Сабақ жоспары Бөлім менің отбасым және достарым



бет1/2
Дата10.04.2023
өлшемі195,83 Kb.
#174087
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
2 сынып Сыйлық сыйла


Қысқамерзімді сабақ жоспары

Бөлім

МЕНІҢ ОТБАСЫМ ЖӘНЕ ДОСТАРЫМ

Педагогтің аты-жөні

Жалмаганбетова Ж.Ж.

Күні

08.11 / 10.11

Сынып: 2 А,Б, В, Г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

11-сабақ. Сыйлық сыйлаймын

Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.5.1* ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтап, теріп жазу.
2.5.1.1* мұғалімнің қолдауымен заттың атын /сынын /санын /іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану.
2.1.3.1 *Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1-1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған
сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: дауысты дыбыстарды қолданып, сөз құрастырады.
Оқушылардың көбі жасай алады: сөздердің ретін сақтап, сөйлем құрайды
Оқушылардың кейбірі жасай алады: мәтін бойынша жасалатын іс-әрекеттерді анықтайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ерекше білімді қажет ететін оқушылармен жұмыс

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру.
«Жақсы тілек» әдісі.
Мақсаты: өткен тақырып бойынша өтілген сын есімдерді қайталау.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Мысалы: Білімді бол!..
Әдепті бол!
Тату бол!







Сабақтың ортасы

Жаңа сөздер:
Сыйлық жасау
Тілек айту
Дастарқанға шақыру



Оқушылар жаңа сөздерді қайталайды
Қазақ тіліне тән дыбыстарды артикуляциялайды.
Сөздерді сөздікке көшіріп жазыңдар

Дескриптор:
-сөздерді қайталайды
-мағынасын түсінеді
-сөз тіркесін құрастырады

Слайд
Дәптер
Сөздік

Білім Лэнд платформасымен жұмыс жасау






Тыңдалым
1-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдапңдар. Берілген сөздерді тиісті орындарына қойып, сөйлем құраңдар.


Сергіту сәті


«Біліп ал!» айдары бойынша мұғалім оқушыларға барыс септігінің жалғауларын түсіндіреді.
(Направительно-дательный падеж)
1) Окончания первой строки (ға/ге) следуют после гласных, сонорных 'л, р, у, й, м, н, ң' и после звонких 'ж, з':


Оқылым
3-тапсырма
Берілген суреттер мен сөйлемді сәйкестеңдіріңдер.


Тыңдалым. Айтылым
Оқушылар сөйлемдерді дұрыс тәртіпте орналастырады:

  1. Жақында Дананың досы Алинаның туған күні.

  2. Дана Алинаға жақсы сыйлық сыйлағысы келеді.

  3. Алан қонжық немесе кітап сыйлауды ұсынды.

  4. Алан мен Дана құттықтау хат жасады.

Оқушылар «Сағаттың тілі» жаттығуын орындайды.


Оқушылар ережені дәптерге жазады.
Сұрақтары: Кімге? Неге? Қайда?
Жалғаулары: -ға, -ге, -қа, -ке.
Мысалы: Шыңғыс+қа тілек айт.
Дастарқан+ға кел.
Орман+ға бардым.
Тау+ға шықтым.

Оқушылар сөйлемдерді кезекпен оқиды.


Сөйлем мен суретті сәйкестеңдіреді.

Оқушылар мәтінді қарайды, тыңдайды.


Жазылым
2-тапсырма.
Берілген сөздерді қажетті әріпптен толықтырыңдар. (ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ)
Құттықтау
Туған күн
Қонжық
Сыйлық
Шын жүректен


Оқушылар «Сағаттың тілі» жаттығуын орындайды.
Қол моторикасын жетілдіру жұмыстары
3-тапсырма. 53-бет.
Оқулықтағы үлгіні қолданып, берілген ашықхатты дайында. «Боя, құттықтау жаз).
Айжанға досының туған күніне құттықтау хат жазуға көмектес. Төмендегі сөздерді пайдалан.
Қымбатты/сүйікті Құтты болсын!
Денсаулық/бақыт тілеймін.



Дескриптор:
-мәтінді мұқият тыңдайды
-сөйлемдерді дұрыс тәртіпте орналастырады.

-сөздерді қажетті әріппен толықтырады.


Дескриптор:
-сөйлемнің мағынасын түсінеді
-қажетті иллюстрациямен сәйкестеңдіреді.
-ашықхатты бояйды, тілек жазады.

https://bilimland.kz/kk/subject/kazah-tili/2-synyp/dosymnyng-tugan-kuni?mid=8:expressions

Үлестірмелі парақтар


Ашықхат шаблоны





Сабақтың соңы

Рефлексия
«Білім қоржыны»
Бағалау
Үйге тапсырма беру

Оқушылар өз аттарын шағын стикерге жазып, қорғынға салады.
Ү/ж: .
2-тапсырма. 53-бет.

Үйге тапсырма:






«БІЛІМ ҚОРЖЫНЫ»









Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет