Сабақтың тақырыбы: Өз отбасымның шежіре ағашын жасаймын Дауыссыз дыбыстардың түрлері



Дата14.12.2021
өлшемі67,7 Kb.
#126202
түріСабақ
Байланысты:
4.10.21ж қазақ т


Бөлім атауы:

Өзім

туралы



Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

Қазақ тілі

Күні

04.10.2021ж

Сынып

2 сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы:

Өз отбасымның шежіре ағашын жасаймын

Дауыссыз дыбыстардың түрлері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.1.4.1. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

2.4.1.3 Дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу.

2.1.3.1. Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу.


Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар: Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазады; күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасады.

Көптеген оқушылар: дауыссыз дыбыстарды емлесін сақтап жазу барысында каллиграфиялық нормаларды сақтап жазады.

Кейбір оқушылар: әңгіме құрау барысында сөйлемдер арасындағы логикалық байланысты сақтайды;

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 минут
5 минут

Басы

Алдыңғы білім



Психологиялық ахуал


Алдыңғы білім

Сөздік диктант



Хайуанат, мейіз, жануар, тақия, сыйлық.
«Ойлан тап» ойыны

А,и, м, о, е, ы

Жаңа тақырып пен оқу мақсатымен таныстыру



-Амандасады, сабаққа назарын аударады


Дескриптор:

-сауатты жазады 1 б

-каллиграфиялық талаптарға сай жазады 1 б


Мадақтау,қолпаштау сөздері



ҚБ: 2 б

Презентация 1



27

минут




Ортасы


(ҰЖ) Бейнеролик

Дауыссыз дыбыстардың түрлері


1-тапсырма

2-жаттығу.

Өлеңнің соңғы 4 жолын көшіріп жазып, қарамен жазылған сөздеден дауыссыз дыбыс түрлерін ажырат.
Демесін ешкім өзіңді,

Әкеден үлгі алмаған.

Жеті атаңды жат біліп,

Атаңдай бол аумаған.
2-тапсырма

Шығармашылық тапсырма

3-жаттығу.

Суретке қара. Осы сызба бойынша өз отбасыныңның шежіресін айтып көр.
.

(Ұ) Есіңе сақта!

Сергіту сәті:

(Бейнеролик)

3-тапсырма

4-жаттығу

Жаңылтпашты оқып, көшіріп жаз.

Мына балалар,

Немерелерің еді?

Немерелерің бе?

Шөберелерің бе?

Неменелерің бе?


Бейнеролик талқылайды

Дескриптор:

- көшіріп жазады1б

-сауатты жазады 1б

-дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратып айтады 1 б



Дескриптор:

-сызбағасүйене отырып мұғалімнің көмегімен шежіресін айтады 1б


Жаттығу жасайды




Дескриптор:

- көшіріп жазады1 б

-сауатты жазады 1 б

-немере сөзіне дыбыстық талдау жасайды 1б

-шөбере сөзіне дыбыстық талдау жасайды 1 б




ҚБ: 3 б

ҚБ: 1б

ҚБ: 4 Б

Оқулық
Презентация 2

Дәптер, оқулық

Оқулық


5 минут



Сабақтың соңы

бекіту


Кері байланыс

Бекіту тапсырмасы

ҰЖ «Кім тапқыр?» ойыны

Дауыссыз Дыбыстарды ажырату

2 жұлдыз, 1 тілек


-қол шапалақ



Мадақтау сөздері

Оқулық

2минут

Рефлексия

Оқу тапсырмасы



Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?

Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?



Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?
42 бет Шежіре ағашын жасау А4 қағазына

Шежіреи сөзіне дыбыстық талдау

Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет