Сабақтың тақырыбы: Ақпараттың сипаттары Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата04.10.2022
өлшемі255,46 Kb.
#151502
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
9 сынып инф 1


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ақпаратпен жұмыс

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып: 9

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Ақпараттың сипаттары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.1.1- ақпараттың қасиеттерін анықтау (өзектілігі, нақтылығы,
анықтығы, құндылығы және тағы басқа)
9.4.1.1 - компьютерді ұзақ уақыт бойы қолдануға байланысты
қауіптерді сынап бағалау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Ақпарат ұғымы мен түрлерін анықтау.

Көптеген оқушылар:

Ақпарат қасиеттерін салыстыру.

Кейбір оқушылар:

- Ақпарат қасиеттерін анықтаудың қажеттілігін түсіндіру.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ой сергіту жаттығуы: «Телефон» ойыны.
Оқушылар екі қатар болып тұрады. Мұғалім бірінші топтың
топбасшысына «Сабақ болмайды» деп, ал екінші топтың
топбасшысына «Ертең сағат 10:30-да сабақ болмайды» деп
сыбырлайды. Топбасшысы келесі оқушыға сыбырлап айтады,
соңғы оқушыға жеткенде оқушы ақпаратты дауыстап айтады.
Мұғалім оқушылардан айтылған екі ақпараттың қандай
ұқсастығы және айырмашылығы бар екенін сұрайды.
Оқушылар пікірлерін айтады.
Жаңа топ құру: «Мозаика».
-берілген мақал-мәтелдердің қиындыларын құрастыру арқылы
топтарға бірігеді:
1. «Мың рет естігенше, бір рет көр».
2. «Еңбегі аздың, өнбегі аз».
3. «Ағаш айғайға кұламайды».
Кестемен жұмыс: Оқушылар кестеге білетіндерін жазады.
Ақпарат түрлері Ақпарат қасиеттері
Оқу мақсатын таныстыру, оқушылардың қажеттілігін анықтау.

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.




Телефон
А4 парағы

Сабақтың ортасы

Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау.
 Ақпарат дегеніміз не?
 Ақпаратты қабылдаудың қандай түрлері бар?
 Ақпараттың адам өміріндегі маңызы жайлы не айтуға
болады?
Оқулықпен жұмыс: Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады,
бірге талдайды. (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға
болады).
Практикалық тапсырмалар:
1. Өзің ақпарат алатын дереккөздердің тізімін көрсет.
2. Қызметтің негізгі түрі ақпаратпен жұмыс істеуге болатын
мамандықтар тізімін жаса.
3. Өзің ақпарат көзі, ақпарат алушы болатын жағдайлар туралы
мысалдар келтір.
4. Кешке қарай, сабақтан қайтқан кезде, сыныптасың күтпеген
жерден қоңырау шалып, ертеңгі сабақ кестесі өзгертілгенін
ескертті. Сыныптасың саған жаңа сабақ кестесін берді. Бұл
ақпаратта сен үшін қандай қасиеттер бар? (Сенімділік, толық,
өзекті, құнды, түсінікті, объективті. )


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет