Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз б мен п Сілтеме Оқулық,ғаламтордан алынған мәліметтер. Мақсаты



Дата01.12.2016
өлшемі50,15 Kb.
#2931
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар Мұғалім: Бисенова Умиткан Амировна

Қазақ тілі

2-сынып


Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз б мен п

Сілтеме

Оқулық,ғаламтордан алынған мәліметтер.

Мақсаты

Б және п дыбыстарының ерекшеліктерін үйрене отырып, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру. Сауатты және көркем жазуға дағдыландыру.

Нәтижесі

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады.Оқушылар алған білімдерін тиянақтауға,пысықтауға,өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді. Ұйымшылдыққа,бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады.

Көрнекілігі

Интербелсенді тақта,оқулық,жұмыс дәптерлері,кластер,стикер,т.б. қажетті құралдар.

Сабақтың барысы

Дыбыстар арқылы топқа бөлу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Жаңа сабақ кезеңдері




Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті



Модуль

Кіріспе




Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ


диалогтік оқыту

оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

талантты және дарынды балаларды оқыту

оқытудағы басқару және көшбасшылық.



Білу

Үй тапсырмасын сұрау.

Берілген суреттерді пайдалана отырып, атауларына байланысты дауыссыз дыбыс түрлерін еске түсіру.

Үйге берілген тапсырманы орындайды.


Түсіну

«Ой қозғау»

Жұмбақтардың шешуін табу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау.

Сұрақтарға жауап береді.

Жаңа сабақты түсінеді.



Қолдану

Күннің жадын,жаңа тақырыпты дәптерге жаздыру.

Көркем жазу минуты

Батыр – елінде патша

87 – жаттығуды орындату

Бір оқушыға жаттығуды тақтаға орындату

Автор туралы түсінік беру

«Есіңде сақта!»

Топпен жұмыс:

1-топ

88 – жаттығуды орындату



2-топ

89-жаттығуды орындату

3-топ

90-жаттығуды орындату



Әр топтан бір оқушыға жаттығуды тақтаға орындату


Көркем жазуға мақалды жаздыру

Мақалдың мағынасын сұрайды.

87-жаттығуды орындатады.

Бір оқушыны тақтаға шығарып,жаттығуды орындатады.

Тұманбай Молдағалиев туралы түсінік береді.

«Есіңе сақта!»

Ережені еске сақтап,қатесіз жазуға үйретеді.

Топтарға тапсырмалар береді.

Әр топтан бір оқушыны тақтаға шығарып,тапсырма-ны орындатады.


Көркем жазуды дәптерге жазады.

Мақалдың мағынасын ашады.

Жаттығуды орындайды.

Бір оқушы тақтаға жаттығуды орындайды.

Автор туралы түсінік алады.

Ережені оқиды,есте сақтауға үйренеді.

Топпен тапсырмаларды орындайды.

Әр топтан бір оқушы шығып,тапсырманы тақтаға орындайды.



Сергіту сәті

Сергіту сәтін орындату

«Сөз ойла,көп ойла» ойынын ойнату



Сергіту сәтін өткізеді

Сергіту сәтіне қатысады

Талдау

Жұмбақтардың жауабын табу

Жұмбақтар жасырады. Жұмбақтардың жауабын талдау.



Жұмбақтардың жауабын табады.



Жинақтау

Өтілген тақырыпқа қатысты сұрақтар қою арқылы ойларын жинақтау


Дыбыстар нешеге бөлінеді? Дыбыс түрлерін ата.

Дауыссыз дыбыстың қандай түрлерін білесіңдер?

Б және п дыбыстары туралы не білдіңдер?


Мозайка тәсілі бойынша сұрақтарға жауап береді.

Бағалау

Көлік түрлерімен бағалау

Мұғалім бағалайды.

Үйге тапсырма береді.



Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.


Түпқараған аудандық білім бөлімі

1 жалпы орта білім беретін мектеп - лицейі



Сабақтың тақырыбы:

«Дауыссыз б мен п»

Қазақ тілі 2 – сынып

Дайындаған: Бисенова У

2014 – 2015 оқу жылы

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет