Бөлім: Табиғат құбылыстары



Дата09.04.2023
өлшемі5,46 Mb.
#174072
Байланысты:
4 сынып Ыдырыс А.С ҚМЖ Word (1)




Бөлім:Табиғат құбылыстары

Ыдырыс А.С

Күні:6.02-7.02




Сынып: 4 абвг

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Жасанды мұхит




Сабақтың мақсаты:4.​4.​5.​1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру



мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап береді

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Тұз-соль
Су перісі-русалка
Балдыр-водорослы
Мұхит-океан
Жасанды-искусственный
Қоңыр-коричневый
Оқылым.Айтылым.
1-тапсырма Сұрақтарды оқы. Көршіңмен талқыла.


Жаңа сөздермен танысады, оқиды. Сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:Тұзды су.
Сұрақтарды оқиды. Сыныптастарымен талқылайды.

Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.

Басбармақ Дескриптор:


Сұрақтарға жауап береді 2 б

Слайд
Суреттер

Сабақтың ортасы

Есте сақта
Есептік және жинақтық сан есім Қанша? Неше?


Жазылым
2-тапсырма Асты сызылған сөздерге сұрақ қой.

  1. Мұхиттан салмағы алпыс килограмм акуланы ұстады.

  2. Осы аймақта тоқсан екі кит өмір сүреді.

  3. Мына акуланың баласы тек біреу

  4. Су перісінің қолы екеу боладыемес пе?

Ережені жазады


Асты сызылған сөздерге сұрақ қояды.



Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Дескриптор:
Асты сызылған сөздерге сұрақ қойып жазады 3 б




Сабақтың соңы

Айтылым 3-тапсырма
А және Ә оқушыға бөлініңдер. Өзге оқушының суреттерін парақпен жап. Үлгі бойынша сөйлес
Үлгі: Менің бірінші суретімде акула екеу. Сенің бірінші суретіңде не бар?
Тыңдалым.Оқылым.
5-тапсырма Мәтінді тыңда. Жүргізіп оқы.

Айтылым. Оқылым.
3-тапсырма Сұрақтарды оқы. Жауабын мәтіннен тап.

Үйге тапсырма 102 бет 6-тапсырма



Үлгі бойынша суреттегі заттардың санын айтады


Мәтінді мұқит тыңдайды. Тізбектеп оқиды.

Сұрақтарды оқиды. Жауабын мәтіннен табады.



Дескриптор:
суреттегі заттардың санын айтады 2 б

Дескриптор:


Сұрақтарды оқиды. Жауабын мәтіннен табады. 3 б






Бөлім:Табиғат құбылыстары

Ыдырыс А.С

Күні: 7.02-8.02




Сынып:4 а б в г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Теңіз астында




Сабақтың мақсаты:4.​3.​4.​1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру.

мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап береді

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Терең-глубокий
Сүңгуір-дайвинг
Теңіз түбі-морское дно
Маржан-жемчук
Ұлу-улитка
Айтылым.
1-тапсырма Суретке қара. Суретпен байланысты сөздердің тізімін жаса.
Үлгі:

Терең

Сүңгуір

Сүңгиді













Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Найзағай жарқылдайды.

Суретке қарап,


суретпен байланысты сөздердің тізімін жасайды.

Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Дескриптор: сөздердің тізімін жасайды.2 б

Слайд
Суреттер

Сабақтың ортасы

Айтылым.
2-тапсырма Берілген сөздерді суретпен сәйкестендір. Бір суретті бірнеше рет қолдан


Берілген сөздерді суретпен сәйкестендіреді. Бір суретті бірнеше рет қолданады.

Дескриптор:
сөздерді суретпен сәйкестендіреді 2 б

Суреттер



Сабақтың соңы

Тыңдалым.Оқылым
5-тапсырма Мәтінді тыңда. Жүргізіп оқы. Сұрақтарға жауап бер
1 Бауыржан нелер туралы бейнефильм қарап отыр?
2 Бауыржанға ненің сүйегін сыйлады?
3 Бұл жерді қандай белдеу деп атайды?
4 Одан әрі қандай белдеу басталады?
5 Ол жерге жарық түсеме?
Жазылым
4-тапсырма Берілген сөздермен сөйлем құрап жаз.
Қызық, терең, жарық, әдемі, бұлыңғыр, анық, мөлдір, жылдам.

