Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Қысым. Мектеп: О.Жандосов атындағы орта мектеп-интернат
Тексерген: МДОІЖО К.Телеубаева
Күні:17.01.2019 Мұғалімнің аты-жөні: Құлжабекова Б.
Сынып: 7Ә Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
«Қатты денелердегі қысым»
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары:
|
7.3.1.2 – қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Қатты денелерге түскен күштің қысымы туралы
біледі
Басым бөлігі: Қысымның қандай шамаларға тәуелді екенін түсінеді
Кейбір оқушылар: Күнделікті өмірмен байланыстыра алады.
|
Бағалау критерийі:
|
Қысымның физикалық мағынасын айқындайды
Қысымның қандай шамаларға тәуелді екенін анықтайды
Мысалдар келтіргенде өмірмен байланыстырып қолданады.
|
Тілдік мақсат:
|
Топтық жұмыс барысында қысымның арту кемуіне формула бойынша тілдік қарым-қатынасқа түсу
|
Құндылықтарға баулу:
|
Топ-жұмысы-ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілік,жеке жұмыс-өмір бойы білім алуы
|
Пәнаралық байланыс:
|
Математика
|
Алдыңғы білім:
|
Аудан, күш, заттың молекулалық құрылымы
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 минут
|
1. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. "Күн сәулелері" арқылы топқа бөлу
1. күш
2. салмақ
3. масса
4. жылдамдық
|
Күн сәулелеріне топ аттары жазылған стикерлер
|
2. Ынтымақтастықты қалыптастыру.
Жағымды ахуал туғызу.
|
|
3. Үй тапсырмасын тексеру:
«Конверттегі сұрақ» әдісі бойынша
№1
1. Зат құрылымының молекулалық теориясының үш қағидасы қалай тұжырымдалады??
2. Қатты дене көлемі мен пішінін сақтай ма?
№2
1. Дене және зат дегеніміз не?
2. Материя дегеніміз не?
№3
1. Күш дегеніміз не?
2. Диффузия деп қандай құбылысты айтады?
№4
1. Қатты заттар ..... мен .......сақтайды.
2. Сұйық заттар .......қасиетке ие
|
|
ҚБ: Мадақтама
|
|
Сабақтың ортасы
7 минут
1 минут
5 минут
10 минут
5 минут
|
Тақырыпты ашу: Тақтаға «мысықтың» суреті қойылған слайд көрсетіледі және оқушылар мысық деген жазуды керісінше оқу (жазу) арқылы «қысым» деген сөзбен танысады. Ендеше бүгінгі өтілетін сабақ тақырыбы «Қысым» екендігін біледі.
Оқушылармен тақырыпты табу, сабақ мақсаты мен критерийлерді бірлесе құру.
Жаңа сабақты түсіндіруде бейнематериалды ұсынамын. Бейнематериалды көріп, оқушылардың қысым туралы түсініктері артады.
Жаңа сабаққа түсіндірме жүргіземін.
|