Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Бөлім:
|
Өзім туралы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
2сынып
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
№ 14 сабақ. Ю әрпінің жазылуы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.1.6.1 - интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? ) назарын аударту
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер құрастыру
2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
Ю әрпінің жазылу емлесін біледі
Түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен табуды үйренеді
|
Құндылықтар
|
Талап: ізденімпаз, жасампаз тұлға
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут
Сергіту сәті
2 минут
Сабақты қорыту
6минут
Қосымша тапсырма
2минут
Кері байланыс
5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
54-жаттығу
Жұмбақты оқып шешуін тап:
Қалқиып ұзын құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады.(қоян)
Жұмбақтың шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жаса
Қоян
Қ-дауыссыз
О-дауысты
Я-қосарлы (и+а)
Н-дауыссыз
Тақырыпты ашу
Жұмбақты шеш
Жиюда бар,
Шашуда жоқ.
Оюда бар,
Кестеде жоқ. (Ю)
-Бұл қай дыбыс?
– Ол қандай дыбыс?
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?
Жаңа тақырып
56-жаттығу
Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт.
Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр.
57-жаттығу
« Жапырақ жина» ойыны
Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жаса:
Көбею, молаю, үлкею, есею, сарғаю
«Нейрожаттығу» әдісі
58-жаттығу
Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жаз. Сұрақтарға жауап бер:
-Аю балды неге ұнатады?
-Аю, тою, қою сөздеріндегі ю қандай дыбыстардан құралған?
Үй тапсырмасы
58-жаттығу
Оқы. Аю не деп жауап беруі мүмкін екенін болжап, әңгімелеп бер
ҚЖ:
Диктант
Қаңтар – жыл басы, қыстың қақ ортасы. Қаңтар айында сақылдаған сары аязды күндер көп болады. Суық күндер бет, қол, аяқ үсу жиі кездеседі. Терезенің әйнектері, ағаштар, су бетіндегі мұздар жарылып кетеді. Малшылар малды қорада күтеді. Балалар мен қарттар үйде отырады.
Тапсырма:
Я әрпі бар сөздердің астын сыз.
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын көрсетеді
Жұмбақ шешеді
Тақырыпты ашады
Мәтінмен жұмыс жасайды
Дыбыстық талдау жасайды
Жаттығу жасайды
Өлең құрастырады
Үй тапсырмасын алады
Диктант жазады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:
« Планшет» әдісі
Дескриптор:
Жұмбақтың шешуін тауып жазады-1б
Жұмбақтың шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды-1б
Тамаша!
Дескриптор:
Мәтінді оқиды,
мазмұнын айтады-1б
Қарамен жазылған сөздерді теріп жазады-1б
Дескриптор:
Сөздерді оқып, дыбыстық талдау жасайды-1б
Дыбыстарды ажырата алады-1б
Дескриптор:
Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жазады
Сұрақтарға жауап береді
«Айна» әдісі арқылы сабақты қорытады
|
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Қимылдар
оқулық
Жұмыс парағы
Кері байланыс парағы
|
Ресурстар:
Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Бөлім:
|
Өзім туралы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
2сынып
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
№ 15 сабақ. Ю әрпінің жазылуы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.1.6.1 - интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? ) назарын аударту
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер құрастыру
2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
Ю әрпінің жазылу емлесін біледі6сауатты жазады
Түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен табуды үйренеді
|
Құндылықтар
|
Талап: ізденімпаз, жасампаз тұлға
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут
Сергіту сәті
2 минут
Сабақты қорыту
6минут
Қосымша тапсырма
2минут
Кері байланыс
5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
58-жаттығу
Оқы. Аю не деп жауап беруі мүмкін екенін болжап, әңгімелеп бер
Тақырыпты ашу
Жұмбақ шешу арқылы жүреді:
Төмен қарай сүйредiм,
Ауада еркiн биледiм. (Парашют)
-Ол не?
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?
Жаңа тақырып
60-жаттығу
Мәтінді түсініп оқы. Мазмұнын айт.
Мәтіннің алғашқы үш сөйлемін көшіріп жаз. Ю әрпінің астын сыз
61-жаттығу
Суретке қарап, гимнастикалық жаттығу кезінде не істеу керегін айт.
Сөздердегі көп нүктенің орнына йу, ю әріптерінің тиістісін қойып көшіріп жаз.
Шалқаю,еңкею,қисаю,жантаю.
«Айгөлек» биін билету
62-жаттығу
Сызбадағы сөздерге ортақ әріпті тауып сөзді оқы. Неліктен?
Есею,көбею,тыңаю,сарғаю.
64-жаттығу
Жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырып жаз
1.Хайуаннат бағына саяхат
2.Хайуанаттар бағындағы қызықтар
3.Саяхаттың әсері
Тірек сөздер: балалар,саяхат жасау,маймыл,піл,керік,қуану.
Үй тапсырмасы
63-жаттығу
Сәйкестендір
Аю ақырады
Күшік шәуілдейді
Мысық пырылдайды
ҚЖ:
Көркем жазу минуты
Яя,Юю
Ая,аю,оян,Аян, Сая, қою
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын көрсетеді
Жұмбақ шешеді
Тақырыпты ашады
Мәтінмен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Әңгіме құрайды
Үй тапсырмасын алады
Сөздерді көркем жазады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:
« Медаль» әдісі
Дескриптор:
Жұмбақтың шешуін тауып жазады-1б
Жұмбақтың шешуіндегі сөзге дыбыстық талдау жасайды-1б
Тамаша!
Дескриптор:
Мәтінді оқиды,
мазмұнын айтады-1б
Ю әрпінің астын сызады-1б
Дескриптор:
Суретпен жұмыс жасайды-1б Сөздердегі көп нүктенің орнына йу, ю әріптерінің тиістісін қойып көшіріп жаз -1б
Дескриптор:
Сызбадағы сөздерге ортақ әріпті тауып сөзді оқиды-1б
Неліктен ол әріпті қойғанын дәлелдейді-1б
Дескриптор:
Жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырып жазады-1б
Тірек сөздерді қолдана алады-1б
«Айна» әдісі арқылы сабақты қорытады
|
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Қимылдар
оқулық
Жұмыс парағы
Жұмыс дәптері
Кері байланыс парағы
|
Достарыңызбен бөлісу: |