Мәтінді тыңдайды. Тізбектеп оқиды. Сұрақтарға жауап береді

Берілген сөздермен сөйлем құрап жазады



.Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді 3 б

Дескриптор:


Берілген сөздермен сөйлем құрап жазады 3 б




Үйге тапсырма

Сан есімдермен сөйлем құрап жазу














Бөлім:Табиғат құбылыстары

Ыдырыс А.С

Күні: 9.02




Сынып:4 а б в г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Орманды аймақ




Сабақтың мақсаты: 4.​3.​3.​1 мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау
4.​4.​1.​1 шағын сюжетті комикс/буклет/коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру

мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтай алады;
шағын сюжетті комикс/буклет/коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыра алады.

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Бу, булау-пропаривание
Құтқару-спасать
Өрт-огонь
Сарғаю-желтеть
Қашу-побег
Ауысу-меняться
Қылқан жапырақты-хвойный
Сөндіру-выключить

Айтылым.
1-тапсырма Орманды аймақты сипаттап айт. Ол жер қандай болады?

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Найзағай жарқылдайды.
Орманды аймақты өз сөздерімен сипаттап айтады.
Үлгі: Орманның шаруашылық және адам өмірі үшін маңызы зор. Ол көмір қышқыл газын сорып, оттегін шығарады.

Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.

Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.





Слайд
Суреттер

Сабақтың ортасы

Жазылым
2-тапсырма Қарсы мәндес сөзді тауып жаз





Оқылым.Айтылым
3-тапсырмаМәтіннің жалпы мазмұнын түсініп оқы. Әр абзацқа сәйкес тақырыптарды анықта.


Қарсы мәндес сөзді тауып жазады Үлгі:құрғақ-сулы

Оқушылар берілген мәтіннің жалпы мазмұнын түсініп оқиды. Әр абзацқа сәйкес тақырыптарды анықтайды.





Дескриптор:
Қарсы мәндес сөзді тауып жазады 3 б

Смайликтер


Дескриптор:
Әр абзацқа сәйкес тақырыптарды анықтайды. 3 б


Суреттер



Сабақтың соңы

Жазылым.
4-тапсырма Үлгі бойынша жаз. Пайдалы-пайдасыз сөздерінің бірін пайдалан.


Пайдалы-пайдасыз сөздерінің бірін пайдаланып,
үлгі бойынша жазады.



Дескриптор:
Пайдалы-пайдасыз сөздерінің бірін пайдаланып,
үлгі бойынша жазады. 3 б






Үйге тапсырма

110 бет 6-тапсырма












Бөлім:Табиғат құбылыстары

Ыдырыс А.С

Күні: 10.02




Сынып:4(Алматыкітап баспасы)

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Қайталау




Сабақтың мақсаты: 4.​4.​1.​1 шағын сюжетті комикс/буклет/коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру
4.​3.​4.​1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру

Халықтық болжамдарды білемін; көктем мезгілі туралы айтып бере алады; табиғат құбылыстарының атауын біледі; заттарды санай алады және жаза алады; сөздердің қарама-қарсы мағынасын біледі;

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Жазылым.
1-тапсырма Сөйлемдерді толықтыр.

Оқылым.
2-тапсырмаДиалогке қатыс.


Берілген сөйлемдерді толықтырады.
Үлгі: Жаз найзағалы болса, қыс жылы болады.

Берілген диалогті оқиды.





Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.



Слайд
Суреттер

Сабақтың ортасы

Жазылым.
3-тапсырма Құбылыстардың атауын дәптеріңе жаз.



Айтылым
4-тапсырма Есепте. Жалпы санын айт.


Оқушылар берілген тапсырмадағы құбылыс атауларын дәптерлеріне толықтырып жазады.

Тапсырмадағы тасбақаларды есептейді. Жалпы санын айтады.



Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.

Смайликтер



Суреттер



Сабақтың соңы

5-тапсырма Сөздерге тиісті қосымшаны жалға. Сөйлем құра.


Сөздерге тиісті қосымшаны жалғайды. Сөйлем құрайды.

Мұғалімнің бағлауы.







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет