Сабақтың тақырыбы: Бөлмедегі заттар Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата18.10.2022
өлшемі250,92 Kb.
#153678
түріСабақ
Байланысты:
12 саб


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: І Менің Отаным – Қазақстан

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Бөлмедегі заттар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​3.​4.​1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру
4.​5.​1.​1* мұғалімнің қолдауымен шылауларды, көмекші сөздерді ажырату, ауызекі және жазба тілде қолдану



Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді,
мұғалімнің қолдауымен шылауларды, көмекші сөздерді ажыратады, ауызекі және жазба тілде қолданады.



Тілдік мақсаттар

Асүй, қонақбөлме, жуынатын бөлме, кіреберіс, қойма

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.


Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.



Қолпаштау

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1.Сөздікпен жұмыс. Асүй-кухня
қонақбөлме –гостинная
жуынатын бөлме-ванная
кіреберіс -прихожая
қойма-склад
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Оқылым.Айтылым_Жаңа_сөз_үйренейік_3.Айтылым._1-тапсырма_Сұрақтарға_жауап_бер____Сергіту_сәті_4._Оқылым.Айтылым.'>2. Оқылым.Айтылым
Жаңа сөз үйренейік
3.Айтылым.
1-тапсырма
Сұрақтарға жауап бер


Сергіту сәті
4. Оқылым.Айтылым.
2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып оқы.
3-тапсырма Ойлан!
5.Жазылым
4- тапсырма. Суретті сөзге айналдыр, қосымшаны дұрыс жалға..

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.


Оқылым.Айтылым .

Айтылым.
Үлгі: Сендердің үйлеріңде керует қай бөлмеде тұр?
Біздің үйде керует.....
Сергіту сәтін орындайды.

Үлгі: Сендердің ойыншықтарың неге асүйде жатыр?


Сөйлемдерді толықтырады. Тәуелдік жалғауларын дұрыс жалғайды
Суретке қарап,айтады. Олардан ереже шығарады.




«Бас бармақ»





Дескриптор:
- жаңа сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау
Дескриптор:
-жаңа сөздерді пайдаланады, тәуелдік жалғауларды дұрыс қолданады,сөйлемдерді дұрыс құрастырып айтады.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»


Оқулық 28 бет
сөздік
слайд

Слайд
Оқулық
29 бет



Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 29 б. 5-тапсырма




Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет