Сабақтың тақырыбы: Блокнот және Калькулятор. Сабақтың мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі106,17 Kb.
#29484
түріСабақ

Күні: 21.04.2015ж Тексерілді_____________

Пәні: Информатика 
Сыныбы: 5 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Блокнот және Калькулятор.
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың блокнот бағдарламасы, калькулятормен жұмыс істеу туралы түсініктерін қалыптастыру, блокнот бағдарламасының негізгі мүмкіндіктері туралы айту және калькулятормен жұмыс істеу тәсілімен таныстыру.
Дамытушылық: Оқушылардың компьютер туралы толық ойын,тапқырлығын, ізденімпаздық қасиеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Пәнге, білімге, шығармашылыққа, ойын еркін жеткізе білуге, топта бірлесе жұмыс істеуге тәртіптілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. 
Сабақтың түрі: Ашық сабақ 
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтастыру, сұрақ - жауап, ойын элементтері. 
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, слайдтар. 
Сабақтың барысы: Сәлеметсіздер ме құрметті ұстаздар мен оқушылар! Бүгінгі біздің ашық сабағымызға қош келдіңіздер!
І. кезең. «Үй тапсырмасы» 
ІІ. кезең. «
Кім жылдам». 
IІІ. кезең. «
Тапқыр достар». 
ІV. кезең. «Сергіту сәті» 


V. кезең «Практикалық жұмыс»
VІ. кезең. «
Техникалық диктант»

VII.кезең. «Қорытынды»

І. кезең. «Үй тапсырамсы» Оқушылардан «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

Сұрақтар

1. «Калькулятор» сөзі латын тілінен аударғанда calculator-«санағыш», мәлімет деген мағынаны білдіреді. (ия) 


2. .«Информатика» пәні ЭЕМ - нің көмегімен ақпараттарды жинау, сақтау, өңдеу заңдылықтарын зерттейтін ғылым. (ия) 
3. Блокнот программасында әріпті немесе абзацты пішімдей аламызбы? (жоқ) 
4. Блокнот программасы – мәтінмен жұмыс жасауға арналған ең қарапайым программа. (жоқ) 

5. Калькулятор программасы жеңіл оңай есептеулерді қарапайым режимде жүргізуге болады. (ия) 


6. Сандық мәндерді Num Lock пернесін басып, цифрлық қосымша пернетақтадан енгізген ыңғайлы. (ия) 

7. Блокноттың басқа мәтіндік редакторлардан артықшылығы –ол өте жылдам жүктеледі (жоқ) 


8. Компьютердің негізгі бөлігіне , монитор, жүйелік блок, пернетақта жатады. (ия) 

9. Қазіргі компьютерлердің пернетақтасында 80 перне болады. (жоқ) 


10. Калькулятор программасы, сандар мен немесе алгебралық формулалармен амал орындау үшін қажетті электрондық есептеуіш құрылғы. (ия) 

ІІ. кезең. «Кім жылдам». Бұл кезеңде оқушыларға әріп орындары ауысып кеткен сөздер беріледі. Әр топ әріптерді орындарына қою арқылы, дұрыс сөзді шығару керек.

«Калькулятор» тобы 



К

А

Л

Ь

К

У

І

Р

О

Т

Я

Л

Л

П

А

Р

А

Қ

Р

А

Й

Ы

М

Е

Н

Е

Ж

Н

И


«Блокнот» тобы 




Б

Л

О

К

Н

О

А

З

Е

Р

Е

Т

Ғ

Е

Т

X

T

А

Д

А

Р

Л

А

М

ІІІ кезең «Тапқыр достар»

Бұл кезеңде оқушылар экранда көрсетілген ұяшықтарға кезегімен дұрыс жауап беруі тиіс.





ІV кезең «Сергіту сәті». (Видеоролик).
V кезең «Практикалық жұмыс».

Бұл кезеңде оқушылар компьютерге отырып практикалық тапсырмаларды орындайды.



1-тапсырма.

Ақпаратты жеткізу үшін оның түрін өзгертеді, яғни оны түрлендіреді. Ақпаратты белгілі бір алфавит арқылы құпиялап жазады. Мұндай процесті кодтау деп аталады. Бір ғана ақпаратты әр түрлі әдістермен ұсынуға болады.



2-тапсырма.

1. 100- 67=

2. (30*5) - 6=

3. (456+76) - (76+3)=

4. 6*(45+5-21) + 9=

5. 207+65-(54+32)*2=

Сабақты бекту:

VІ кезең «Техникалық диктант». 
Бұл кезеңде оқушылар көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып, мәтінді толықтырулары керек.


VII.Сабақты қорытындылау:

VIII. Үйге тапсырма: Блокнот және Калькулятор (мазмұндау).

Оқушыларды бағалау:





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет