Сабақтың тақырыбы Қазақтың дастарқаны Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата15.03.2022
өлшемі249,51 Kb.
#135610
түріСабақ
Байланысты:
14.03 6т
резюме, 9 сынып қмж 2, ПІКІР Жантураев, Silvera Smertelnyy-brosok 1 V-konce-oni-oba-umrut.693043


Пәні: Қазақ тілі
8-бөлім: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мектеп:

Күні: 14.03.2022 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақтың дастарқаны

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6. 2.3.1 ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату.
6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Ауызекі сөйлеуге тән сөз қолданыстарын табады. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут

  1. Оқушылырмен сәлемдесу. Сыныпты түгендеу

  2. Психологиялық ахуал тудыру Оқушылар шаттық шеңбері арқылы бір – біріне бүгінгі сабақта сәттілік тілейді.

«Таныс заттар» әдісі арқылы сыныпты 4 топқа бөлемін. Әр оқушы бір затын мұғалімге ұсынады. Мұғалім сол заттарды араластырып әр топқа тастайды. Балалар өз заттарын тану арқылы сол топқа келіп отырады.
І топ – Қазақ салты
ІІ топ – Тарих
ІІІ топ – Дәстүр
ІV топ – Сәлем юеру
Үй тапсырмасын «Зымыран сұрақтар» әдісі арқылы сұрау
Дескриптор:

  1. Сұрақтарға жауап берді.

ҚБ. Мадақтау арқылы бағалау.

Оқушылар топтасады




Оқушы құралдары





Негізгі бөлім

«Ой шақыру» әдісі.
Қонақжайлылық туралы видиоролик көрсетіледі
1-тапсырма. "Джигсо" әдісімен мәтінмен танысады. Стилдік ерекшеліктеріне мән береді.
«Кім жылдам?» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
Тілдік бағдар беріледі
Артық болмас білгенің айдарымен танысады.
Ізенімдік тапсырма

Жеке жұмыс


Деңгейлік тапсырмалар орындайды

Жұптық тарсырма


Жағдаяттық тапсырма

Сабақ мақсатымен танысады
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап бере алады;
-өз ойын толық жеткізе алады.
Дескриптор:
Үстеулердің жасалу жолын біледі,анықтайды



Қб. «Шапалақ» әдісі


ҚБ. «Басбармақ» әдісі



Оқулық, жұмыс дәптерлері



Соңы
5 минут

Кері байланыс:Жетістік баспалдағы
Үйге:5- тапсырма.



Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазады.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет