«Тасқарасу орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
|
Бөлім:
|
Адам құқығы мен бостандығы
|
Пән: қазақ тілі
|
Педагогтің аты-жөні
|
Нурбекова Акерке Ерлановна
|
Күні:
|
|
Сынып: 9
|
Қатысушылар саны: 19
|
Қатыспағандар саны: 0
|
Сабақтың тақырыбы
|
Бостандықта өмір сүру – әр адамның арманы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.1.5.1 мәтіндегі айтылған ойға өз көзқарасын білдіру, сыни тұрғыдан баға беріп айту;
9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Мәтіндегі айтылған ойға өз көзқарасын білдіреді, сыни тұрғыдан баға береді;
Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратып, түрлендіре алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Мәтіндегі айтылған ойға өз көзқарасын білдіреді. Сыни тұрғыдан баға береді, осы көзқарасты неліктен ұстанғанын түсіндіріп бере алады; Салалас құрмалас сөйлемдерді мәтіннен тауып, мағыналық түрлеріне қарай ажыратады, түрлендіреді, мысалдар келтіреді.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Мәтіндегі айтылған ойға өз көзқарасын өмірмен байланыстыра отырып, сыни тұрғыдан баға береді;
Салалас құрмалас сөйлемдерді мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, түрлендіреді, мысалдар келтіреді, дәлелдейді.
|
Бағалау критерийлері
|
Мәтіндегі айтылған ойға өз көзқарасын білдіреді. Сыни тұрғыдан баға бере алады.
Салалас құрмалас сөйлемдерді мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, түрлендіреді.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, қолдану, талдау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасып,
түгендеу.
Оқу мақсаттарымен таныстыру
9.1.5.1 мәтіндегі айтылған ойға өз көзқарасын білдіреді , сыни тұрғыдан баға беріп айту;
Мақсат пен бағалау критерийлерін оқушылармен бірге талқылау
Сіздер бүгін сабақта не үйренулеріңіз керек?
Сіздерге қандай талап қойылып тұр?
Үйренгендеріңіздің дәлелі не болмақ?
|
Әртүрлі смайликтармен сабаққа дайын екендерін білдіреді.
|
|
WhatsApp
|
Ортасы
5 минут
10 минут
10 минут
5 минут
|
|