Сабақтың тақырыбы: Бейімбет Майлин Сабақтың мақсаттары



Дата18.02.2022
өлшемі246,35 Kb.
#132342
түріСабақ
Байланысты:
0004d398-81e98e08
00066945-a2bb2d0a, 9 лекция саяси партия, лекция-6 ОХТ

Сабақтың тақырыбы: Бейімбет Майлин
Сабақтың мақсаттары:
1.Оқушыларға Б.Майлин туралы мәлемет беру; Шұға повесттің мазмұның ашу ;алған білімдерін сабақ барысында толықтыру;білімдік деңгейін асыру.
2.Оқушылардың тілің, ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыту; сөздік қорларын байыту.Сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру.
3.Оқушыларды имандылыққа, тәрбиелікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдістері:
Баяндау
Мінездеу
Кластер
Сұрақ-жауап
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Көрнекіліктер: Интербелсенді тақта,сызбалар,суреттер.
Пәнаралық байланыс:орыс әдебиеті, қазақ тілі
Ұйымдасытру кезеңі:
Үй-тапсырмасын тексеру: жаттап келген поэманың үзіндісін тексеріп шығамын.
Жаңа сабаққа кіріспе:
Сабақтың барысы:
Бейімбет Майлин
Қостанай облысы, Таран ауданында 1894 жылы дүниеге келген.
Саяси репрессияның құрбаны болып 1938 жылы қайтыс болады.
Оның шын есімі Бимағамбет

драматург


Бейімбет Майлин
Қоғам қайраткері
педагог
жазушы
ақын
Жазушынның туындылары:
“Майдан” пьесасы
“Сағындық” поэма
“Сейіттің сыры”, “Байдың қызы” әңгімелері
“Шұғаның белгісі” повесті
  • Романы- 4
  • Повестері-17
  • Поэмалары-19
  • Пьесалары- 24
  • Либретто- 1
  • Әңгімелері- 96
  • Очеркі- 38
  • Мақаласы- 700 –ден астам.

Майлин шығармашыларының жалпы саны:

Жазушының жиырма жасында жасында жазған тұңғыш

  • Жазушының жиырма жасында жасында жазған тұңғыш
  • туындысы “Шұғаның ” белгісі” – махаббат
  • трагедиясын толғайтын шығарма.Мұнда феодалдық қоғамда әйелдің бас бостандығы мен махаббат қалауы аяққа басылғаны, бірін-бірі сүйген Әбдірахман мен Шұғаның қосылуына ескі салт-сана, дәстүр қарсы шығып, ақыры Шұғаның ғашықтық қасіретінен мерт болғаны баяндалады.

“Шұғаның белгісі”

Проблемалық сұрақтар:

Проблемалық сұрақтар:

1.Шығарманың негізігі мәселесі қандай?

2.Олардың махаббаттарына кімдер кедергі жасады?

3.Олар арман-мұраттарына жетті ме?

4.Шынайы махаббат дегеніміз не?

5.Олардың бақыттарына, қайғы- қасіреттеріне кім кінәлі?

Кестені толдырыңдар.

  • Кестені толдырыңдар.

Кейіпкерлер

Өмірге қызығушылығы

Адамгершілік қасиеті

Кейіпкерлерге баға

Іс-әрекеттері

Әбдірахман


Шұға


Есімбек

Шұға мен Әбдірахманға мінездеме беріңдер.

  • Шұға мен Әбдірахманға мінездеме беріңдер.
  • Шұға Әбдірахман

Екі жас өз бақыттары үшін күресті ме, Қандай әрекеттер жасаған?


Бекіту кезеңі:

  • Не білдім?
  • Не білгім келеді?
  • Не түсініксіз болды?

Қорытынды кезеңі:
Үйге тапсырма: Поэманың мазмұның айтып келу.

Бағалау кезеңі:
сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды тиісті бағамен бағалаймын.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет