердің іс-әрекеті, сөз саптауы, ойлау ерекшелігі,
3. Кейіпкер мінезін ерекшелеп тұрған сөздер мен суреттеулер;
4. Кейіпкерлердің өзара қарым-қатынасы, диалогы, қоршаған ортаға қарым-қатынасы;
5. Кейіпкер бойындағы ізгі қасиеттер тізбесін жасау.
3-тапсырма
F/ Дерек/ – шығармадан Қаныш тұлғасын ашатын деректер жинау;
I /Пікір/– Қаныш туралы өзінің ой- пікірі;
L /Сұрақ/– Қаныш тұлғасын ашатын сұрақтар;
A /Іс-әрекет/– автордың Қаныштың бейнесін сипаттаудағы қолданған тәсілі.

Сабақтың мақсатымен танысады



1-тапсырма
Роман-эсседегі кейіпкерлерді жинақтап, топтастырады



«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесіндегі кейіпкерлер




2-тапсырма «Кейіпкерді зерттеу»
Оқушылар шығарма кейіпкерлерін тану мақсатындағы тапсырмаларымен жұмыс жасайды


3-тапсырма:
«FILA» кестесін толтырады

Роман-эсседегі кейіпкерлерді жинақтап, топтастырады
1 ұпай
Кейіпкерлер бейнесіне талдау жасайды
5 ұпай


«FILA» кестесін толтырады
4 ұпай



https://adebiportal.kz/web/viewer.php?file=/upload/iblock/ec0/ec0412874eaba5bb818c2105b169919c.pdf&ln=kz
4-16 беттер,
34-49 беттер

Сабақтың соңы

Кері байланыс: «5-5-1» әдісі


Үй тапсырмасы
М.Сәрсеке мен оның шығармашылығына қатысты пікірлерді зерттеңіз.

Кері байланыс: «5-5-1» әдісі


Үй тапсырмасы
М.Сәрсеке мен оның шығармашылығына қатысты пікірлерді зерттейді.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет