Сабақтың тақырыбы: (ашық сабақ) Өткізген: Л.Қуанышбайқызы 2015-2016 оқу жылы Бекітілді



бет1/3
Дата26.08.2017
өлшемі185,25 Kb.
#28327
түріСабақ
  1   2   3
Қандыағаш қалалық №4 орта мектебі

Сабақтың тақырыбы:


(ашық сабақ)

Өткізген: Л.Қуанышбайқызы

2015-2016 оқу жылы

Бекітілді:

Сабақтың тақырыбы: Ақпараттарды бейнелеу

Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға ақпараттарды бейнелеу туралы түсінігін қалыптастыру, сипаты мен қабылдау тәсілдері мен бейнелік ақпарат түрлерімен таныстыру
Дамытушылық: оқушылардың ақпарат туралы мағлұматын кеңейту, жұмыс істеу шеберлігін одан әрі шыңдау және оқушылардың өздігінен жұмыс істеуін, логикалық ойлау қабілетін дамыту
Тәрбиелік: оқушылардың жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс істеуге , жұмыс нәтижесіне жетуге , ұйымшылдыққа, жан-жақты болуға, ізденімпаздыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Ашық сабақ
Пәнаралық байланыс: Бейнелеу өнері, қазақ тілі, геометрия,математика

Әдісі: Көрсете баяндау, пікірлесе - түсіндіру, топтық жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: ДК, слайдтар, плакаттар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІV. Жаңа сабақ

V. Тапсырмалар
VI.Сергіту сәті

VІI. Үйге тапсырма

VIII.Қорытындылау

І. Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

Біз көңілді баламыз


Сәлемдесіп аламыз,
Мақсатымыз – білім алу
Міндетіміз – еңбектену
Еңбектену арқасында
Білімге қол жеткізу.

II. Үй тапсырмасын тексеру
Балалар біздер ақпаратты кодтау тақырыбын өткен болатынбыз.Олай болса соған байланысты сіздерге тапсырмалар беріледі.











































































Қ

А

Е

Р

Ф

Ш

Р

Қ

І

Д

Ә

С

Ж

С

І

К

Б

Ы

Л

Ы

Ү

Н

Ы

Д

Н

Қар еріді, күн жылынды. Олай болса балалар, бұл қандай мезгіл?
Көктем. Көктем айында неше мезгіл бар? Наурыз, Сәуір, Мамыр.
2.
Заңдылықтарды тауып, жасырынған сөздерді тап. Суреттердің бастапқы әріптерімен... Кодталған сөз: Ақпаратты бейнелеу . Жаңа сабақ ашылады.

III. Жаңа сабақ.

Балалар бүгінгі біздің жаңа сабағымыз - ақпараттарды бейнелеу. Ақпарат дегеніміз не? – Қоршаған орта туралы мәлімет. Ақпаратты таратуға, сақтауға, өңдеуге, алуға болады. Ал енді ақпаратты бейнелеу дегеніміз – табиғат көріністерін, кескіндерді, дәм, иіс,көру, сезу мүшелері арқылы алынатын ақпараттарды айтады. Тақтаға назар аударады.



Бейнелік ақпарат түрлері

Видео-
ақпарат Сандық Дыбыстық


Мәтіндік

Графикалық-
ақпарат


2. Ақпарат түрлері ( оны қабылдауына қарай):
Ақпаратты адамға оның сезім мүшелері жеткізеді:


Ақпарат көздері

Ақпарат түрі

Есту

Дыбыс арқылы

Көру

Көзбен көру арқылы

Иіс

Иіскеу арқылы

Дәмді сезу

Ауыз арқылы

Сезу арқылы

Қолмен ұстап көру

Естуге құстар мен жаңбырдың дыбысы, жуа мен әтірдің, алманың, мақта мен тас беріледі.

Ақпаратты біз әртүрлі нысандардан аламыз, мысалы:

Кітап оқығанда, Теледидар көргенде , Затпен жанасқанда, Асты ішіп жегенде,

Музейлерге барып суреттерді көргенде , Әуен тындағанда .


Каталог: uploads -> doc -> 07b4
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
07b4 -> Сабақтың түрі: Сабақтың әдісі: Сабақтың көрнекілігі: Аралас сабақ
07b4 -> Сабақтың тақырыбы: С. Жүнісов «Ақырғы бәйге»
07b4 -> Атырау обылысы, Қызылқоға ауданы, Жасқайрат ауылы Ш. Т. Еркінов атындағы орта мектебі Технология пән мұғалімі Құмарова Қорлан Дәулетқалиқызы Тақырыбы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет