Білім беру ұйымының атауы
|
Жетісу облысы.Панфилов ауданы. «Е.Сыпатаев атындағы орта мектеп»МДШО КММ
|
Педагогтың аты-жөні
|
Касымбекова М
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Бөлім: 7- бөлім
|
Ортақ тақырып : Ғарышқа саяхат
|
Сынып:
|
4 сынып
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Болашақ қаласына саяхат . Үстеу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұстарын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту
4.4.2.5 үстеуді етістікпен байланыстырып, сөйлемде қолдану
|
Сабақтың мақсаты:
|
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді.
Үстеулерді сөйлемде қолдана біледі.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу. Түсіну.Қолдану. Талдау.Бағалау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі\
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 мин
Қызығушылы-
ғын ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу
Психологиялық ахуал туғызу
Әр оқушы өз есімінің алдына сын есім қойып,айтады.
Топтастыру
Саралау әдісінің «Жіктеу» тәсілі арқылы топқа біріктіру
(Суреттер арқылы бірігеді)
1.ЭКСПО
2.Ханшатыр
3.Бәйтерек
«Миға шабуыл»
Ойлау дағдысы
Білу түсіну
-Сөз таптары туралы не білесіңдер?
- Сөз таптарын атаңдар.
Белсенді оқыту әдісі «Нұсқау беру және айту» тәсілі
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды
|
Суреттер арқылы топқа бірігеді
Сұраққа жауап береді
|
|
https://www.google.com/search?
|
Сабақтың ортасы
30 мин
|
1 тапсырма
«Түртіп алу»әдісі
Ойлау дағдысы: Білу.Түсіну
Бағалау критерийі:
Негізгі тұстарын белгілеп түртіп алады.
1-жаттығу. Мəтінді мұқият тыңдап, негізгі тұстарын белгілеп алу.(Тыңдалым)
А) Мəтінді тыңдатады
Нұр- Сұлтан қаласы туралы бейне жазба көрсетіледі.
Ә) Сұрақ қояды.
Мәтін не туралы?
Мәтінді тыңдау барысында көңіліңе қандай сезім ұялады?
Астананы неліктен «болашақтың қаласы» дейді?
Мəтіндегі қарамен жазылған сөздерді оқып, олардың мағынасын талқылау. (Азғана,бұрынғы,жаңаша
алда)
Бүгінгі күнді жазу
Көркем жазу
Нұрсұлтан – болашақтың қаласы.
ЕБҚ бар оқушыға тапсырма.
Бейне көрсетілім бойынша көрген бір суретті салу.
(МТ) Жаңа ақпарат.
Іс-əрекеттің мезгілін, мекенін, сын-қимылын білдіретін сөз табын үстеу деп атайды. Үстеулер қашан? қайда? қалай? деген сұрақтарға жауап береді.
Үстеу туралы бейнежазба көру
|
Үстеу туралы бейнежазба көреді
|
Дескриптор
1.Мәтінді тыңдайды (1балл)
2.Мəтіндегі қарамен жазылған сөздерді оқып, олардың мағынасын көреді(1балл)
3.Сұраққа жауап береді
(1балл)
3 сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға
«Отшашу»
|
Бейнежаз-ба
АКТ
htts\\pp-online.org
Дәптер
Кесте
Оқулық
Бейнежаз-ба
АКТ
htt;\\theslide.ru
|
|
2 тапсырма
«Кім жылдам?»әдісі
Өздік жұмыс.(жазылым)
Ойлау дағдысы Қолдану
Бағалау критерийі:
1.Берілген сөздерді етістіктермен тіркеп қолданады.
2.Іс әрекекеттің белгісін білдіріп тұрғандығын сөйлемде қолданады.
2-жаттығу. Сөздерді оқу. Берілген сөздерді етістіктермен тіркестіріп жазу.
Олар іс-əрекеттің қандай белгісін білдіріп тұрғандығын анықтау. (Былтыр, күндіз, төмен ,кенеттен )
Сергіту сәті «Сөз ойла ,тез ойла»ойыны
Қашан? сұрағына 1-ші топ, Қайда? сұрағына 2-ші топ
Қалай? сұрағына 3- топ сөз ойла айтады
|
-Сөздерді оқиды
-Берілген сөздерді етістіктермен тіркестіріп жазады.
-Олар іс-əрекеттің қандай белгісін білдіріп тұрғанды-ғын анықтайды.
-Берілген сөздерді етістіктермен тіркестіріп жазады.
|
Дескритор
1.Былтыр келді, - 1 балл-күндіз 2.көрдім - 1 балл-3.төмен түсті, -
1 балл-4.кенеттен шыға келді- 1 балл
|
Оқулық
дәптер
|
|
|